Timas Bernersas-Lee ketvirtadienį sakė, kad internetas gali padėti sumažinti nelygybę, bet tik tuo atveju, jeigu jis derinamas su teise į privatumą ir žodžio laisve.

Britas, paleidęs internetą 1990 metais, šiuos komentarus išsakė pristatydamas Pasaulinio tinklo fondo (World Wide Web Foundation) naujausią ataskaitą, kuriame apžvelgiamas interneto poveikis pasauliniu mastu.

Studija „Interneto indeksas“ (Web Index) rodo, kad daugiau negu 84 proc. šalių neturi nuo masinio veiklos internete sekimo apsaugančių įstatymų arba jie yra silpni. Ataskaitoje taip pat sakoma, kad beveik 40 proc. tirtų šalių blokuoja jautrų interneto turinį „vidutiniu arba itin dideliu mastu“, o pusė visų internautų gyvena šalyse, kuriose smarkiai varžomos jų teisės virtualiojoje erdvėje.

Beveik 4,4 mlrd. žmonių, daugiausiai besivystančių šalių, iki šiol neturi prieigos prie interneto, rašome dokumente.

Laikas pripažinti internetą esmine žmogaus teise, – sakė T. Bernersas-Lee. – Tai reiškia garantuoti įperkamą prieigą kiekvienam, užtikrinti, kad interneto paketai būtų gaunami be komercinės arba politinės diskriminacijos, taip pat apsaugoti tinklo naudotojų, kad ir kur jie gyventų, privatumą bei laisvę.“

Geriausiai šioje srityje buvo įvertintos Danija, Suomija ir Norvegija, kurioms labiausiai sekasi naudoti internetą ekonomikos, politikos ir visuomenės pažangai. 86 šalių sąrašo gale atsidūrė Jemenas, Mianmaras ir Etiopija.

T. Bernersas-Lee dirbo inžinieriumi Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) laboratorijoje Ženevoje, kai 1989 metais pasiūlė saityno (World Wide Web) idėją.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)