Kita ryški naujovė – „Samsung“ atsisakė „Android Wear“ operacinės sistemos, naudojamos daugelyje išmaniųjų laikrodžių, ir jame įdiegė savo sukurtą „Tizen“ programinę įrangą. Nežinia, ar tai gera žinia, mat programėles šiai operacinei sistemai kuria „Samsung“. Šiuo metu gamintoja žada galimybę rinktis iš 50 jos sukurtų aplikacijų, tačiau šis skaičius atrodo skurdžiai, palyginus su tūkstančiais programėlių, sukurtų „Android Wear“ bei „Apple Watch“ laikrodžiams.
„Gear S2“ apginkluotas visa armija įvairių jutiklių – jame įmontuoti akselerometras, giroskopas, širdies pulso ir šviesumo sensoriai bei barometras. „Samsung“ žada, kad įkrautas aksesuaras išlaikys net dvi tris dienas. Pabandžius šį aksesuarą, susidarė įspūdis, kad pagal dizainą ir valdymo patogumą tai tikrai stiprus konkurentas „Apple Watch“ laikrodžiui, tačiau aplikacijų trūkumas gali pakišti koją „Samsung“ sėkmei. Viskas paaiškės, kai spalį bei lapkritį „Gear S2“ atsiras prekyboje.
Visgi „Samsung“ nebuvo vienintelė gamintoja, šių metų IFA parodoje pristačiusi naują išmanųjį laikrodį. LG demonstravo prabangesnę savo aksesuaro versiją – 23 karatų auksu papuoštą „LG Watch Urbane Luxe“, tuo tarpu „Motorola“ parodė antros kartos „Moto 360“ laikrodį, kuris bus dviejų variantų – moteriškas ir vyriškas, be to, galima bus pasirinkti apyrankę prie jo. „Asus ZenWatch 2“ taip pat atsinaujino savo išvaizdą, be to, gamintoja žada, kad jo baterija laikys net keturias dienas.