Išskirtinis naujojo telefono TEL202 bruožas – galimybė vienu metu naudotis dviem SIM kortelėmis.
Telefone yra integruoti du skambinimo mygtukai, skirti atskiroms kortelėms. Siunčiant SMS žinutes irgi galima nurodyti, kurią SIM kortelę naudoti.
Šį mobilųjį telefoną „Teltonika“ kūrė beveik metus. Pagrindines jo dalis, programinę įrangą bendrovė sukūrė ir pagamino pati. Kiti komponentai: telefono korpusas, baterija buvo perkami iš Azijos gamintojų.
Telefone yra integruotas prisilietimams jautrus ekranas, skaitmeninių muzikos ir vaizdo įrašų grotuvas, 1,3 mln. taškų raiškos fotoaparatas, „Bluetooth 2.0“ sąsaja ir lizdas „MicroSD“ atminties kortelėms.
TEL202 naudojamos GPRS ir EDGE mobilaus duomenų perdavimo technologijos. Pasak bendrovės atstovų, gaminti telefoną, palaikantį trečiosios kartos mobiliojo ryšio technologiją, kol kas nemato poreikio.
Paklausti apie baterijos veikimo trukmę, jie nurodė, kad telefonu naudojantis neintensyviai, baterija veikia apie 4 paras.
Masinę telefonų gamybą numatoma pradėti lapkričio pabaigoje. Parodos stende bendrovės atstovai minėjo, kad telefono kaina nesieks 1 tūkst. litų.
Operatoriai abejoja
Mobiliojo ryšio bendrovių „Omnitel“ ir „Bitės Lietuva“ atstovai negalėjo plačiai komentuoti „Teltonikos“ pagaminto telefono galimybių rinkoje.
„Mes nesame jo bandę, nežinome detalių, tad ir negalime komentuoti, – teigė „Omnitel“ klientų aptarnavimo ir pardavimo direktorius Žydrūnas Stankevičius. – Kol kas, mūsų žiniomis, niekur pasaulyje telefonai su dviem SIM kortelėmis nepasiteisino, tokių sėkmės istorijų nėra.“
„Bitės Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas rinkodarai Paulius Dambrauskas irgi teigė kol kas negalįs plačiai kalbėti apie naująjį telefoną, nes nėra jo matęs, taip pat nežino kainodaros, gamintojo siūlomų aptarnavimo paslaugų.
„Tokie telefonai – nėra naujovė. Jau esame gavę panašių siūlymų iš „Samsung“, – dėstė P.Dambrauskas. – Klientai sako, kad telefonų, veikiančių su dviem SIM kortelėmis, jiems reikia. Tačiau subsidijuoti tokį telefoną yra mažiau paskatų. Labai sunku pasakyti, ar jais mes prekiausime.“
„Teltonika“ sukūrė ir paprastesnį modelį TEL101 su viena SIM kortele. Tai itin paprastas aparatas, juo galima groti mp3 formato muzikos įrašus ir žiūrėti vaizdo klipus. Jo kaina, atstovų teigimu, sieks iki 300 litų.
Bendrovė telefonus pirmiausia ketina pradėti pardavinėti Lietuvoje, o vėliau plėstis į kitas šalis.
Turi savo gamyklą
1998 m. įkurta bendrovė „Teltonika“ iki šiol daugiau dėmesio skyrė specializuotiems belaidžių technologijų gaminiams. Jų kuriami įrenginiai buvo integruojami į stebėjimo, duomenų rinkimo per mobiliojo ryšio tinklą sistemas.
Bendrovės plėtra buvo aktyvesnė užsienyje nei Lietuvoje. Šiuo metu jos produkcija tiekiama į 96 pasaulio šalis.
Galutiniams vartotojams skirtus gaminius – belaidžio interneto modemus ir telefonus – „Teltonika“ pradėjo kurti palyginti neseniai. Parodoje bendrovė demonstravo ir naujus modemus, palaikančius itin spartų – 7,2 Mbps spartos – HSDPA mobilųjį duomenų perdavimą.
Padeda augti partneriams
„Teltonikos“ gaminiai ir sėkmė padeda formuotis ir kitoms Lietuvos bendrovėms bei verslui. Taip yra nutikę ir Suomijos „Nokiai“ – jos gaminiai yra tapę pagrindu daugybės nedidelių vietos bendrovių, kurios kuria produkciją „Nokios“ gaminiams arba pritaiko juos savo sprendimams.
Viena tokių bendrovių, dalyvavusių parodoje – „Telemetrijos namai“. Bendrovė kuria nuotolinius namų valdymo būdus, kuriems naudoja „Teltonika“ gaminius.
Parodoje „Telemetrijos namai“ demonstravo valdymo sprendimą, kuris leidžia mobiliuoju telefonu gauti informaciją apie savo namus, pavyzdžiui, apie patalpų oro temperatūrą, elektros tinklo gedimus, apsaugos sistemų būklę.
Sukurtas sprendimas, labiau pritaikytas individualiems namams, leidžia valdyti ir tam tikrus įtaisus. Pavyzdžiui, nustatyti pageidaujamą temperatūrą, įjungti vandens šildymą, atidaryti kiemo ar garažo vartus, įjungti ar išjungti patalpų ir lauko apšvietimą ar pirties kaitinimą. Galimas ir kitoks pritaikymas – tai priklauso nuo to, kokie davikliai ir valdikliai yra naudojami.
Visa tai atliekama mobiliuoju telefonu siunčiant SMS žinutę arba paskambinus tam tikru numeriu. Pasak „Telemetrijos namų“ atstovo, svarstoma galimybė ateityje turėti operatorius, kuriems paskambinus bus galima balsu nurodyti, ką reikia įjungti ar išjungti.
Tokio sprendimo kaina – nuo 3 tūkst. litų. Jį galima pritaikyti ir bute, tačiau nebus tinkamai panaudotos visos galimybės.
Bendrovės atstovas kaip vieną galimybių panaudoti šį sprendimą nurodė daugiabučių kiemų užtvarų valdymą. Į sistemą galima įvesti iki kelių šimtų telefono numerių, o sulaukus tokio numerio skambučio, būtų pakeliamas užtvaras. Taip nebereikėtų naudoti nuotolinio valdymo pultelių.