Kaip rašoma pranešime spaudai, šiais metais „Apple“ pristatė tris „iPhone“ modelius. Ir nors kaip ir kiekvienais metais po pristatymo pasirodo daugybė „memų“ bei komentarai dėl per didelės kainos ir per mažai patobulinimų, daugybė žmonių stovi eilėse naktį tam, kad naująjį „iPhone“ įsigytų pirmieji. Ar tai akla meilė „Pragraužto Obuolio“ prekės ženklui, o gal tikrai šie išmanieji verti tokių investicijų? Varle.lt specialistai jau išbandė naujienas ir dalinasi pirmuoju žvilgsniu į geidžiamiausius šio sezono flagmanus.

Pigiausias šių metų „Apple“ išmanusis yra „iPhone 11“, kurį galima drąsiai laikyti „iPhone XR“ įpėdiniu. Šie abu įrenginiai yra identiškų matmenų bei turi vienodą 6.1 col. įstrižainės ekraną. Kyla klausimas: kas skiriasi? Visų pirma, procesorius. Vietoj praeitų metų „A12 Bionic“ „iPhone 11“ modelyje jau rasime naujesnę versiją pažymėtą skaičiumi 13. Praktiškai tai reiškia, kad išmanusis veikia sparčiau. Taip pat „iPhone 11“ turi efektyvesnę bateriją, kuri pasižymi valanda didesniu autonominio veikimo laiku.

Kalbant apie „iPhone 11“, vertėtų pasakyti, kad didesni pokyčiai įvyko kamerų srityje. Tiek priekyje, tiek gale matomi patobulinimai. Vietoj 7 megapikselių kameros dabar turime 12 megapikselių „TrueDepth“ kameros modulį, kuris leidžia filmuoti 4K raiškoje (praeitų metų „iPhone XR“ filmavo tik FullHD). Gale atsirado antras kameros modulis, ultra platus (angl. Ultra Wide). „iPhone 11“ turi naktinį režimą ir dvigubo optinio priartinimo funkciją. Šias abi galimybes galima išnaudoti tiek fotografuojant, tiek filmuojant.

„iPhone 11“ yra atsparus vandeniui ir dulkėms bei atitinka IP68 standartą, taigi jis gali būti išbūti iki 2 metrų vandens gylyje iki 30 minučių. Telefonas palaiko greitąjį ir belaidį įkrovimą. Išmanusis veikia „iOS 13“ sistemos pagrindu ir turi naujų nuotraukų ir vaizdo įrašų redagavimo funkcijų ir kitų galimybių.

Praeitų metų „iPhone Xs“ bei „iPhone Xs Max“ atitikmenys yra „iPhone 11 Pro“ ir „iPhone 11 Pro Max“ modeliai. Ar šiuo atveju ryškiausi pokyčiai taip pat palietė tik procesorių ir kamerą? Štai ir ne. Ne tik. Naujieji modeliai yra panašių matmenų kaip praeitų metų flagmanai, tačiau jie sveria beveik 20 gramų daugiau. Kodėl? Svarbiausia priežastis – talpesnė baterija. „iPhone 11 Pro“ ir „iPhone 11 Pro Max“ baterijos veikia atitinkamai iki 4 ir 5 valandų ilgiau nei jų pirmatakai. Varle.lt telefonų specialistų nuomone, tai tikrai svarbus patobulinimas.

Šie modeliai taip pat veikia „A13 Bionic“ procesoriaus pagrindu. Šis lustas, pasak gamintojo, pasižymi sparčiausiu mobiliuoju GPU ir CPU, jį sudaro 8,5 milijardo tranzistorių. Taigi našumo atsargos čia milžiniškos, veikimas sklandus bei spartus ir visai nesvarbu, ką veiktumėte. „iPhone 11 Pro“ modeliai taip pat turi apsaugos nuo vandens ir dulkių IP68 standartą ir gali išbūti iki 4 metrų gylio iki 30 minučių. Modeliai palaiko tiek belaidį, tiek spartųjį įkrovimą ir pagaliau greitojo įkrovimo 18W adapterį rasime standartinėje komplektacijoje.

Taip pat gamintojas patobulino ekraną. Tiesa, ekrano raiška liko ta pati, tačiau XDR technologijos dėka vaizdas naujuose „iPhone 11 Pro“ modeliuose atvaizduojamas su didesniu kontrastu ir maksimaliai dideliu ryškumu. Pakeistos ir medžiagos, iš kurių gaminami išmanieji, todėl, matome, kad dabar įrenginiai atrodo išskirtinai kaip „Pro“ klasės flagmanai. Patvaresnis stiklas galinėje korpuso dalyje pasižymi papildoma tekstūrine matine apdaila.

„Pro“ versijos taip pat patyrė reikšmingų kameros patobulinimų. Galinė kamera yra triguba ir ją sudaro 12 megapikselių ultra plataus kampo, 12 megapikselių plataus kampo moduliai ir 12 megapikselių teleobjektyvas. Naktinis režimas, priartinimo funkcijos ir priekinės kameros 4K filmavimo galimybė – tai didelis žingsnis į priekį. Galinė kamera filmuoja 4K raiškoje su 60 kadrų per sekundę sparta. Tokios galimybės leis sukurti profesionalios kokybės filmukus. Tiek fotogravafimo, tiek filmavimo kokybė čia įspūdinga ir net neverta dėl to ginčytis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)