„Bitės“ tinkle taip pat atliktas ir kitas svarbus patobulinimas – tiesiogine serverių jungtimi susijungta su kita milžine – kompanija „Microsoft“. Jos produktais interneto vartotojai taip pat galės naudotis sparčiau, rašoma atsiųstame pranešime spaudai.
„Sprendimą, kur turėtų atsirasti laikinosios duomenų saugyklos, priima turinio tiekėjai – šiuo atveju tai yra „Apple“. Kompanija nusprendė, kad viena iš talpyklų turėtų atsidurti būtent Lietuvoje ir būtent „Bitės“ tinkle tam, kad čia gyvenantiems vartotojams būtų užtikrintas sklandesnis paslaugų veikimas. Lietuvoje įdiegta saugykla yra ir viena pirmųjų kompanijos duomenų talpyklų visoje Rytų Europoje. Esame antras pagal dydį interneto srauto į užsienį valdytojas Lietuvoje, todėl didelė dalis užklausų „Apple“ kompanijos serveriams keliauja būtent per „Bitės“ tinklą“, – pasakoja Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ technologijų vadovas.
Spartinančioji duomenų saugykla (angl. cache) yra specialius serveris viename „Bitės“ duomenų centrų. Jis saugo dažniausiai vartotojų naudojamą turinį – atnaujinimus, programėles, filmus ar garso įrašus. Tokiu būdu jis leidžia visus šiuos duomenis kur kas greičiau parsisiųsti ar jais naudotis, nei tai būtų įmanoma serveriams esant kitoje šalyje.
Kompanijos „Apple“ spartinančioji duomenų saugykla jau įdiegta Vilniuje ir leidžia įrenginių atnaujinimus bei parduotuvės „App Store“ programėles atsisiųsti greičiau. Taip pat paspartina „Apple TV“ platformos filmų ir serialų užsikrovimo laiką, o muzikos klausymosi platformoje „iTunes“ muziką ir kitą turinį vartotojai taip pat gali atsisiųsti sparčiau.
„Šis atnaujinimas vartotojams labai svarbus, nes „Apple“ ekosistema „Bitės“ tinkle yra labai populiari ir vartotojai intensyviai siunčiasi turinį iš įvairių jos platformų. Piko metu duomenų siuntimosi srautas „Apple“ serveriuose yra itin aukštas – labiausiai jį augina vaizdo turinio vartojimas“, – sako G. Butėnas.
Greičiau veiks ir „Microsoft“ programos
„Bitės“ tinkle taip pat atliktas ir kitas svarbus pokytis – tiesioginis serverių sujungimas (angl. Private Network Interconnect, PNI) su „Microsoft“. Tai reiškia, kad interneto vartotojai, naudojantys tokius „Microsoft“ produktus kaip programų paketą „Office“, karantino metu dirbančiuosius ir besimokančiuosius ypač gelbėjusią nuotolinio bendravimo programą „Teams“ ar Lietuvoje itin populiarėjantį socialinį tinklą „LinkedIn“, pasiekia kompanijos serverius tiesiogiai, be tarpininkų. Tai taip pat leidžia šiais ir kitais produktais naudotis sparčiau – be trukdžių bendrauti per atstumą, greičiau išsaugoti ar iš internetinės debesijos atsisiųsti dokumentus, greičiau atnaujinti „LinkedIn“ naujienų srautą.
„Bitės“ tinkle veikia ne tik „Apple“, bet ir „Facebook“, „Google“, duomenų valdymo platformos „Akamai“ bei ką tik įdiegta žaidimų kompanijos „Valve“ laikinosios duomenų saugyklos. Jos leidžia greičiau gauti socialinio tinklo „Facebook“ informaciją, vaizdo turinį – platformoje „YouTube“, greičiau apdoroti „Google“ užklausas, atsisiųsti žaidimus iš platformos „Steam“. Taip pat „Bitės“ klientai gali sparčiau parsisiųsti programinės įrangos atnaujinimus į savo kompiuterius ar išmaniuosius įrenginius.
Šiuo metu „Bitės“ tinklas iš Lietuvos tiesiogiai sujungtas su mazgais Amsterdame, Frankfurte, Maskvoje, Stokholme ir Varšuvoje. „Bitė“ tiesioginiu papildomu 160 Gb/s kanalu yra sujungusi ir savo tinklus Lietuvoje ir Latvijoje. Šiais „Bitės“ kanalais į užsienį naudojasi bendrovės namų ir verslo klientai. Tarp pastarųjų – ir kiti šalies interneto tiekėjai, kurie savo klientų užklausas į kitų šalių tarnybines stotis nukreipia per „Bitės“ tinklą.