„UPS sistema užtikrina laikiną elektros energijos tiekimą tuo metu, kai tinkle dingsta elektra, iki pradeda veikti generatoriai arba apsaugoti įrenginiai taisyklingai ir saugiai išjungiami. UPS saugo vertingą IT, telekomunikacijų, medicinos ir gamybinę įrangą nuo įvairių trikdžių elektros tinkle, pavyzdžiui, įtampos šuolių, sumažėjusios arba padidėjusios įtampos ar gedimų. Dėl šių trikdžių įranga gali sugesti, jeigu ji neprijungta prie UPS“, – sako Mindaugas Matusevičius, „Schneider Electric“ UPS sprendimų pardavimo vadovas Baltijos šalyse ir Suomijoje.
Per pastaruosius 40 metų APC įdiegė daug inovacijų, kad UPS įrenginiai įgytų papildomų funkcijų. Dabar, kai visi įmonės ar namų įrenginiai prijungti prie interneto ir yra susiję tarpusavyje, elektros tiekimo apsaugai tenka daug svarbesnis vaidmuo nei kada nors anksčiau. UPS užtikrina elektros energijos, tiekiamos tinklo įrangai, kompiuteriams, serveriams ir duomenų centrams, apsaugą. Be to, šiandien UPS tampa dar reikalingesnis, kai būtina užtikrinti duomenims imlių technologijų, tokių kaip dirbtinio intelekto (DI) ir išplėstinės realybės, nepertraukiamą darbą, nes jų taikymo sritis įvairiuose sektoriuose šiuo metu itin smarkiai plečiasi.
DI dabar patikima vis daugiau užduočių įvairiose srityse, tarp jų ir tokiose kaip telemedicina ir pacientų stebėjimas sveikatos priežiūros srityje, mieste įrengtų stebėjimo kamerų vaizdo analizavimas ir eismo stebėjimas su išmaniosiomis eismo sistemomis, taip pat kenkimo programinės įrangos aptikimas IT saugos srityje. Be kokybiškų UPS sistemų šių naujovių nebūtų įmanoma įdiegti.
Daugeliu atvejų elektros energijos tiekimo nutraukimas gali tapti gyvybės ar mirties klausimu, ypač sveikatos priežiūros ir eismo valdymo srityse. UPS taip pat padeda apsaugoti kritinę infrastruktūrą, kuri yra labai svarbi užtikrinant įmonės veiklos tęstinumą ir našumą.
„Schneider Electric“ bendradarbiauja su 150 000 partnerių visame pasaulyje pristatydama klientams pirmaujančio UPS prekių ženklo – APC – sprendimus ir technologijas, taip padėdama užtikrinti svarbios infrastruktūros apsaugą. APC technologijos ypač plačiai naudojamos IT srityje, kurią vis dažniau sudaro hibridinio tipo IT infrastruktūra, apimanti debesų, vietinę ir periferinę (EDGE) kompiuteriją. Nuo pirmosios laidos UPS pasirodymo 1984 m. APC rinkai pristatė ne vieną inovatyvų sprendimą, nes poreikis apsaugoti duomenų išteklius įmonėse nuolat plečiasi ir didėja.
1989 m. APC sukėlė perversmą energijos valdymo srityje, pristačiusi galios valdymo programinę įrangą „PowerChuteTM“. „PowerChuteTM“ užtikrina taisyklingą prie UPS prijungtų įrenginių išjungimą dingus elektrai, o atkūrus maitinimą – taisyklingą automatinį ir nuoseklų įrenginių paleidimą be žmogaus įsikišimo.
Automatinis paleidimas leidžia įmonėms sumažinti įrangos priežiūros sąnaudas ir prisideda prie tvarumo tikslų, nes techninės pagalbos darbuotojams rečiau tenka išvykti šalinti gedimų bei problemų, kilusių dėl nutrūkusio elektros energijos tiekimo.
APC toliau kūrė naujoves ir dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pateikė naujų sprendinių, pavyzdžiui, „Smart-UPS“, kurio iki šiol jau parduota daugiau nei 20 mln. vienetų. Dabar jis laikomas pagrindiniu elektros tiekimo pramonės tinkle apsaugos sprendimu. Dešimtame dešimtmetyje APC pristatė ir tokius UPS, kurių susidėvėjusius akumuliatorių modulius vartotojai galėjo pakeisti patys, ir UPS, kuriuos galima stebėti bei valdyti interneto ryšio pagalba. O 2010 m. APC pradėjo gaminti pirmuosius UPS su ličio jonų akumuliatoriais.
„Žvelgdama į ateitį ir teikdama APC gaminius „Schneider Electric“ siekia padėti įmonėms ir jų IT komandoms didinti efektyvumą bei sumažinti taršos emisijas. Norėdama dar labiau prisidėti prie savo klientų pastangų siekti anglies dioksido neutralumo tikslų, pradėjo gaminti įrenginius iš perdirbtų ir perdirbti tinkamų medžiagų“, – teigia Mindaugas Matusevičius.
„Schneider Electric“ APC prekės ženklą atstovauja vienas didžiausių distributorių Baltijos šalyse – UAB „TD Baltic“.
Kaip teigia „TD Baltic“ APC produktų vadovas Baltijos šalyse Audrius Dagys, per 31 metų veiklą įmonė išvystė efektyvų B2B verslo modelį ir siūlo platų produktų asortimentą. UAB „TD Baltic“ orientuojasi į inovatyvių bei aplinkai draugiškų sprendimų plėtrą.
Šiuo metu sparčiai populiarėja ir vis dažniau naudojami ličio jonų akumuliatoriai UPS modeliuose – nuo mažų biurams skirtų įrenginių iki pramoninio lygio sprendimų. Šie akumuliatoriai užtikrina ilgesnį gyvavimo ciklą, taupo vietą ir mažina priežiūros sąnaudas.
Vienas populiariausių UAB „TD Baltic“ siūlomų produktų – „Smart-UPS Ultra“. Tai vienas mažiausių pramoninių UPS rinkoje. Pavyzdžiui, 3 kW modelis užima vos 1U vietos 19 colių „rack“ spintoje ir sveria mažiau nei 16 kg. Palyginimui, analogiškas „Smart UPS“ modelis su tradiciniais švino rūgšties akumuliatoriais užima mažiausiai 2U ir sveria daugiau nei 30 kg.
„Didėjantis „Smart-UPS Ultra“ populiarumas rodo augantį tvarių sprendimų poreikį įmonėse. Šis įrenginys sukurtas taip, kad užtikrintų efektyvų elektros energijos vartojimą ir sumažintų poveikį aplinkai. Jis patikimai apsaugo nuo elektros energijos tiekimo trikdžių, užtikrindamas nenutrūkstamą darbą“, – teigia Audrius Dagys.
„Schneider Electric“ produktai atitinka aukštus kokybės standartus, o nuolatinis technologinis tobulėjimas leidžia patenkinti sparčiai besikeičiančius rinkos poreikius.
Dėl APC produktų įsigijimo kreipkitės į UAB „TD Baltic“.