Jų mobilieji prietaisai tampa vis patrauklesni, patikimesni ir pigesni nei konkurentų, o tai lietuviams labai svarbu. Negana to, kompanija viešai skelbiasi, kad po penkerių metų aplenks „Samsung“ ir „Apple“.
Žinoma, didžiausio dėmesio ir apkalbų visada susilaukia gamintojo flagmanai, o šiuo metu prekyboje randame naujausius du modelius „Huawei Mate 8“ ir „Huawei P9“, kuriuos trumpai ir apžvelgsiu.
„Huawei Mate 8“ – pritaikytas ne kiekvienai kišenei
„Huawei Mate 8“ pasirodė šiek tiek anksčiau, bet Lietuvoje prekyboje atsirado visai neseniai. Šis modelis skirtas tiems, kurie mėgsta didesnius telefonus. Ekrano įstrižainė – net 6 coliai, tad tai išties nemažas išmanusis įrenginys, nors bendrame kontekste tai jau tampa norma.
Stengiausi priprasti prie tokio dydžio ekrano, bet mano rankoms jis buvo per didelis. Atšilus orams ir nusimetus šiltas striukes, tiesiog nebelieka papildomų kišenių tokiam įrenginiui, o nešiotis telefoną džinsų kišenėje man pasirodė nelabai patogu. Tiesiog privaloma turėti rankinę.
Ekranas padengtas įbrėžimams atsparia „Corning Gorilla Glass 4“ danga, kuri jau bandyta kituose įrenginiuose. Vientiso metalo korpusas išties tvirtas ir atsparus netikėtiems smūgiams. Kampai gan aštroki pasirodė, bet pats telefonas pakankamai slidus ir dėl dydžio labai nepatogus valdyti viena ranka.
Kartą telefonas netyčia išslydo iš rankų ir nukrito ant asfalto. Mano laimei, įrenginiui nieko nenutiko. Mažas įlenkimas kamputyje, bet ekranas neįskilo, o telefonas ir toliau buvo sėkmingai naudojamas.
Apskritai, visi išmanieji, kuriuos pastarąjį laiką naudojau, yra pakankamai slidūs ir rankoje juos reikia laikyti tvirčiau. Tikrai patarčiau pasidairyti dėkliuko, kuris apsaugotų nuo tokių netikėtumų.
Viduje darbuojasi aštuonių branduolių 64 bitų procesorius „Kirin 950“. Tai pačios kompanijos gaminamas procesorius. Esu girdėjęs keletą nusiskundimų ankstesniais jų procesoriais, bet šis nesukėlė didelių rūpesčių.
„Antutu“ teste įrenginio pasiekti skaičiai neblogi (86618), bet atsilieka nuo kitų kompanijų šiųmečių flagmanų.
Gal šiek tiek per mažai darbinės atminties kaip tokiam telefonui, tik 3GB. Didžioji dalis šių metų flagmanų turi 4GB, o kai kurie net 6GB darbinės atminties. Nors kalbant apie telefono apkrovimą ir veikimą, tai jokių trukdžių nepasitaikė.
Nesu didelis žaidimų mėgėjas, bet su tokiu telefonu žaisti išties smagu. Didelis ekranas čia tikrai privalumas, o žiūrėti vaizdo siužetus, tiesiog – malonumas.
Vidinė telefono atmintis 32GB. Mažiau reikliems vartotojams jos pilnai pakaks, o jei pritrūks, gamintojas paliko vietos „micro SD“ kortelei, tad telefono atmintį bet kada galima padidinti iki 128 GB.
Sunkiausia pradžioje buvo priprasti prie „Emotion UI“ vartotojo sąsajos, nes man ji pasirodė šiek tiek per paini. Ir čia vienas labiausiai nepatikusių dalykų „Huawei Mate 8“ telefone.
Parametruose pilna visokių nustatymų, prie kurių reikia laiko priprasti. Gal per ilgesnį naudojimosi laiką ir pavyktų, bet per trumpą testavimo laikotarpį nepripratau prie šios vartotojo sąsajos. Kitiems gali pasirodyti ir visai priešingai.
Mano manymu, „Emotion UI“ labai panaši į „iOS“ ir „Android“ operacinių sistemų mišinį, kuri nėra užbaigta. Bet, kaip sakoma, prie visko priprantama, tai gal ir čia tiesiog reikia daugiau laiko.
