Tiesa, muzikos transliavimo paslaugų rinka, kurioje „Apple“ dar tik šviežutėliai naujokai, jau yra nemažai stiprių konkurentų. Nors, kita vertus, JAV korporacija į rinką ateina tam puikiai pasiruošusi ir klausytojams siūlys išskirtinį turinį. Paslaugą padėjo pristatyti reperis Drake'as, pranešęs, kad paslaugoje bus išskirtinė funkcija „Connect“, leisianti muzikantams specialiai šios paslaugos prenumeratoriams įkelti savo muziką arba nuotraukas. Be to, virtualias „radijo stotis“ šiai paslaugai kurs ne bedvasiai algoritmai, bet tikri žmonės. „Ekspertų komanda“, kaip juos pristatė „Apple“.
Bet kalbant chronologiškai, „Apple“ prieš šį svarbų pristatymą pademonstravo gal kiek mažiau matomus, bet tikrai rimtus atnaujinimus jau egzistuojantiems programinės įrangos produktams: nuo naujų „OS X“ ir „iOS“ versijų iki atnaujintos programinės įrangos automobiliams, namams ir laikrodžiui. Taigi, jau nuo šio rudens pačių įvairiausių „Apple“ produktų naudotojai gali labai pagrįstai tikėtis daugybės atnaujintų programėlių ir, jeigu viskas vyks pagal „Apple“ planą, naujų „Siri“ integracijų.
„OS X 10.11: El Capitan“
Operacinės sistemos versija „OS X 10.11“, dar žinoma „El Capitan“ pavadinimu, daugiausiai dėmesio skirs funkcionalumo ir našumo, o ne išvaizdos atnaujinimui. Pavyzdžiui, nuo šiol „Safari“ naršyklė naudotojams suteiks galimybę „prisisegti“ interneto svetaines taip, kad jos užsikrautų iškart nuo pageidaujamo puslapio. Be to, atsirado galimybė užtildyti garsą konkrečiuose naršyklės languose tų langų neatidarant. „Spotlight“ įgijo platesnių, labiau integruotų paieškos galimybių: naudojantis paprasta (anglų?) kalba dabar galima bus ieškoti bilietų į sporto renginius, informacijos apie orus ir numatomu įvykius. Patobulinta langų valdymo sistema reiškia, kad vartotojas įgis galimybę automatiškai suskaidyti ekraną tarp programėlių ir navigacijos juostoje laikyti kelis skirtingus darbastalio išdėstymus. O našumo optimizavimo įrankis „Metal“, kurį „Apple“ mobiliesiems procesoriams pristatė dar praėjusiais metais, „El Capitan“ sistemos versijai turėtų suteikti nemenką papildomą našumą.
„iOS 9“
Mobiliesiems įrenginiams skirta sistema „iOS“, kaip ir „OS X“, daugiausiai buvo tobulinama iš vidaus, o ne iš išorės. „Notes“ programėlėje atsirado naujų funkcijų (galima piešti!), „Passbook“ tapo „Wallet“, „Newsstand“ tapo „News“, „HealthKit“ stebės daugiau su sveikata susijusių duomenų, įskaitant ultravioletinę spindukliuotę ir menstruacijų ciklą. Ir nepaisant šių priedų, žadama, kad „iOS 9“ telefone ar planšetėje užims mažiau vietos už ankstesnę sistemos versiją. O krizinėms akimirkoms, kai elektros lizdų arti nėra, bet būtina, kad įrenginys veiktų, pasiūlytas „mažai energijos naudojantis režimas“, leisiantis įrenginiu naudotis tris papildomas valandas. Specialiai planšetėms „iPad“ pasiūlytos naujos produktyvumą didinančios funkcijos – tokios, kaip dviejų programėlių langų atidarymas tame pačiame vieno „iPad Air 2“ ekrane. Galutinės sistemos versijos reikėtų tikėtis rudenį, bet programuotojai viešą išankstinę versiją galės išbandyti jau liepą. Tai, beje, irgi svarbi naujiena – „Apple“ gerbėjai iki šiol nežinojo, kas yra „public beta“ versija.
