Dešimtmetį trukusių ekspedicijų (2009-2019 metais) Ramiojo vandenyno gelmėse prie Kosta Rikos krantų buvo surinkti duomenys apie 488 vandens gyvūnijos rūšis, praneša San Diego universitetas.

Naujausio tyrimo išvadose, publikuotose 2025 vasario 3 dieną žurnale „ZooKeys“, teigiama, kad tai yra didžiausias biologinės įvairovės skaičius, kada nors užfiksuotas viename akvatorijos regione.

Beveik 500 gyvių sudaro įvairūs mokslui nežinomi aštuonkojai, žuvys, moliuskai, krabai, kirmėlė, omarai, jūrų žvaigždės ir kt.

Iš jų mažiausiai 58 rūšys yra visiškai naujos, apie 130 rūšių žinomos, o likę 300 padarų dar turi būti ištirti papildomai.

Vandenyno gelmėse prie Kosta Rikos krantų aptikti gyviai
Vandenyno gelmėse prie Kosta Rikos krantų aptikti gyviai

Kaip teigiama išvadose, Ramiojo vandenyno teritorijos ties Kosta Rika mokslininkus domina savo unikalia biologine įvairove, kuri čia susiformavo dėl specifinių geologinių sąlygų – giliavandenių metano versmių. Būtent šie metano burbuliukai „maitina“ bakterijas, kurios vykdo chemosintezę, naudodamos cheminę metano energiją, o ne saulės energiją, kuri yra fotosintezės pagrindas. Taigi, metanu mintančios bakterijos sudaro ištisų ekosistemų pagrindą unikaliai ir turtingai gyvūnijos įvairovei.

Tokios metano prisotintos povandeninės teritorijos yra nusidriekusios nuo pietinės Nikaragvos iki Kosta Rikoje esančio Osos pusiasalio.