„Apple“ komplektaciją mažino ir prie bevielių ausinių vartotojus pratino sistemingai. 2016 m. jie įprastą ausinių lizdą pakeitė į „Lightning“ jungtį: tai sukėlė nemažai nepasitenkinimo, nes žmonės nebegalėjo krauti telefono tuo pačiu įjungę ausines. 2018 m. „Apple“ iš komplektacijos pašalino ir ausinių adapterį, leidusį naudoti įprastas ausines su 3,5 mm. garso kištuku“, – pranešime spaudai pasakoja „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.
Šie sprendimai paskatino platesnį belaidžių ausinių naudojimą ir jų pasiūlos augimą. Kai kurių ekspertų vertinimu, belaidės „Apple“ ausinės „Airpods“ yra populiariausias bendrovės parduodamas aksesuaras. Skaičiuojama, kad nuo 2017 metų, kai pristatyta „Apple“ belaidžių ausinių naujovė, iš viso parduota per 200 mln. „Airpods“ ausinių.
Šiemet „Apple“ ir vėl žengė drąsų žingsnį drastiškai susiaurinę išmaniojo komplektaciją, kas išmaniųjų rinkoje turėtų atnešti svarių pokyčių.
Kiek tai kainuos?
Kainą, kurią žmonės turės sumokėti už papildomus išmaniojo priedus, sukėlė nemažai internautų diskusijų. Nors „Apple“ akcentavo, kad daugelis vartotojų savo namuose jau iš anksčiau turi ausines ir įkroviklį, vis tik yra žmonių, kurie šios bendrovės produkcija šiemet nuspręs naudotis pirmą kartą, o „iPhone 12“ serijos telefonas taps jų pirmuoju pirkiniu.
„Apple“ sprendimai keičia industrijos taisykles, kuria naujus standartus ir madas. Tiesa, tai ne visuomet priimtina vartotojams. Praeityje žmonių pasipiktinimo sulaukė bendrovės sprendimas panaikinti ausinių jungtį „iPhone 7“ įrenginiuose, o žinia, kad „Apple“ iš dėžučių išims ne tik ausines, bet ir kroviklius, sukėlė dar didesnę nepasitenkinimo audrą“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Netrukus po „iPhone 12“ serijos išmaniųjų išleidimo, bendrovė sumažino įrangos, kurios vartotojams gali trūkti, kainas. Šiuo metu ausinės „AirPods“ su „Lightning“ tipo jungtimi internetinėje „Apple.com“ parduotuvėje kainuoja apie 19 eurų, o tai apie 8 eurais pigiau nei anksčiau. Bendrovė pristatė ir naują 20 W adapterį už apie 19 eurų, kuris yra apie 8 eurais pigesnis, bet ir leidžia greičiau įkrauti įrenginį. Taigi, perkant abu šiuos įrenginius, be sumos, kurią žmogus sumokės už „iPhone“ išmanųjį telefoną, šiandien jis papildomai dar turėtų išleisti apie 40 eurų.
Tiesa, sprendimas nedėti ausinių ir įkroviklių į išmaniųjų telefonų dėžutes neapsiriboja tik naujausios „iPhone 12“ serijos įrenginiais. Jų neliks ir „iPhone 11“, „iPhone XR“ ir „iPhone SE“ (2020) komplektacijose. Taigi, jeigu ruošiatės įsigyti bent vieną iš šių įrenginių, turėkite omenyje, kad ausinėmis ir įkrovikliu turėsite pasirūpinti atskirai.
Bevielis įkrovimas – neišvengiama ateitis?
Atsisakydama įkroviklio, bendrovė taip pat skatina ir bevielį išmaniųjų telefonų įkrovimą. Šiemet „iPhone 12“ serijos įrenginių gale esanti magnetų sistema, pavadinta „MagSafe“, leis užtikrinti 15 W efektyvesnį baterijos įkrovimą bevieliu būdu ir tikslią įkrovimo poziciją.
„Visi „iPhone“ telefonai, išleisti nuo 2017 metų, palaiko belaidžio įkrovimo standartą ir gali būti įkrauti bevieliu būdu. Jums tereikia turėti belaidžio įkrovimo stotelę. Vis tik šių telefonų įkrovimo galia siekia 7,5 W, kai naujausios „iPhone 12“ serijos išmaniųjų – 15 W. Tai reiškia, kad itin greito belaidžio krovimo galimybę turės tik naujausių įrenginių savininkai“, – aiškina specialistas.
Šiuo metu „Apple“ internetinėje parduotuvėje „Apple.com“ prekiauja „MagSafe“ krovikliu, kurio kaina šiandien siekia apie 37 eurus. Iš elektronikos gamintojo „Belkin“ galite įsigyti dviejų rūšių „MagSafe“ įkroviklius: skirtą krauti išmanųjį telefoną automobilyje (apie 46 Eur) ir įkroviklį „MagSafe 3 in 1” (apie 133 Eur), kuriuo vienu metu galėsite krauti net tris „Apple“ produktus: „iPhone 12“, laikrodį ir belaides „AirPods“ ausines. Tiesa, „iPhone 12“ serijos išmaniesiems įkrauti galėsite naudoti ir kitų gamintojų belaides įkrovimo stoteles, tačiau tuo metu jie bus įkraunami tik iki 7,5 W galia.
Rinkos standartas?
„Apple“ jau yra užsitarnavusi vartotojų pasitikėjimą, lojalumą, todėl nebijo priimti drąsių sprendimų, galinčių sukelti vartotojų nepasitenkinimą.
Pavyzdžiui, kadaise „Apple“ buvo viena pirmųjų atsisakiusi lanksčiojo disko (angl. floppy disk), tada CD disko nuskaitymo savo kompiuteriuose. Iš pradžių tai sukėlė vartotojų nepasitenkinimą, tačiau vėliau tapo rinkos standartu: paskatino naujų technologijų vystymąsi ir lengvesnių, mažesnių nešiojamų kompiuterių gamybą.
„Panašus scenarijus pasikartojo ir su ausinėmis: sprendimai pašalinti įprastą ausinių jungtį, o vėliau ir ausinių adapterį iš telefono komplektacijos sukėlė daug diskusijų ir vartotojų nepasitenkinimo, tačiau tuo pačiu paskatino belaidžių ausinių platesnį naudojimą. Jų pasiūla taip pat smarkiai išaugo – šiandien tikrai galime įsigyti pakankamai kokybiškas ausines už prieinamą kainą“, – paaiškina K. Špiliauskas.
Ar sekantis žingsnis – „laidinio“ krovimo išnykimas?
„Tikėtina, kad belaidis krovimas laikui bėgant taip pat taps rinkos standartu. Naudojantis juo galėsime krauti visus turimus išmanius įrenginius, net jei jie yra skirtingų gamintojų. Šiuo metu belaidis krovimas nemažai vartotojų dar atrodo kaip pakankamai nepatogus, nes žmogus pats turi įsigyti papildomą įrangą, kurios nėra naujai perkamo telefono komplektacijoje. Visgi, „laidinio“ krovimo ateityje laukia panaši ateitis kaip diskų ar ausinių su laidu – pamažu šis sprendimas tiesiog išnyks“, – pasakoja specialistas.
Taigi drąsus „Apple“ sprendimas atsisakyti ausinių ir kroviklio neabejotinai paskatins belaidžių technologinių sprendimų greitesnį vystymąsi ir pritaikomumą. Kiekvienam mūsų tai reiškia, kad rinkoje laikui bėgant atsiras didesnis įrenginių pasirinkimas, kuris užtikrins didesnį patogumą ir platesnes išmaniųjų įrenginių galimybes.