Vis dėlto, buvo rastas sprendimas – ligai diagnozuoti pasitelkta dirbtiniu intelektu (DI) paremta KT vaizdų analizės paslauga, sėkmingai prisidedanti prie kovos su pavojingu virusu.
Sudėtingos technologijos ir didelis tikslumas
Dirbtinio intelekto sprendimai kompiuterinės tomografijos tyrime įgyvendinti bendradarbiaujant su Huazhong mokslo ir technologijų universitetu – tam pasitelkta „Huawei Cloud EIHealth“ medicininių vaizdų analizės platforma.
„Huawei Cloud“ tomogramų analizei naudoja kompiuterinį matymą, kuris padeda plaučiuose pastebėti viruso sukeltus pakitimus. Kiekybinis KT vaizdų įvertinimas ir į analizę įtraukiami laboratorinio tyrimo rezultatai padeda gydytojams nustatyti tikslią COVID–19 stadiją – ankstyvą, pažengusią ar sunkią.
Tam, kad būtų galima užtikrinti rezultatų tikslumą, dirbtinio intelekto pagalba buvo atlikta šimtų sveikų ir užsikrėtusiųjų koronavirusu pacientų atvejų analizė, kurios metu buvo vertinami DICE (persidegimo tarp pažeistų ir nepažeistų plaučių vietų) ir AVD (plaučių tūrio skirtumų tarp pažeistų ir nepažeistų vietų) koeficientai.
Smarkiai išaugęs tyrimo efektyvumas
COVID–19 viruso sukeltos pneumonijos eigos stebėjimą ir diagnostiką apsunkina tai, jog pažeidimai plaučiuose labai greitai progresuoja. Taigi, norint pacientui pritaikyti tinkamą gydymą, kompiuterinės tomografijos tyrimą reikia atlikti kaip įmanoma greičiau. Tačiau protrūkio epicentre dažnai nėra pakankamai radiologų, galinčių kompetentingai įvertinti viruso sukeltus pakitimus KT vaizduose.
„Huawei“ pasiūlytas sprendimas leido padidinti procedūros efektyvumą – automatizuotą plaučių tomogramos analizę atlieka dirbtinis intelektas, o už visus skaičiavimus atsakingas „Ascend“ procesorius atsakymus pateikia vos per kelias sekundes, kai gydytojui rankiniu būdu peržvelgti paciento plaučių pokyčius skirtinguose pjūviuose užtruktų mažiausiai keletą minučių. Dirbtinio intelekto atliekamos analizės privalumai dar labiau išryškėja kai atliekamas pakartotinis tyrimas, siekiant patikslinti, ar veikia paskirtas gydymas – dirbtinis intelektas pajėgus ne tik įvertinti esamą plaučių būklę, bet ir ją akimirksniu palyginti su anksčiau tam pacientui atliktų tomogramų rezultatais.
Tokie sprendimai didina KT prieinamumą ir leidžia gydytojams per tą patį laiką ištirti kur kas daugiau pacientų bei paskirti jiems veiksmingesnį gydymą. Dėl mažesnio darbo krūvio reikšmingai sumažėja ir radiologų nuovargis, su kuriuo kartu – ir sergančiojo sveikatai pavojingų klaidų tikimybė.
Vykdo ir daugiau COVID-19 mokslinių studijų
Medicininių vaizdų analizės platforma jau prieinama daugiau nei 60 Kinijos ligoninių, kurios šia paslauga gali naudotis visiškai nemokamai. Kompanija mato šios sistemos ateitį ir pasibaigus COVID–19 protrūkiui – dirbtinio intelekto asistentą tikimasi taip patobulinti, kad jis gebėtų KT vaizduose atpažinti gerybinius plaučių navikus, vėžinius pakitimus ir plaučių uždegimą.
„Huawei Cloud“ šiuo metu taip pat bendradarbiauja su įvairiomis pramonės šakomis, vykdydama dirbtiniu intelektu paremtas COVID–19 mokslines studijas. Kinijos telekomunikacijų bendrovė kartu su daugybe mokslo institucijų neseniai paskelbė itin didelio masto kompiuterizuotą vaistų tyrimą, o kartu su „Yiwise“ įvairioms organizacijoms kuriama išmani epidemijos sekimo sistema.