Robotas „Bonirob“ turėtų smarkiai palengvinti bei žemės ūkio darbus, padidinti jų efektyvumą ir tuo pačiu sumažinti vartojamų herbicidų – chemikalų, naudojamų piktžolėms naikinti – kiekį.

Nedidelio automobilio dydžio „Bonirob“ be ravėjimo funkcijos dar gali stebėti, kaip auga nauji pasėliai, patikrinti jų atsparumą kenkėjams, įvertinti, kiek juos reikia tręšti ar laistyti.

Robotas sugeba auginamą kultūrą atskirti nuo kitų augalų pagal lapų formą. Piktžolės sunaikinamos mechaniškai, o ne herbicidais.

„Bėgant laikui pagal parametrus, tokius, kaip lapų spalva, forma ir dydis, „Bonirob“ vis tiksliau ir tiksliau išmoksta atskirti pageidaujamus augalus nuo nepageidaujamų“, – sakė „Deepfield Robotics“ vadovas Amosas Albertas.

„Nepageidaujami“ augalai būna tiesiog sugrūdami po žeme.

„Bonirob“ projektas yra finansuojamas iš Vokietijos federalinės maisto ir žemės ūkio ministerijos biudžeto, prie jo prisidėjo bendrovės „Bosch“ bei „Amazone“, o taip pat – Osnabruko taikomųjų mokslų universiteto specialistai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)