Vokietija yra svariausia Lietuvos prekybos partnerė Vakaruose ir viena pagrindinių ekonomikos partnerių bei investuotojų, todėl patirties pasidalinimas apie viešojo sektoriaus, kibernetinio saugumo ir išmaniųjų miestų temas su šia šalimi mums yra labai svarbus. Labai džiaugiamės, kad Lietuva, kaip pažangi skaitmeninių sprendimų valstybė, buvo pasirinkta renginio šalimi partnere, į kurią nori lygiuotis viena didžiausių Europos ekonomikų. Parodoje bus puiki proga perduoti žinias bei pristatyti Lietuvoje bei pasaulyje jau plačiai naudojamus Lietuvos įmonių sukurtus IT sprendimus“, – pranešime spaudai teigia Daina Kleponė, VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė.

D. Kleponės teigimu, Lietuva yra laikoma skaitmenizavimo viešajame sektoriuje lydere, kur kitaip nei Vokietijoje, technologijų dėka yra palengvintas visuomenės gyvenimas naudojantis viešosiomis paslaugomis.

Daina Kleponė

„Tai, kad Lietuvoje daug ką galima susitvarkyti internetu neišeinat iš namų, Vokietijoje – daugelyje sričių dar tik vizija. Šis išskirtinumas užkoduotas mūsų šalies prigimtyje – kaip jauna ir maža šalis turėjome galimybę diegti naujausius IT sprendimus jau labai seniai. Mums nereikėjo atsisakyti senų archajiškų sprendimų, nes jų tiesiog nebuvo, mums tereikėjo nuolat tobulinti IT sprendimus ir tai leido greitai progresuoti. Todėl skaitmeninis amžius Lietuvoje prasidėjo kur kas anksčiau nei Vakaruose. Tai, kad Lietuvos viešasis sektorius nuo pat pradžių buvo atviras įvairiems viešųjų paslaugų skaitmenizavimo sprendimams, rodo mūsų valstybės atvirumą naujovėms bei užtikrina konkurencinį pranašumą Lietuvos įmonėms eksportuojant šiuos sprendimus į kitas Europos bei pasaulio šalis“, – sako ji.

Aurelijus Norkūnas, IT klasterio „Digital-Lithuania“ valdybos pirmininkas ir UAB „Alna Business Solutions“ verslo plėtros direktorius taip pat pažymi, kad Lietuvos IRT sektoriaus pasiekimai ir įgyvendinami projektai tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje nenusileidžia, o dažnu atveju pranoksta kitas šalis.

„Esame nedidelė šalis, tai leidžia mums būti greitiems ir inovatyviems, turime sukaupę daug patirties ir galime pasidalinti savo žiniomis įgyvendinant projektus kitose šalyse. Iki šiol trūko tinkamos komunikacijos apie Lietuvos IRT pasiekimus tarptautinėje erdvėje. Matydami šią problemą suvieniję privačias įmones, IRT sektoriaus asociaciją bei pritraukę į partnerius Lietuvos valdžios institucijas sėkmingai vystome „Digital-Lithuania“ klasterį ir prekės ženklą, kurio pagrindinis tikslas yra didinti Lietuvos IRT sektoriaus pasiekimų žinomumą tarptautinėje rinkoje. Labai džiaugiamės, kad Lietuva yra „Smart Country Convention“ šalis partnerė, o „Digital-Lithuania“ - svarbi renginio dalis. Dalyvavimas šiame renginyje padės plėtoti Vokietijos ir Lietuvos IRT sektoriaus įmonių bendradarbiavimą bei sustiprins mūsų šalies įvaizdį“, – teigia A. Norkūnas.

Parodos metu vykstančioje konferencijoje Lietuva turės galimybę dalintis savo patirtimi pranešimų formatu bei diskusijose, kuriose bus paliečiamos kibernetinio saugumo, išmaniųjų miestų bei elektroninės valdžios temos.

Nacionaliniame Lietuvos stende drauge su „Versli Lietuva“ bei klasteriu „Digital-Lithuania“ prisistatys šios IT įmonės: „Xplicity”, „Baltic Amadeus”, „Telesoftas”, „Iraida”, „Agmis”, „Scale3C”, „Meinart”, „SBS Group”, „Dokobit“, „Lematics“, „Eylean”, „Išmani ateitis”, „Tamo”, „Digitouch“, „Sponge“.
Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD skaičiuojamame pasauliniame konkurencingumo indekse Lietuva užimą 1-ą vietą pagal skaitmeninius ir technologinius įgūdžius. Šiame pačiame reitinge pagal ryšių technologijas – 4-ąją vietą.

Pagal Globalų kibernetinio saugumo indeksą (Global Cybersecurity Index, GCI) Lietuva užima 4-ąją vietą, į priekį praleisdama tik Jungtinę Karalystę, Jungtines Amerikos Valstijas ir Prancūziją.
„Verslios Lietuvos“ duomenimis, išsivysčiusios infrastruktūros bei skaitmeninio raštingumo dėka, Lietuvos IRT sektorius augo sparčiausiai iš visų ekonomikos sektorių. Per pastaruosius penkerius metus jis augo apie 70 proc., kai bendras Lietuvos ekonomikos sektorių augimas vidutiniškai siekė apie 17 proc., o 2018 metais šio sektoriaus pardavimai užsienio rinkose ūgtelėjo beveik 14 procentų.

Apie parodą:

„Smart Country Convention“ suvienija svarbius vykdančiosios valdžios, politikos, skaitmeninės ekonomikos, asociacijų ir mokslo atstovus. Šis, pirmąjį kartą 2018 m. vykęs renginys, apjungia įvairaus formato veiklas – kongresą, seminarus, parodą, skirta miestų, bendruomenių ir viešųjų įstaigų skaitmeninimo klausimų diskutavimui ir sprendimui. Jo metu galima susipažinti, kaip praktiškai veikia viešųjų paslaugų skaitmeninimas ir kaip plėtoti skaitmeninius miestus ir regionus ateityje.

Kongreso partneriai - Vokietijos miestų bei bendruomenių asociacija, Vokietijos miestų taryba, Vokietijos federalinė valstybinių įstaigų asociacija, Viešųjų įmonių asociacija (VKU) ir nacionalinis E-Government kompetencijų centras (NEGZ). Parodoje taip pat dalyvaus didžiosios Vokietijos įmonės, tokios kaip „Deutsche Telekom“, „SAP ir „Bechtle“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)