„Siri“ keičiasi
„Apple“ skaitmeninė asistentė „Siri“ nuo šiol labiau primins konkurentų paslaugą „Google Now“ ir imsis iniciatyvos pasinaudojant telefone esančiais duomenimis vartotojui teikti kontekstinius patarimus ir siūlyti jį dominančias galimybes. Kitaip tariant, „Siri“ skaitys jūsų elektroninį laišką ir kvietimus iškėlinės tiesiai į kalendorių arba automatiškai parinks energingą muziką rytiniam pabėgiojimui po mišką. Be to, „Siri“ automatiškai pasiūlys žmones, kuriems galimai norėtumėte paskambinti, programėles, kuriomis galimai norėtumėte pasinaudoti būtent tuo paros metu, svarbias naujienas, kurios galimai jus sudomintų. Taip, tai gerokai primena „Google Now“, bet „Apple“ labiau akcentuoja savo privalumus, susijusius su privalumu ir žada, kad bet kokie asmeniniai duomenys, kuriuos „Siri“ ras telefone, ir liks telefone, o ne bus keliami į debesį.
„Apple Pay“ britams
Prieš metus toje pačioje konferencijoje buvo paleista „Apple Pay“ paslauga, leidžianti atsiskaityti telefonu, naudojantis NFC ryšiu. Bet paslaugos teikimas buvo vykdomas tik JAV. O šiemet „Apple“ pristatė keletą naujų partnerių, kurie priims mokėjimus jų telefonu. Be to, rudenį bendrovė „Square“, apdorojanti mokėjimus per šią sistemą, išleis su „Apple Pay“ suderinamą skaityklę. Bet, kalbant apie šią mokėjimų sistemą, svarbiausia yra tai, kad ji pradeda plisti už JAV ribų. Pirmieji ne JAV gyventojai, galėsiantys už prekes ar paslaugas atsiskaityti savo „iPhone 6“, bus britai. Paslaugos palaikymą teikia aštuoni bankai ir daugybė Britanijoje populiarių prekės ženklų, nors labai svarbu ir tai, kad „Apple Pay“ veiks Londono transporto sistemoje. To „Apple“ kol kas nesugebėjo pasiūlyti net amerikiečiams. Tuo tarpu „Apple Passbook“ virsta paslauga „Wallet“, o „Apple Pay“ bus integruota su lojalumo kortelėmis.
„Apple Maps“ siūlys viešojo transporto maršrutus
Iki šiol turbūt didžiausias „Apple Maps“ trūkumas buvo šios žemėlapių paslaugos nesugebėjimas siūlyti kelionės plano pagal viešojo transporto maršrutus. Bet atsinaujinus iki „iOS 9“, naudotojai galės derinti savo planus pagal autobusų, traukinių, metro ir keltų maršrutus. Tiesa, ne bet kur: paslauga bent jau kol kas veiks tik kai kuriuose miestuose – Baltimorėje, Niujorke, San Franciske, Pekine, Šendžene ir kai kuriuose kituose. Be to, žemėlapiuose ieškant kokių nors parduotuvių, „Siri“ jums praneš, ar tose parduotuvėse įmanoma atsiskaityti per „Apple Pay“ sistemą.
„News“ vietoj „Newsstand“
„Apple“ nusprendė praktiškai nenaudojamą „Newsstand“ programėlę paversti iš tiesų naudinga. Permainos prasidėjo nuo pavadinimo – jis sutrumpintas iki labai aiškaus „News“. Programėlė leis skaityti žinias iš pačių įvairiausių leidinių – galima būtų teigti, kad nuo šiol tai bus kažkas panašaus į „Flipboard“ ir „Facebook“ naujienų srauto hibridą. Galima pasirinkti stebėti tam tikrą įvykį ar publikacijų seką, galima paprašyti „News“ pasiūlyti naujo turinio pagal tai, kokias naujienas skaitėte iki šiol. O kai kurie tekstai bus netgi formatuojami specialiai tam, kad kuo gražiau atrodytų per „News“. Nors „Apple“ nepranešė, kada programėlė bus prieinama viešai, bet paskelbė, kad pirmieji ja galės pradėti naudotis amerikiečiai, britai ir australai.
Svarbus „Apple Watch“ programinis atnaujinimas
Praėjo vos du mėnesiai nuo „Apple Watch“ viešos prekybos pradžios, o „Apple“ jau pasiūlė naują laikrodžio operacinę sistemą „watchOS 2“. Joje yra daugiau laikrodžio išvaizdos modifikavimo galimybių, atsirado nauja „Time Travel“ ekrano užsklanda, rodanti, kokie įvykiai numatyti ateityje ir kas vyksta šiuo metu. Apskritai laikrodyje atsirado daugiau interaktyvumo – tarkime, dabar jau galėsite ne tik perskaityti laiškus, bet ir į juos atsakyti. Daugiau galių suteikta ir programuotojams: jiems suteikta galimybė paleisti vaizdo įrašą per laikrodį, tam naudojant dėvimojo įrenginio ekraną ir garsiakalbius. Be to, atsirado pilnas „HealthKit“ ir „HomeKit“ palaikymas. Žinoma, laikrodžio sistemai „nubyrėjo“ ir vienas kitas „iOS 9“ atnaujinimas – laikrodžio ekrane bus galima matyti tokius dalykus, kaip viešojo transporto maršrutai žemėlapyje. Programuotojai šią sistemą gali išsibandyti jau dabar, o galutinius vartotojus ji pasieks rudenį.
„HomeKit“ įgijo daugiau galių
Iki šiol gana ribotų galimybių „Apple“ išmaniųjų namų platforma „HomeKit“ įgis naujų funkcijų: dabar per ją bus galima stumdyti užuolaidas, valdyti judesio jutiklius, saugumo sistemas. Šiuo metu „HomeKit“ yra „Apple TV“ priedėlio komponentas, tačiau gana netrukus ją bus galima valdyti ir per „iPhone“ ar „iPad“ – svarbu, kad būtų prisijungta per „iCloud“. Sistema kol kas vis dar ganėtinai paprasta, tačiau galimybė ją valdyti per „iPhone“ suteikia galimybę ją išbandyti kur kas didesniam žmonių būriui.
Automobilių gamintojai galės kurti savo „CarPlay“ programėles
„Apple“ pademonstravo atnaujinimą ir automobiliuose veikiančiai jų operacinei sistemai. Svarbiausia šios pranešimo dalies žinia yra ta, jog „CarPlay“ nuo šiol leis automobilių gamintojams kurti programėles, kuriomis galima valdyti tam tikras automobilio savybes. Be to, sistema palaikys didesnės raiškos ekranus ir įvairiausias jų įstrižaines. O tai taip pat reiškia, kad automobilių gamintojams suteikiama daugiau laisvės.
Svarbiausias pranešimas: „Apple Music“
Kaip jau įprasta, „Apple“ svarbiausią naujieną pataupė pabaigai. Ir netgi jos pristatymą pradėjo kultine velionio Steve'o Jobso fraze „And one more thing...“.
Iš pirmo žvilgsnio, „Apple Music“ atrodo taip, lyg turėtų pilną pageidaujamų funkcijų ir galimybių rinkinį. Galite klausytis savo mėgiamų muzikantų muzikos, HD raiška žiūrėti jų muzikos vaizdo klipus ir išskirtinius įrašus, klausytis tikrų žmonių sudarytų grojaraščių. O taip pat paslaugoje bus funkcija „Connect“, kuri leis su leidybos bendrovėmis sutarčių neturintiems muzikantams įkelti savo muziką ar nuotraukas į „Apple Music“. „Apple“ netgi sukūrė visame pasaulyje veikiančią radijo stotį „Beats 1“ ir laidoms vesti pasamdė Zane'ą Lowe'ą. Paslauga mokama – jos kaina yra 10 JAV dolerių vienam naudotojui, nors siūlomas ir „šeimos planas“ už 15 dolerių mėnesiui – toks planas leidžia „Apple Music“ dalintis ne daugiau nei 5 asmenims. Kainodaros požiūriu tokia galimybė suteikia nemenką privalumą, lyginant su konkurentais, bet apskritai Timas Cookas nepapasakojo nieko, kuo „Apple Music“ kardinaliai skirtųsi nuo konkurentų. Paslauga pradės veikti birželio 30 dieną. Ir ne tik „Apple“ įrenginiuose – nuo rudens ja galės naudotis ir „Android“ naudotojai.