Tiesa, yra šiokia tokia grėsmė, kad „pažangiausiojo“ titulą iš jo perims jau ketvirtadienį vakare pristatysimas „Samsung“ aparatas. Bet kol kas – pirmieji įspūdžiai apie iš arti pamatytą HTC naujovę.

Rankoje telefonas sudaro gana dvejopą įspūdį – nereikia slėpti, jis didelis, tikriausiai šiek tiek per didelis patogiam naudojimui viena ranka. Bet elegantiškai išploninti kraštai sudaro įspūdį, kad telefonas yra nepaprastai plonas: pakraštyje, kur iš tiesų jaučiame telefono storį, jis yra tik 4 mm, o storiausioje vietoje – 9,3 mm storio.

Iš mėgstančių paverkšlenti, kad „visokie gamintojai iš Azijos sugeba pagaminti tik pigius plastmasiukus“ HTC šį kartą atims jų stipriausią kozirį – telefonas įrėmintas iš aliuminio lydinio išpjaustytame monobloke, kurį labai malonu liesti, prie kurio nelimpa pirštai ir kuris sudaro iš tiesų prabangaus daikto įspūdį. Tiesa, korpuso monoblokas reiškia, kad savo atminties kortelės į telefoną neįdėsite ir akumuliatoriaus neišimsite. Nors tokios galimybės nesiūlo ir daugiausiai pagyrų (ir priekaištų) pasaulyje nuolat susilaukiantys „iPhone“ modeliai, taigi, nereikėtų to vadinti trūkumu.

Techninės įrangos požiūriu labiausiai „žiba“ ekranas. Kaip tikino I. Rea, aukštos kokybės spauda yra spausdinama 400 taškų colyje raiška – tokioje mes plika akimi tikrai nematome jokio taškuotumo. Tuo tarpu 4,7 colių įstrižainės „FullHD“ 1080p raiškos „HTC One“ ekrane į colį pavyko sugrūsti net 469 taškus. Jeigu tokiame ekrane įžiūrėsite atskirus taškus – turėtumėte dirbti snaiperiu.

Naujienų srautas – duomenų siurblys?

Taivanio bendrovės atstovas pristatymo metu daugiausiai dėmesio skyrė trims unikalioms „HTC One“ savybėms. Pirmoji, labiausiai krentanti į akį – pagrindinio darbastalio pakeitimas iliustruotu naujienų srautu „BlinkFeed“. Vartotojai į šį pagal nutylėjimą kas 15 minučių atnaujinamą srautą galės įtraukti labiausiai juos dominančias pramogų, technologijų, socialines, politikos ar bet kokias kitokias naujienas iš pagrindinių šaltinių.

I. Rea pripažino, jog jo bendrovė neatliko tyrimo, kiek duomenų per mėnesį sunaudoja „Blinkfeed“. Tačiau, nors iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti, jog kas 15 minučių atsiunčiant truputėlį teksto ir daugybę nuotraukų galima labai greitai atsimušti į duomenų persiuntimo limito lubas, I. Rea tikino, jog srautas sudarys tik nedidelę dalį nuo gigabaito. O žinant, kad telefonas nebus vienas iš pigesnių, natūralu tikėtis, kad pirkėjas kartu įsigys ir veiksmų laisvę mažiausiai ribojančias paslaugas. Be to, labiau interneto prieigą bet kurioje aplinkoje ribojantiems klientams paliekama galimybė nesudėtingai išjungti „Blinkfeed“ ir naudotis standartine pradinio ekrano aplinka.



Zoe – geriausia fotografo pagalbininkė

Pasak I. Rea, 100 proc. išmaniųjų telefonų naudotojų savo įrenginius naudoja balso skambučiams, o 97 proc – fotografavimui. Taigi, nenuostabu, kad HTC išskirtinį dėmesį skiria fotografijų kokybei.

Nuotraukų gražumą bendrovė užtikrina dviem lygmenimis – mechaniniu ir programiniu. Mechaniniame lygmenyje yra pats didžiausias jutiklis iš visų naujausių telefonų ir optinio stabilizavimo sistema. Pirmoji turėtų smarkiai sumažinti nuotraukų triukšmingumą prasto apšvietimo sąlygomis, o antroji – suteikti galimybę fiksuoti vaizdus su ilgesniu išlaikymu. Tokių pastangų rezultatas – kiekvieną aktyvų jutiklio tašką pasiekia 300 proc. daugiau šviesos nei pačių stipriausių konkurentų aparatuose. Ir HTC pateiktame demonstracinių nuotraukų rinkinyje tai akivaizdžiai matėsi - „Konkurentas A“ ir „Konkurentas B“ tamsesnėse vietose fotografuoja kur kas prasčiau. Nors I. Rea neatskleidė, kokie telefonai yra tie paslaptingieji A ir B, jis tikino, kad tai yra patys naujausi stipriausių konkurentų flagmanai.

