Kompanija neseniai išleido „Windows 10 Mobile“, atnaujintą mobiliosios „Windows“ operacinės sistemos versiją, tačiau biudžetinių telefonų ši Redmondo gigantė atsisakyti neplanuoja ir tą jį pagrindžia „Microsoft Lumia 550“ išleidimu.
Bet „Android“ ekonominės klasės įrenginiai irgi nestovi vietoje ir tobulėja – ar „Windows 10 Mobile“ su „Lumia 550“ priešaky sugebės būti pakankamai patraukli biudžetinių įrenginių segmente?
Kaina nulėmė išvaizdą ir surinkimo kokybę
„Microsoft Lumia 550“ atrodo gana pigiai – priekinė telefono dalis absoliučiai niekuo nesiskiria nuo kitų pigių telefonų, o iš galo pasitinka labai pigiai atrodantis blizgus plastikas, kamera su LED blykste ir chromuotas „Microsoft“ logotipas.
Be to, kad šis telefonas atrodo pigiai, jis taip ir surinktas – korpusas traška ir braška, tik mygtukus galima pagirti, šie visai kokybiški. Pasižiūrėjus į „Lumia 550“ ir dar paėmus į rankas, tikrai galima suprasti, jog šis įrenginys kainuoja tik apie 140 EUR. Nieko baisaus, bet ir pagirti negalima.
Gėdos nedarantis 4.7 colių ekranas
4.7 colių 720 x 1280 raiškos ekranas šiais laikais skamba nuviliančiai, tačiau nors skaičiai to nepasako, „Lumia 550“ ekranas yra stebėtinai geras – sodrios spalvos, raiškos pilnai pakanka, ekranas puikiai matomas ir saulės atokaitoje. Bet balta spalva yra nepakankamai balta, o juoda yra panašesnė į pilką, taigi spalvos yra kiek nenatūralios, bet savo kainos kategorijoje „Lumia 550“ tikrai pirmauja.
„Windows 10 Mobile“: per mažai programėlių
„Android“ OS yra dažnai peikiama dėl savo prasto veikimo biudžetiniuose įrenginiuose. „iOS“ biudžetinių įrenginių iš viso neturi, tuo tarpu „Windows Phone 8“ savo laiku buvo tarsi pats viduriukas. „Windows 10 Mobile“ šią poziciją išlaiko – pastebimų strigimų ar užlūžimų nėra, tiesiog tenka laukti jungiant aplikacijas ar kraunant puslapius internete, tačiau apskritai „Windows 10 Mobile“ „Microsoft Lumia 550“ telefone veikia stabiliai ir patikimai.
Vis tik bene labiausiai nustebino „Lumia 550“, varomo „Qualcomm Snapdragon 210“ keturių branduolių 1.1 GHz procesoriumi ir 1GB RAM, puikus veikimas žaidžiant žaidimus – netgi itin grafiškai intensyvus „Asphalt 8“ nustačius vidutinius nustatymus veikė puikiai. Bet štai čia išlenda vienas rimčiausių „Windows“ mobiliosios OS trūkumas – žymiai mažesnis programėlių ir žaidimų kiekis, lyginant su „Android“ ar „iOS“. Daugybė programėlių „Windows 10 Mobile“ tiesiog neturi, kita dalis yra senokai nebeatnaujinama arba tiesiog neturi didelės dalies funkcionalumo ir tik viena kita programėlė yra identiška „Android“ ar „iOS“ versijoms.
Ir nors „Lumia 950XL“ apžvalgoje tame galima buvo įžvelgti didelį trūkumą, šis atvejis kiek kitoks – paprastai biudžetiniai telefonai yra perkami nepatyrusių vartotojų, kurie per daug iš įrenginio nereikalauja, todėl stabilumas ir greitis šiuo atveju daugeliui atpirks programėlių trūkumą.
Įdomu, jog „Lumia 550“ ši OS veikia netgi stabiliau, negu „Microsoft“ flagmane ir šis telefonas testavimo metu persikrovė tik kartą („Lumia 950XL“ – keletą kartų). Galbūt tai tik sutapimas, tačiau nesusidūriau ir su kitomis „950XL“ būdingomis bėdomis.
„Windows 10 Mobile“ ar „Android“? Tai – jūsų pasirinkimas. Jeigu norite laisvės, aplikacijų ir tiesiog mėgstate „Android“ vartotojo sąsają, rinkitės „Android“. Bet jeigu jūs vertinate stabilų ir spartų veikimą, „Windows 10 Mobile“ biudžetinis telefonas, ko gero, yra protingesnis pasirinkimas.
Megapikseliai – dar ne viskas
Nors „Microsoft Lumia 550“ teturi 5 megapikselių kamerą su LED blykste ir tai skamba gana prastai, tačiau megapikseliai – nėra viskas. Trumpai tariant – „Lumia 550“ su 5 megapikselių kamera gan smarkiai lenkia „LG Optimus G“ su 13 megapikselių kamerą. „550“ ypatingai gerai tvarkosi su spalvomis ir detalėmis ir nors tamsoje programinė įranga sukuria labai daug triukšmo, tačiau prisiminus telefono kainą skųstis nėra ko. Šiek tiek glumina ir lėtas nuotraukų fiksavimas ir autofokusas, bet jeigu fotografuojate gamtą, gulinčius katinus ar tiesiog dokumentus, „Lumia 550“ kameros jums bus daugiau negu gana. Nuotraukų kokybe patys galite įsitikinti perversdami galeriją.
Baterija stebuklų neparodo
Vidutinio dydžio 2100 mAh baterija per daug nestebino – 2-3 valandos naršymo, šiek tiek muzikos, žaidimų ir „YouTube“ ir dienos pabaigoje lieka apie 10 proc. baterijos energijos. Dvi dienas su šiuo telefonu išgyventi įmanoma, bet labai sudėtinga. Taigi, rezultatas labai vidutinis.
Vieniems tai bus puikus įrenginys, kitiems – šlamštas
„Microsoft Lumia 550“ yra vienas iš tų telefonų, apie kurį negalima susidaryti vienpusės nuomonės. Šio telefono dizainas ir surinkimo kokybė nestebina, „Windows 10 Mobile“ vis dar laukia daugybės programėlių, o baterija tiesiog vidutiniška, tačiau jei išmaniojo telefono jums turėti dar neteko arba tiesiog nenorite išleisti daugybės pinigų, „Lumia 550“ jums gali netgi labai patikti – 4.7 colių ekranas savo klasėje stebina kokybe, pigius „Android“ turintys draugai pavydės jums gana greito ir stabilaus veikimo, o 5 megapikselių kamera gali nutrinti nosis net ir aukštesnės klasės telefonų turėtojams.
Galutinis sprendimas priklauso nuo jūsų ir jūsų prioritetų, tačiau galima pasakyti, jog „Windows 10 Mobile“ bei „Microsoft Lumia 550“ padeda „Microsoft“ išlikti patraukliai pigių telefonų segmente.