Pernelyg didelę paslaugų kainą priežastimi nurodo maždaug trečdalis internetu nesinaudojančių šalies gyventojų. Aljanso "Langas į ateitį" duomenimis, Lietuvoje internetu naudojasi maždaug kas ketvirtas šalies gyventojas, o namuose jį įsirengęs tik kas šešioliktas.

Ryšių reguliavimo tarnybos Telekomunikacijų departamento direktoriaus pavaduotojas Feliksas Dobrovolskis teigia, kad vidutiniškai namų vartotojui internetas kainuoja apie 70 lt per mėnesį: "vieniems - brangiau, kitiems - pigiau, tačiau vidutiniškai - 70 litų."

Nuo metų pradžios, panaikinus "Lietuvos telekomo" monopolį, interneto ryšio paslaugas siūlo beveik keturios dešimtys kompanijų. Dėl to mažėja interneto kaina, tačiau, specialistų teigimu, kol kas nepakankamai, kad ženkliai didėtų abonentų skaičius. Net patys paslaugos teikėjai pripažįsta, kad kaina galėtų būti dar mažesnė.

"Lietuvos Telekomo" interneto prieigos ir duomenų perdavimo sektoriaus direktorė Laura Vaitkuvienė sako, kad ribų mažinimui dar yra.

Valstybė technologijų plėtrai ir gyventojų kompiuterinio raštingumo didinimui šiemet skyrė 35 milijonus litų. Tačiau pati valdžia pripažįsta, kad konkrečių veiksmų, kaip paskatinti gyventojus internetu naudotis namie nesiimta iki šiol.

Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas Algirdas Kunčinas sako, jog ruošiama įstatymo pataisa, kad kompiuterio įsigijimas ir interneto paslaugų įsigijimas būtų su mokestinėmis lengvatomis: "jei bus priimta tokia pataisa reiškia jums įsigijus internetą dalis jūsų mokesčių bus atskaitoma, tai reiškia jūs mokėsit mažesnius mokesčius"

Pataisą teikti Seimui svarstyti žadama gruodį. Specialitų vertinimų, toks žingsnis turėtų realiai paskatinti interneto namuose naudojimą. Lietuvą šioje srityje lenkia tokios valstybės kaip Turkija, Rumunija, Bulgarija, o kompiuterių skaičius Latvijoje didesnis dvigubai.