Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pranešime spaudai pristato 6 įrankius, kurie padės dar geriau išnaudoti du milijardus vartotojų turinčio „YouTube“ kanalo galimybes.

1. Lengvesnis ir paprastesnis valdymas su „Magic Actions for YouTube“

Tikriems „YouTube“ gerbėjams, kurie vaizdo klipus šioje platformoje žiūri kasdien, verta išbandyti itin naudingą įrankį „Magic Actions for YouTube“. Šis „Google Chrome“ naršyklėje veikiantis plėtinys suteikia daugiau kontrolės galimybių ir papildomų funkcijų, kurios dar labiau pagerina žiūrėjimo patirtį.

Įsidiegę įrankį galėsite patogiai reguliuoti garsą, vienu paspaudimu daryti ekrano nuotraukas ar įjungti specialų namų kino režimą. Taip pat pakeisti įprastą aplinką į nakties režimą, naudoti įvairius šviesos ir spalvų efektus, o vaizdo klipus automatiškai rodyti pačia aukščiausia raiška. Šios ir kitos smulkios funkcijos padės mėgautis vaizdo įrašų peržiūra dar patogiau ir efektyviau.

Minėtą nemokamą plėtinį savo naršyklei rasite internetinėje parduotuvėje „Chrome Web Store“, o šio įrankio valdymo juosta galėsite naudotis įsijungę bet kurį „YouTube“ vaizdo įrašą. Ją rasite vaizdo klipo apačioje, dešinėje pusėje, pažymėtą burtų lazdelės simboliu raudoname kvadrate.

2. Mėgstami vaizdo įrašai – visada šalia

Kitas naudingas įrankis, „Floating for YouTube“, ypač pravers tiems, kurie mėgsta produktyviai išnaudoti savo laiką ir vienu metu daryti kelias užduotis. Šis plėtinys leis tuo pačiu metu žiūrėti įdomią laidą ar mėgstamą muzikinį vaizdo klipą, ir kartu dirbti kompiuterio programomis ar naršyti internete.

Kaip tai suderinti? Įprastai atsidarome kelis skirtukus savo naršyklėje ir „šokinėjame“ nuo vieno puslapio prie kito. Su „Floating For Youtube“ to daryti daugiau nebereikės. Įsidiegę šį įrankį ir pasirinktame vaizdo įrašę paspaudę smeigtuko simbolį atidarysite atskirą, virš naršyklės „sklandantį“ langą su jūsų žiūrimu turiniu. Juo naudotis labai lengva – lango valdymas yra visiškai toks pats, kaip ir įprastoje „YouTube“ platformoje.

3. Paieškos istorijos sustabdymas ir „Incognito“ režimas

Vaizdo įrašų platformos „YouTube“ algoritmas veikia labai paprastu principu. Jis rekomenduoja jums turinį atsižvelgdamas į jūsų veiklos ir paieškų šiame socialiniame tinkle istoriją. Tokiu būdu kanalas pasiūlo jums pasiklausyti anksčiau klausytos grupės ar atlikėjo dainų, primena apie naujus jūsų sekamo kanalo įrašus ir rodo kitą galimai jums patiksianti turinį.

Visgi kartais prireikia iš savo „YouTube“ paskyros paleisti šeimos narių ar draugų pageidautus vaizdo klipus ar dainas. Jei nenorite, kad vėliau sistemos algoritmai pradėtų jums rekomenduoti būtent šiuos vaizdo įrašus, kaip jūsų mėgstamą turinį, turite atlikti vieną svarbų žingsnį.

Prieš paleidžiant kitų prašomus vaizdo įrašus, turėtumėte sustabdyti automatinį paieškos istorijos saugojimą. Tai padaryti labai paprasta. Įsijunkite savo „YouTube“ paskyrą telefone, nueikite į „Settings“ (liet. „Nustatymai“), pasirinkite skiltį „History & Privacy“ (liet. „Istorija ir privatumas“) ir pažymėkite slinktukus prie „Pause watch history“ (liet. „Sustabdyti peržiūrų istoriją“) ir „Pause search history“ (liet. „Sustabdyti paieškos istoriją“).

Kitas būdas žiūrėti vaizdo įrašus privačiai ir anonimiškai – įsijungti „Turn on incognito“ (liet. „Įjungti inkognito“) režimą. Šią funkciją rasite atsidarę „YouTube“ aplikaciją telefone ir paspaudę ant savo paskyros nuotraukos. Režimą išjungsite spustelėję ant skrybėlės ir akinių simbolio viršutiniame dešiniajame lango kampe.

4. Sukurkite GIF paveikslėlį

Ne visi žino, kad iš kiekvieno „YouTube“ vaizdo įrašo galima lengvai ir greitai sukurti smagų judantį GIF paveikslėlį. Tokį galite sukurti ir jūs – tereikia vaizdo klipo adreso eilutėje prieš žodį „YouTube“ prirašyti „GIF“ ir tokią nuorodą nukopijuoti.

Paruoštą nuorodą įklijuokite tam skirtame langelyje svetainėje www.gifyoutube.com. Pasirinktas vaizdo įrašas atsidarys specialiame GIF paveikslėlių generavimo lange. Tuomet prasidės kūrybos procesas – čia, sekdami instrukcijomis, galėsite pasirinkti animuoto vaizdelio trukmę, užrašą, lipdukus, spalvinę gamą, formatą ir kitas ypatybes. Paruošę savo animaciją, išsisaugokite nuorodą ir pasidalinkite ja su draugais.

5. Išskirtinės „Premium“ narystės funkcijos

Didžiausias „YouTube Premium“ privalumas – galimybė klausytis muzikos ar žiūrėti vaizdo įrašus visiškai nepertraukiamai – be jokių reklamų. Muzika taip pat gros, net jeigu programėlė veiks fone, o tuo metu naudositės kita programėle.

Be to, įsigijus šią paslaugą, norimas dainas galėsite parsisiųsti į savo įrenginį ir jų klausytis vėliau, net ir neprisijungus prie interneto ryšio. Pirmąjį mėnesį „Premium“ narystę siūloma išbandyti nemokamai.

6. Patikrinkite, kiek laiko praleidžiate „YouTube“

Jei smalsu sužinoti, kiek laiko praleidžiate žiūrėdami ar klausydami turinį „YouTube“ paskyroje, programėlėje paspauskite ant savo paskyros ikonėlės ir pasirinkite eilutę „Time watched“ (liet. „Žiūrėtas laikas“). Čia rasite informaciją, kiek valandų žiūrėjote šiandien, kiek praėjusią savaitę, koks vidutinis žiūrėjimo laikas per dieną, bei kiek procentų daugiau ar mažiau laiko žiūrėjote palyginus su praėjusia savaite.

„YouTube“ siūlo ne tik platformoje praleisto laiko statistiką, bet ir pateikia keletą naudingų įrankių geresnei laiko kontrolei. Toje pačioje „Time watched“ skiltyje galite nustatyti, kaip dažnai „YouTube“ turėtų jums priminti, jog metas daryti pertrauką. Tokius priminimus aktyvuosite pasirinkę „Remind me to take a break“ (liet. „Priminkite man pasidaryti pertrauką“) funkciją.

Taip pat čia galite užstatyti priminimą, kada jau metas eiti miegoti – juos įjungsite pasirinkę „Remind me when it‘s bedtime“ (liet. „Priminkite man, kai bus metas miegoti“) funkciją. Jūsų pačių pasirinktu ir nustatytu laiku „YouTube“ primins, kada jau metas išjungti žiūrimus vaizdo įrašus ir eiti ilsėtis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)