Kol ji pasakojo apie telefono funkcijas ir technines specifikacijas, viskas atrodė tiesiog šaunu. O tuomet paaiškėjo įrenginio kaina – 1380 dolerių (maždaug 1275 eurai).

„Jūsų reakcija gan prieštaringa“, – padrikus plojimus įvertino R. Hirst.

Ir tai netgi nebuvo pats brangiausias tądien „Samsung“ pristatytas išmanusis telefonas. Brangiausias iš jų buvo naujasis flagmanas „Samsung Galaxy S20 Ultra“ – šis telefonas kainuoja nuo 1399 dolerių (1293 eurų). Pageidaujantiems įsigyti versiją su 512 GB vidine atmintimi jis kainuos 1599,99 dolerio (apie 1479 eurus).

„Samsung“ renginys pabrėžė tai, kas išmaniųjų telefonų srityje tampa įprastu dalyku. 2017-aisiais „Apple“ šokiravo pasaulį už „iPhone X“ paprašiusi 999 dolerių (923 eurų). Daugelis pardavėjų abejojo, ar pirkėjai sutiks tiek daug mokėti už telefoną. Dabar, kai brangių telefonų rinkoje varžosi „Apple“ ir „Samsung“, vis daugėja išmaniųjų telefonų, kurių kaina viršija tūkstantį dolerių (924 eurus).

iPhone 11“ ir „iPhone 11 Pro Max“, dviejų naujausių „Apple“ išmaniųjų telefonų, kainos prasideda atitinkamai nuo 999 ir 1099 dolerių (923 ir 1016 eurų). „iPhone 11 Pro Max“ gali kainuoti netgi 1449 dolerius (apie 1339 eurus). O naujausio „Samsung“ išmaniojo telefono įsigyti nepavyks už mažiau nei 999 dolerius (923 eurus) – kainą, kuri kažkada atrodė tiesiog neįtikėtina.

Netgi „Motorola“ atnaujintą sulenkiamą išmanųjį telefoną „Razr“ su plastikiniu ekranu, maža baterija ir, vertinant pagal šių dienų standartus, gan vidutine kamera pardavinėja už 1500 dolerių (1387 eurus). Tačiau entuziastingų (ir galbūt veikiamų nostalgijos) pirkėjų tokia kaina nesustabdo. Dėl didelės paklausos „Motorolai“ teko paspartinti naujojo „Razr“ pristatymo datą.

Priešingai nei kai kuriems atrodė prieš dvejus metus, išmaniųjų telefonų pirkėjai, panašu, nė kiek nedvejoja paklodami keturženklę sumą už įrenginius, kurie gali būti laikomi prabangos prekėmis.

„Pirkėjai apskritai vis dažniau pirmenybę teikia brangiems išmaniesiems produktams“, – „CNN Business“ aiškina kompanijos „Counterpoint Research“ analitikas Maurice‘as Klaehne.

Pasak M. Klaehne, dideles pastarųjų išmaniųjų įrenginių kainas iš dalies lemia faktas, kad dabar pirkėjai vieną išmanųjį telefoną naudoja ilgiau – tai trunka mėnesius ar net kelerius metus – ir neskuba jo pakeisti nauju.

„Kompanijos, ypač „Apple“ ir „Samsung“, stebėjo situaciją rinkoje ir matė, kiek telefonų nuperkama kiekvienais metais. Tad jos ėmė ieškoti būdų, kuriais galėtų maksimizuoti savo pelną“, – teigia M. Klaehne.

Tokios naujosios technologijos kaip sulenkiami ekranai ir 5G, kuriomis kurdama naujausius įrenginius itin smarkiai remiasi „Samsung“, taip pat padeda lengviau pateisinti didesnę kainą. Bent jau kol kas, sako M. Klaehne.

„Samsung“ tikisi, kad pirkėjus pritrauks 5G – naujos kartos mobiliojo ryšio technologija, suteikianti galimybę parsisiųsti filmą per kelias sekundes. Išleidusi naująją „Galaxy S20“ seriją, dabar kompanija rinkoje turi aštuonis 5G ryšio technologiją palaikančius telefonus. „Galaxy S20+“ ir „S20 Ultra“ netgi pasižymi didesnio pralaidumo milimetrinėmis 5G bangomis. Dėl šios priežasties reikalinga papildoma antena, o tai dar labiau padidina gamybos sąnaudas.

Pirmąjį 5G „iPhone“ „Apple“ dar tik turėtų išleisti kažkada šiais metais.

Tačiau šioms naujosioms technologijoms tampant vis labiau įprastoms, galiausiai gali imti kristi ir kaina.

Iš tiesų: nors „Galaxy Z Flip“ atrodo labai brangus, jis yra maždaug 30 proc. pigesnis nei praėjusiais metais pasirodę „Galaxy Fold“, kurių kainos prasidėjo nuo 1980 dolerių (apie 1830 eurų). „Galaxy Fold“ buvo pirmasis „Samsung“ bandymas kurti sulenkiamuosius išmaniuosius telefonus, tačiau dėl ekrano problemų šių telefonų pristatymas buvo vis atidedamas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (173)