Ryškiomis spalvomis ant gyvenamojo namo sienos suspindęs piešinys pavadintas „Erasmus+ SIENA: niekada nevėlu____“ kviečia kiekvieną pamatyti savo galimybę ir pasinaudoti tarptautine švietimo mainų patirtimi nepaisant amžiaus, lyties, socialinio statuso ar turimo išsilavinimo. Tokias galimybes kiekvienam Europos ir Lietuvos piliečiui suteikia programa „Erasmus+“, gyvuojanti jau 34 metus.
Prieš tris mėnesius paskelbto idėjų konkurso „Erasmus+ SIENA“ užduotis menininkams buvo kūriniu perteikti socialinę žinutę, skatinančią pamatyti galimybę, ja pasinaudoti, patikėti nauda, prasme ir imtis iniciatyvos kurti savo gyvenimą. Meno kūrinys skleidžia žinią, kad tarptautine švietimo mainų programa „Erasmus+“ gali naudotis ne tik moksleiviai ar studentai, bet ir suaugę besimokantieji bei pabrėžti programos išskirtinumą, suteikiantį visiems programos dalyviams vienodas sąlygas tobulėti.
Kūrinio idėjos autorius ir įgyvendintojas menininkas, pasivadinęs pseudonimu Ettoja, teikdamas savo eskizą idėjų konkursui „Erasmus+ SIENA“, siekė ir įsimintinumo, ir įvairovės.
„Šio kūrinio mintis dvejopa – iš personažo kūno galima spręsti, kad tai – keliaujantis besimokantis jaunuolis, o pažiūrėjus į veidą atpažįstame Einšteiną, kuris primena – mokytis, tobulėti, atrasti save galima bet kuriame amžiuje. Kūrinio pavadinimas neužbaigtas tam, kad kiekvienas jį pamatęs galėtų vietoje brūkšnio įsirašyti žodį, tinkantį sau“, – pavadinimo prasmę atskleidė kūrinio autorius Ettoja.
Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduoja Gražina Kaklauskienė teigė, kad didelio formato ryškus iš toli matomas piešinys ant sienos parodo ir programos „Erasmus+“ mastą.
„Erasmus+“ – tai didžiausia tarptautinė švietimo, mokymo ir jaunimo programa, suteikianti galimybę įgyti tarptautinės patirties ir žinių užsienyje, nepriklausomai nuo dalyvio ekonominio ar socialinio statuso. Tai populiariausia Europos Sąjungos žinių, patirčių ir kultūrų mobilumo programa, kurios galimybėmis Lietuvoje per paskutinius 7 metus pasinaudojo beveik 100 tūkstančių piliečių“, – programos reikšmę skaičiais įvardino G. Kaklauskienė.