"Tai - bandymas gražiuoju susitarti beveik su visomis interneto paslaugų įmonėmis Lietuvoje. Mūsų žiniomis, autorines teises pažeidžiančią informaciją internete laiko daugelis jų", - BNS sakė LATGA-A juristė Radvilė Baukutė.
Pasak jos, iš interneto paslaugų bendrovių tikimasi sulaukti pranešimų su atsakymais, ar jos iki šiol naudojo autorių teises pažeidžiančią informaciją ir ar ją pašalino. Ji negalėjo atsakyti, kodėl kovos prieš autorines teise pažeidžiančias įmones imtasi būtent dabar.
Interneto paslaugų bendrovės savo tinklapiuose ir vidiniuose tinkluose be autorių sutikimo daugiausia laiko muzikos, literatūros kūrinių, filmų, programinę įrangą ar kompiuterinius žaidimus.
Pasak asociacijos "Infobalt" už autorių teises atsakingos atstovės Vilmos Misiukonienės, į Lietuvos bendrovės su minėtu prašymu kolektyviai kreipėsi Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A), Lietuvos gretutinių teisių asociacija ("Agata") ir Kino platintojų asociacija (KPA).
R.Baukutės teigimu, sulaukus atsakymų iš ITT bendrovių, asociacijos kartu su kitomis institucijomis ketina pradėti visų jų tikrinimą.
"Tos įmonės, kurios praneš apie internete laikytą autorių teises pažeidžiančią informaciją ir ją pašalins, nebus baudžiamos, tačiau to nepadariusioms grės baudos", - teigė R.Baukutė.
"Infobalt" kitą savaitę ITT bendroves kvies į specialų posėdį, kuriame apsvarstys esamą padėtį ir parengs bendrą poziciją iškilusiems klausimams spręsti.
Posėdyje taip pat bus svarstomas vieningos monitoringo sistemos, kuri tikrintų, ar šalies bendrovės internete nelaiko autorines teises pažeidžiančios informacijos, sukūrimas.
Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnai praėjusiais metais uždarė šešias lietuviškas interneto svetaines, kuriose buvo siūloma įsigyti piratinės produkcijos.
Lietuvos muzikos industrijos asociacijos duomenimis, per vienuolika 2004-ųjų metų mėnesių Lietuvoje konfiskuota 277,254 tūkst. piratinių kompaktinių diskų - beveik tris kartus daugiau tuo pačiu laikotarpiu 2003-aisiais, kai jų konfiskuota 94,033 tūkstančio.