Dar „Huawei Mate 8“ telefone nepatiko tai, kad norint atsisakyti PIN atrakinimo, to negalėjau padaryti neatkūręs gamyklinių parametrų. Labai keista, nes jei aš nebenoriu naudotis telefono užraktu, reikia viską ištrinti ir sukonfigūruoti telefoną iš naujo.
Taip pat negalėjau parsisiųsti vienos taksi programėlės, bet atkūrus gamyklinius parametrus, viskas pavyko. Gal per painią vartotojo sąsają kažką prispaudžiau, bet tai pasitaikė kažkodėl tik vienai programėlei.
Norint atkurti gamyklinius parametrus, to negalėjau padaryti net 4 kartus, o suspaudus mygtukų kombinaciją, telefonas tiesiog „pakibo“. Gal tai naudojamos vartotojo sąsajos „Emotion UI“ problema, bet manau, kad taip neturėtų būti.
Kas veikė išties gerai, tai - pirštų atpažinimo funkcija. Greita ir nei karto neturėjau problemų. Pirmą kartą tikrai patiko naudotis tokiu telefono užraktu, nes pasirodė patogu ir praktiška.
„Huawei Mate 8“ pagrindinė kamera 16MP raiškos, „Sony“ sensorius, optinis vaizdo stabilizavimas. Skamba išties neblogai, tačiau rezultatas labai nenustebino. Dienos šviesoje net ir su biudžetiniu telefonu galima išgauti neblogą rezultatą, tačiau sumokėjus nemenką sumą už tokį telefoną, norisi tikrai daugiau. Kai nuotraukų kokybę dar galima vertini gerai, filmavimo kokybė labai nuvilia. Matosi dar nemažai triukšmo ir vaizdo stabilizavimas neveikia tinkamai. Nėra galimybės filmuoti 4K raiška. Tik nesakykit, kad nereikia.
Šiuolaikinis flagmanas privalo suteikti tokią galimybę vartotojui, nes konkurentai turi ir rezultatas akivaizdus, o kainos beveik nesiskiria.
Asmenukėms skirta kamera 8MP raiškos ir jos rezultatas lyginant su konkurentais kur kas geresnis nei pagrindinės kameros. Nuotraukos dienos šviesoje beveik idealios, esant prastam apšvietimui pagelbės ekrano šviesa, veikianti kaip blykstė, o ir vaizdo skambučiai bus kur kas kokybiškesni.
Baterijos talpa net 4000 mAh ir dieną atlaiko puikiai. Tačiau pusdienis praleistas tiesiog daug fotografuojant ir daugiau su telefonu nieko nedarant iškrovė baterijos sąnaudas apie 80 proc. Didelis ekranas „valgo“ ir nemažai energijos. Gerai, kad pilnai telefonas pasikrauna per 2,5 valandos.
Taip pat šis modelis palaiko dvi SIM korteles, todėl norintiems nesinešioti dviejų telefonų, galima turėti vieną, bet didelį. Trūkumas tik tas, kad atnroji SIM kortelė naudojama „micro SD“ kortelės sąskaita. Tik mano bandytas „Asus Zenfone 2“ modelis turėjo galimybę praplėsti atmintį ir naudotis dvejomis SIM kortelėmis. „Huawei“ telefone turi rinktis: arba praplėsti atmintį, arba naudoti dvi SIM, jei yra toks poreikis.
Kaina Lietuvoje nuo 500 iki 600 eurų.
„Huawei P9“ – Holivudo žvaigždžių spindesys telefono ekrane
Sužinojęs, kad „Huawei“ kompanija pradėjo bendradarbiauti su „Leica“, išties nudžiugau. Maniau, pagaliau telefone bus padori kamera ir nuotraukų kokybė pereis į visai kitą lygį. Todėl šio telefono labai laukiau ir norėjau išbandyti naujas kameros galimybes.
Naujasis „Huawei P9“ – tikras gražuolis, o dar dvi kameros gale, išties daro jį patraukliu. Pirkėjus vilioja ne tik ištaigingas mobiliojo dizainas, bet ir jį reklamuojančios Holivudo žvaigždės. „Huawei“ nepagailėjo ir tam reikalui pasisamdė Scarlet Johanson ir supermeną Henry Cavill.
Tiesa, išvaizda labai jau primena „iPhone 6S“ modelį ir sudėjus abu telefonus, iš galo net neatskirsi – tiesiog viskas nukopijuota. Tačiau „Huawei“ modelis su dviguba kamera čia pranašesnis, nes „Apple“ dar tik žada pristatyti telefoną su dviem kameromis.
