„Šiais metais Kaziuko mugė tampa ne tik pavasario, bet ir šimtmetį mininčios Lietuvos Dainų šventės šaukliu. Daugeliui puikiai pažįstamos dainos „Eisva mudu abudu“ motyvas kvies pasinerti į pirmojo pavasario renginio Vilniuje šurmulį ir pasiruošti tam, kas mūsų vis laukia vasarą, kai ne tik senamiestis, o visa sostinė taps didele Dainų šventės scena“, – pranešime žiniasklaidai sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Tradicinėje eisenoje – lietuvių liaudies dainų motyvai


Tradiciškai Kaziuko mugė prasidės penktadienį, 14 val. – iš Nepriklausomybės aikštės link Katedros aikštės patrauks amatininkų ir kitų mugės dalyvių eisena su Šv. Kazimieru priešakyje.

„Dainos ir šokiai į Kaziuko mugę šįkart atviliojo ir dar vieną lietuvių liaudies dainose dažnai apdainuojamą porą – tai 3 metrus siekiančios specialiai mugei sukurtos Mergelės ir Bernelio gatvės lėlės. Su jomis pasilabinti bus galima senamiesčio gatvėse visos mugės metu, o drąsiausieji galės kartu pasisukti ir šokio sūkuryje“, – teigia mugės režisierė Justina Ramoškienė.

Šokti ir dainuoti kartu kvies ir tradicinės lietuvių liaudies muzikos atlikėjai: „Ratilai“, „Vydraga“, postfolkloro grupė „Robaksai“. Kovo 8 d., 15 val. šventiniame mugės atidarymo koncerte Katedros a. šiuolaikiškai sukurtą lietuvių liaudies kūrinių programą „Virsmas“ pristatytas Karolio Ramoškos, Marijos Grabštaitės ir Sigito Gailiaus trio.

Katedros aikštėje taip pat bus galima sugroti šių metų Kaziuko mugės šūkiu tapusios dainos „Eisva mudu abudu“ melodiją.

Šiemet Kaziuko mugėje dalyvaus daugiau nei 800 prekeivių, prekiaujančių ne maisto prekėmis, ir per 400 prekiaujančių maisto gaminiais. Visoje mugės teritorijoje veiks 13 lauko kavinių. Sudėjus visus prekybininkų paviljonus, senamiesčio gatvėmis nusidriektų kiek ilgesnė nei 4,5 km eilė.

Vaikų Kaziukas ir Smagurių kiemas


Gražia tradicija tampantis Vaikų Kaziukas lankytojų lauks visą šeštadienį nuo 11 val. prekybos centre „G9“. Čia bus galima ne tik susipažinti su jaunųjų kūrėjų darbais, bet ir sudalyvauti tradicinių amatų, kaip verbų rišimo, juostų ir sodų pynimo, karpinių iš popieriaus, meduolių dekoravimo edukacinėse dirbtuvėse.

Gardžiausia šių metų naujiena – tai Smagurių kiemas Lukiškių aikštėje: čia visą Kaziuko mugės kulinarinę įvairovę pristatys daugiau nei 140 prekybininkų iš Lietuvos bei kaimyninių šalių.

Smagurių kiemas taps traukos centru ieškantiems netradicinių skonių ir patirčių: šalia gausybės įvairiausių saldumynų, iš kaimyninės Latvijos, drauge su taip lietuvių pamėgtomis pieniškomis „Karvutėmis“, atkeliauja ir šeši mediniai gyvūnėliai. Jais papuošta senoviška karuselė džiugins mažuosius mugės visas tris dienas.

Mugėje – palaikymas Ukrainai


Simboliškai bus palaikomi ir Ukrainą ginantys kovotojai. Šalia Katedros aikštės esančiame Odminių skverelyje klegės „Laisvės paukščiai“, kuriuos paleisti ragins organizacija „Stiprūs kartu“ ir „Pakruojo dvaras“.

Jie kvies visus drauge kurti inkilus, juos įsigyti, o surinktos lėšos bus skirtos Lietuvoje gaminamiems Lietuvoje gaminamiems saugaus kario paketams, kurių reikia Ukrainos kariams, kovojantiems už mūsų visų laisvę. Padovanoti grįžtantiems paukščiams namus, o Ukrainai – sparnus bus galima ir aukcione, kuris vyks sekmadienį 12.30 val. Katedros a. Aukcioną ves Edmundas Jakilaitis.

Mugės kilmė ir eismo ribojimai


„Delfi“ primena ir Kaziuko mugės istoriją: Karalaitį Kazimierą paskelbus šventuoju, XVII amžiaus pirmoje pusėje Vilniuje pradėta statyti Šv. Kazimiero jėzuitų bažnyčia – pirmoji barokinė šventykla mieste. O šventojo mirties dieną, kovo 4-ąją, imta minėti Šv. Kazimiero diena. Šia proga po mišių kasmet pradėta rengti didžiulė amatininkų ir ūkininkų mugė.

Mugės metu bus ir eismo ribojimų. Su jais susipažinti galite čia:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją