Socialinių tinklų milžinė planuoja, kad šis įrenginys padės sukurti konstrukciją „metavisatos“ – virtualiosios realybės interneto, kuriam bendrovė prognozuoja didelę ateitį.

Superkompiuteris „AI Research SuperCluster“ (RSC) yra beveik dvejų metų komandinio darbo, dažnai dėl pandemijos vykusio nuotoliniu būdu, rezultatas. Į projektą buvo įsitraukę keli šimtai aukščiausio lygio specialistų, įskaitant analitikus iš „Meta“ partnerių – „Nvidia“, „Penguin Computing“ ir „Pure Storage“.

Meta teigia sukūrusi superkompiuterį. Scanpix/Shutterstock nuotr.

RSC, jau veikiantis, bet vis dar plėtojamas, padės jo dirbtinio intelekto tyrėjams kurti „naujus ir geresnius“ dirbtinio intelekto modelius, vienu metu mokytis iš trilijonų pavyzdžių, suprasti šimtus skirtingų kalbų, analizuoti tekstus, vaizdus bei video įrašus, kurti išplėstos realybės priemones, teigiama bendrovės pranešime.

Iki šių metų vasaros vidurio, kai superkompiuteris bus visiškai paruoštas, jis turės apie 16 tūkst. grafinių procesorių ir taps sparčiausiu pasaulyje, pažymi „Meta“, neatskleisdama, kur tiksliai superkompiuteris bus ir kiek iš viso kainuos.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)