Telefone veikia aštuonių branduolių 64 bitų „Kirin 955“ procesorius. Naujausias kompanijos gaminys veikia išties puikiai, tačiau „Antutu“ teste iki lyderių dar trūksta - „Huawei P9“ surinko tik 94504 taškus. Mano bandytas mažylis „iPhone SE“ duoda abiem „Huawei“ modeliams į kaulus su 128836 taškais. Bet čia tik skaičiai ir viskas priklauso nuo kiekvieno naudotojo įgūdžių ir poreikių.
Per trumpą laiką tikrai nesusidūriau su kažkokiais trikdžiais, nors pasitaikė ir keletas nesklandumų. Kartais „Huawei P9“ kamera nereaguodavo į jokius prisilietimus. Tekdavo ją išjungti ir įjungti iš naujo, kad vėl veiktų.
Darbinė telefono atmintis 3GB ir tai vėl gi šiek tiek nuvilia. Visi pagrindiniai konkurentai dirba jau su 4GB, išskyrus „iPhone“, bet jų procesoriai, pati operacinė visai kita ir nelabai būtų korektiška lyginti. Vidinė atmintis – 32GB ir manau, kad jos pilnai pakanka pagrindiniams poreikiams, o jei trūksta galima praplėsti „micro SD“ kortele.
Didžiausia šių metų „Huawei“ naujiena buvo bendradarbiavimas su „Leica“ (Vokietijos optikos bendrovė, kuri garsi savo gaminamais fotoaparatais). Ir štai „Huawei P9“ pasirodo su dvigubu 12MP raiškos kameros lęšiu ir „Leica“ užrašu šalia. Labai laukiau šio modelio tikėdamasis, kad tai pakels mobiliųjų telefonų kameros galimybes į visiškai kitą lygį. Tačiau pasinaudojęs šiuo modeliu šiek tiek nusiraminau ir supratau, kad tai tik dar vienas žingsnis link tobulumo.
Kameros galimybės tikrai vertos dėmesio. Galimybė pasirinkti fotografavimo režimą, viską valdyti rankiniu būdu, nuotraukų išsaugojimas „RAW“ formatu, o jei jūsų gyvenimas jums atrodo per pilkas, šis telefonas nuotraukose jį padarys tikrai spalvingu. Galima nusistatyti „ryškias spalvas“ ir visos nuotraukos bus tokios ryškios ir spalvotos, kad nereikės vargti su kitomis programėlėmis, kad jos atrodytų idealios. Aišku, kai kurios nuotraukos bus net per ryškios, bet gamtos fotografijos išties atrodo įspūdingai.
Tiesa filmavimo kokybei čia visai neskirta dėmesio. Nėra galimybės filmuoti 4K raiška, nėra optinio vaizdo stabilizavimo. Visas dėmesys čia buvo sutelktas į fotografijos, ne į video kokybę.
Asmenukėms skirta 8MP raiškos kamera. Rezultatas labai panašus kaip „Mate 8“, todėl galutinis vaizdas visai solidus.
Baterijos talpa 3000 mAh ir ji nėra labai džiuginanti. Telefonas skirtas mėgautis fotografavimu, bet jei tai darysite visą dieną, telefonas vakaro gali ir nesulaukti. Ryte pasikrovęs ir visą dieną praleidęs fotografuodamas, vakarėjant supratau, kad likę tik 16 proc. baterijos.
Dviejų parų tikrai neatlaikys, nebent išjungsite internetą, neskambinsite, neskaitysite naujienų, o tik fotografuosite. Juk tam šis telefonas ir sukurtas.
Džiugi žinia naujojo flagmano „Huawei P9“ savininkams – kompanija pasirūpino VIP paslauga ir siūlo papildomą metų garantiją (iš viso 36mėn.). Netyčia sudaužius ekraną, per pirmus tris mėnesius nuo įsigijimo, pakeis nauju nemokamai. Taip pat, jei per pirmus tris mėnesius telefonas sugenda netikėtai ar programinė įranga nedirba tinkamai, jį pakeičia visiškai nauju. Sakyčiau, visai patrauklu, nes labiausiai gaila, kai telefonui kažkas nutinka tik pradėjus juo naudotis.
Kaina Lietuvoje nuo 499 iki 599 eurų.