Susitikimams, poilsiui ir bendravimui skirtoje aikštėje įrengti patogūs amfiteatriniai suoliukai, pasodinta medžių, planuojama, kad čia vyks ir bendruomenės renginiai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Planuodami „Paupį“ ypatingą dėmesį skyrėme viešosioms erdvėms, kurios būtų patrauklios ne tik čia dirbantiems ir gyvenantiems, bet ir visiems apsilankantiems. Pagrindinę rajono aikštę kartu su architektu prof. Gintaru Čaikausku planavome tokią, kad joje būtų jauku visiems – tiek suaugusiems, tiek vaikams. Todėl ir pagrindinis aikštės akcentas – fontanas – yra draugiškas mažiesiems“, – sako „Darnu Group“ turto valdymo direktorius Mantas Umbrasas.


Fontanas atspindi miesto dalies istorinio tęstinumo principus

„Rengiant dabartinio užstatymo urbanistinius projektus, kilo mintis savotiškai atgaivinti specifinę vietos dvasią, kur kadaise buvo iškastas tiesus kanalas, kuris sujungė Vilnios vingį ir suformavo savotišką salą. Siekėme šiuolaikinėmis priemonėmis išreikšti vandens linijos koncepciją. Galutinę išraišką ši idėja įgavo kuriant miesto aikštės viziją, pasitelkus modernias technologijas, lygiagrečiai Aukštaičių gatvei išdėsčius dinamines fontanų sroves, atspindinčias šios miesto dalies istorinio tęstinumo principus ir išskirtinę specifiką“, - sako prof. Gintaras Čaikauskas.

Pasak architekto, tradiciniai miestų planavimo principai siejami su viešųjų erdvių ir aplink jas besiburiančių tūrių formavimu. „Šis metodas yra užkoduotas ir „Paupio“ atgaivinimo sprendiniuose, spinduliais link Vilnius besidriekiančios gatvelės ir pasažai susilieja į centrinę miesto aikštę. Aikštės erdvė, kurios pagrindiniu meno ir prasmės akcentu tapo fontano linija, prisodrinta mažosios architektūros elementų: suformuotas simbolinis amfiteatras, išdėstyti suoliukai, želdiniai, šviestuvai“, - pasakoja aikštės architektas.

Fontanai erdvei visada suteikia gyvasties

„Fontanai erdvei visada suteikia gyvasties, jie tampa traukos centru, kuriame svarbūs ne tik estetikos, modernumo, bet ir saugumo elementai. Fontane nėra atviro vandens rezervuaro. Jis neturi jokios vizualinės taršos, nes moduliai integruoti grindinyje. Fontanui neveikiant, jis visiškai nepastebimas ir erdvė gali būti išnaudojama renginiams bei susibūrimams“, – pažymi fontaną įrengusios UAB „Poolservice.LT“ įmonės vadovas Mantvydas Šakalys.

Fontanas formuoja vertikalias sroves, jų aukščiai ir kiekvienos srovės apšvietimas kuria begalę vandens ir apšvietimo žaismo variacijų. Aukščiausia srovė siekia 1,6 metro. Per valandą fontano vandens apytaka siekia beveik 66 kubinius metrus.

Centrinėje daugiafunkcio „Paupio“ rajono aikštėje jau veikia kavinė, kirpykla, netrukus čia įsikurs dailės galerija, knygynas, kepyklėlė. Aikštės lankytojams atsiveria vaizdas į „Paupio“ visuomeninį ir verslo kvartalą, kuriame ne tik kuriasi biurai – čia duris atvers restoranai, parduotuvės, vaistinė, banko aptarnavimo skyrius, kino teatras „Pasaka“ ir naujas vilniečių traukos centras – „Paupio turgus“, kuriame savo produktus siūlys geriausi maisto gamintojai, veiks įvairios užkandinės ir kavinės, gurmanų maisto akademija, vyks įvairiausi renginiai.

Netrukus „Paupyje“ pradės veikti dar vienas – industrinio stiliaus – fontanas, kuris jau įrengtas prie rudenį duris atversiančio „Paupio turgaus“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (77)