Antrasis pagal dydį pasaulyje telefonų gamintojas „Huawei“ patentuoja savo naują operacinę sistemą daugelyje šalių, tarp kurių yra ir Europos valstybės, rašoma pranešime spaudai. Patentas yra tvirtinamas Australijoje, Kanadoje, Kambodžoje, Europos Sąjungoje, Meksikoje, Indijoje, Indonezijoje, Pietų Korėjoje, Tailande.
Teigiama, kad esą „Hongmeng OS“ bus 60 proc. greitesnė nei „Google Android“. Šie duomenys dar nėra patvirtinti, tačiau taip rašė „Global Times“ ir tvirtino „Huawei“ verslo vadovas Richard Yu.
Huawei nebuvo pirmoji kompanija, siekusi įsiterpti į „Android“ ir „Apple iOS“ duopoliją. Tokios kompanijos kaip „Samsung“, „Amazon“ and „Microsoft“, bandė sukurti savo operacines sistemas, kurios galėtų konkuruoti su „Android“ ir „Apple iOS“, tačiau bandymai buvo nesėkmingi.
Vienas atsiskyrimo nuo „Google Android“ etapas yra įveiktas, tačiau „Huawei“ laukia dar daug iššūkių. Vienas sudėtingiausių – įtikinti vartotojus, kad nauja sistema yra tokia pat gera, kaip ir didžiųjų konkurentų. Kinijos technologijų kompanijai bus labai sunku išlaikyti telefonų gamintojo lyderio pozicijas.
„Huawei“ neskuba atskleisti visos informacijos apie savo naują programinę įrangą, kurią vysto jau ne vienerius metus. Dar nėra aišku, kaip veiks naujoji operacinė sistema, ar ji bus atviro kodo. Siekis užpatentuoti „Hongmeng“ prekės ženklą reiškia, kad „Huawei“ šią sistemą planuoja naudoti įrenginiuose, tokiuose kaip: išmanieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, robotai ir televizoriai.
Viliamasi, kad po sėkmingo „Hongmeng“ paleidimo, kitos kompanijos taip pat norės naudotis šia sistema. Potencialiai Kinijos technologijų bendrovės programinė įranga galėtų būti naudojama „Oppo“, „Vivo“, „Xiaomi“ ir kitų kompanijų. Jei tai pasitvirtintų, rinka pasidalintų į tris lygias dalis tarp „iOS“, „Android“ ir „Hongmeng“.
Vis dėlto Kinijos technologijų gigantė turės daug iššūkių kol taps lygiaverte konkurente mobiliųjų operacinių sistemų rinkoje. Yra didelė tikimybė, kad Google ir kitos JAV programinės įrangos kūrėjų aplikacijos tokios, kaip „Google Maps“, „Gmail“, „Youtube“, bus nepasiekiamos „Huawei“ naudotojams.
Apytiksliais duomenimis „Hongmeng“ visame pasaulyje turėtų būti paleista 2019-tų metų rugpjūtį arba rugsėjį.
Ir nors situacija kinų įmonei nėra pavydėtina, „Huawei“ telefonų pardavimai Lietuvoje nekrenta. Tačiau įdomu, kaip pasikeis telefonų rinka po sėkmingo ar nesėkmingo „Huawei“ operacinės sistemos paleidimo. Tai gali būti didelė sėkmė kinų gigantei, reiškianti, kad rinkoje nekaraliaus „Android“ ir „Apple iOS“.
DELFI primena, kad „Alphabet Inc“ priklausantis „Google“ sustabdė su „Huawei“ verslo santykius, reikalaujančius dalintis technine ir programine įranga bei techninėmis paslaugomis, išskyrus tas, kurios yra viešai prieinamos atviro kodo licencijavimo būdu, praneša „Reuters“. Tai rimtas smūgis Kinijos technologijų kompanijai, kurią JAV vyriausybė siekia visame pasaulyje įtraukti į juodąjį sąrašą. Dabartinių „Huawei“ išmaniųjų telefonų su „Google“ programomis turėtojai ir toliau galės jomis naudotis bei atsisiųsti „Google“ teikiamus naujinius, pabrėžė „Google“ atstovas spaudai.