Kita vertus, šiek tiek abejoti naujojo telefono išskirtinai kokybiškomis nuotraukomis verčia suabejoti technologijų naujienų portalo „Cnet“ Azijos padalinio atliktas „HTC One“ ir „iPhone 5“ fotografijų palyginimas juos naudojant tokiomis pačiomis sąlygomis – išskirtinai didelės kokybinės persvaros Taivanio bendrovės produktas nepademonstravo, galbūt tik išskyrus vieną epizodą, kuomet sugebėta išvengti „peršvietimo“ (overexposition). Būtina atkreipti dėmesį – bandymai buvo atlikti ne su ta fotografavimo programinės įrangos versija, kuri pasieks vartotojus mažmeninės prekybos vietose, nors vilties, kad tobulesnė galutinė programinės įrangos versija iš tiesų dramatiškai pataisys nuotraukas, maža.

Tuo tarpu programinė fotografo pagalbininkė Zoja („HTC Zoe“) suteiks galimybę atlikti kelis visai įdomius fokusus: vietoje fotografavimo Zoja nufilmuos tris sekundes veiksmo, o iš jų naudotojas galės pasirinkti jam patikusį ar patikusius kadrus – tai kažkiek panašu į fotografavimą serijomis, tačiau, pasak I. Rea, kur kas geriau, nes filmuojant „nepametamas“ fokusas. O vartotojas turi galimybę pasirinkti tą kadrą, kuris vaizdžiausiai perteikia veiksmą.

Kelių kadrų išsaugojimas leidžia sukurti ir dinamiškus vaizdus, kur judantis objektas nejudančioje aplinkoje matomas keliose vietose. Tokiu būdu šuolio nuotraukos atrodo iš tiesų įspūdingai. Deja, kol kas nepavyko išsiaiškinti, kokiu būdu Zoja stabilizuoja tą nejudančios aplinkos vaizdą (I. Rea taip pat negalėjo atsakyti į šį klausimą), mat per tris sekundes rankoje laikomas aparatas be jokios abejonės sujudės, todėl įprastomis naudojimo sąlygomis galima tikėtis sulieto aplinkos vaizdo. Lieka tikėtis, kad pavyks išbandyti šį telefoną ilgesnį laiką ir atrasti atsakymus į visus rūpimus klausimus.

„Beats“ jau nebepakanka

Jau įprasta ant HTC telefonų nugarėlių matyti raudonus „Beats“ logotipus ir girdėti tikinimus, kad su tokiu ženkliuku telefonai atkuria „studijos kokybės garsą“. Nesinori nagrinėti kiek tokiuose teiginiuose tiesos – su kokybiška garso įranga susidūrę žmonės tikriausiai visuomet argumentuotai aiškins, jog tai neįmanoma.

Bet turbūt galima ramia sąžine tvirtinti, kad HTC garso kokybei skiria bene daugiausiai dėmesio iš visų išmaniųjų telefonų gamintojų ir šio dėmesio rezultatas yra tikrai kokybiškas garsas, galbūt – kokybiškiausias iš visų telefonų. Žinoma, garso įrašų studijoje su juo galima būtų tik zuikius juokinti, tačiau nauji „HTC One“ garso patobulinimai, pavadinti „BoomSound“ jį bent kiek priartina prie melomaniškos kokybiško garso sąvokos.

Kas sudaro „BoomSound“? Visų pirma – du garsiakalbiai, esantys ties viršutine ir ties apatine telefono briauna – nors atstumas tarp jų santykinai nedidelis, bet tai jau yra žingsnis link stereo garso. Be to, specialiai šiems garsiakalbiams telefone yra ir atskiras stiprintuvo lustas. Dar vienas atskiras stiprintuvas apdoroja garsą, ausis pasiekiantį per ausinių lizdą. Deja, didelės, kokybiškos ausinės nėra „BoomSound“ standartinės komplektacijos dalis.

Natūralu, kad naudotojų ausis lepinanti bendrovė HTC nepamiršo ir pokalbių garso – galų gale tai yra ta pagrindinė funkcija, kuria naudojasi visas 100 procentų telefonų turėtojų. „HTC Sense Voice“ technologija, I. Rea teigimu, reaguoja į aplinką, kurioje yra telefono turėtojas ir atitinkamai pakoreguoja garsą, kurį skleidžia prie ausies priglaustas garsiakalbis – triukšmingose vietose pagarsina, o tylesnėje aplinkoje sušvelnina garsą.

Bendrovės atstovai tikina, kad Lietuvoje, vienu metu visų ryšio operatorių salonuose, telefoną turėtume išvysti jau pirmosiomis gegužės savaitėmis, numatoma pradinė jo kaina – 2250 litų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (135)