Bent jau tokią technologiją patentavo bendrovė „Microsoft“, siekianti, kad jūsų išmanusis įrenginys tam tikrose aplinkose būtų kuo mažiau pastebimas ir trikdantis. „Microsoft“ oficialiame aprašyme šį režimą pavadino „nepastebimu režimu“ (angl. inconspicuous mode). Jis veikia kino teatre, pasimatymo metu ar namie prieš pat miegą, rašo money.cnn.com.
Praėjusį ketvirtadienį JAV patentų biuras „Microsoft“ patento paraišką registravo. Šią registraciją pirmiausiai pastebėjo Indijos konsultacijų bendrovė „Patent Yogi“.
Režimo kūrimo priežastis – suvokimas, kad telefonas gali erzinti netoliese esančius žmones, ypač jeigu esate kokioje nors tamsioje, tylioje vietoje.
Gavote žinute? Kilo būtinybė patikrinti, kiek valandų? Ar tiesiog neįveikiate noro, ką naujo draugai parašė į „Facebook“? Tuoj savo kaimynams į akis pašvitinsite ryškia ekrano šviesa ir duosite paklausyti jiems, kokius garsus skleidžia maigomi telefono mygtukai.
Įsijungus „nepastebimam režimui“ visi telefono skleidžiami garsai išjungiami, o ekrano ryškumas stipriai sumažinamas. Pranešimai nešokinėja pagrindiniame lange. Laikas rodomas dideliais skaičiais, kad lengviau matytųsi.
Pagal „Microsoft“ aprašymą, „nepastebimą režimą“ vartotojas gali prisiderinti prie savo poreikių. Gal taip, kad jis rodytų tik trumpuosius pranešimus. O gal taip, kad ekranas šviestų dar mažiau nei nustatyta šiam režimui.
Bet esminis šio režimo privalumas būtų tas, kad jis įsijungtų automatiškai. Pavyzdžiui, jeigu telefono GPS imtuvas nustatytų, kad esate kino teatre. Arba jeigu restorano, kino ar koncerto salės „Wi-Fi“ įranga apie tai informuotų telefoną. Arba jeigu šviesos jutiklis registruotų, kad telefonas yra tamsioje aplinkoje, o mikrofonas – kad dar ir tylioje (taip kartais būna prieš kino filmo ar pasirodymo pradžią).
Režimui įsijungti padeda ir jūsų asmeninio kalendoriaus ar mobiliųjų mokėjimų istorijos stebėjimas. Jeigu nusipirktumėte kino bilietus, o už juos sumokėtumėte telefonu, įrenginys žinotų, kada laikas nutilti.
Jeigu toks režimas išpopuliarėtų, tikriausiai prie jo egzistavimo derintųsi ir įvairių renginių arenos. Šiais laikais mobilieji telefonai yra iš esmės kiekvieno žmogaus kišenėje ar rankinėje, todėl įprasta prieš renginį išgirsti raginimą išjungti telefono garsą. O tai ne visuomet labai smagu.
„Microsoft“ ramina, kad šis režimas nesuteiks kino teatrams teisės išjungti „nepastebimą režimą“ taip, kad neliktų nieko kito, kaip tik spoksoti į salės ekraną, nes kišeninis ekranas nieko nerodo: „Vartotojui pageidaujant, mobilusis komunikacijos įrenginys nepastebimą režimą gali bet kada išjungti ir pereiti prie įprastinio režimo“.