Siekdami atkartoti kultinio telefono sėkmę, 2017 m. „Nokia” išleido atnaujintą šio telefono seriją, kurios pirmąją partiją žmonės išgraibstė vos per kelias valandas. Kaip „Nokia 3310“ tapo legenda, pranešime spaudai pasakoja „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.

„Prieš 20 metų pasaulį išvydusi „Nokia 3310“ sukrėtė telekomunikacijų pasaulį. Be patogios formos, ilgai laikančios baterijos ir kitų kasdienį gyvenimą lengvinančių funkcijų gamintojai vartotojams suteikė galimybę praturtinti savo laisvalaikį. Tam jie sukūrė dabar jau kultiniu tapusį žaidimą „Gyvatėlė“, kuris tapo vienu populiariausių ir labiausiai įtraukiančių to meto žaidimų“, – pasakoja K. Špiliauskas.

Kažin ar išleidusi telefoną „Nokia“ tikėjosi sulaukti tokios sėkmės. Jos tikslas buvo parduoti bent 20 mln. šio modelio vienetų, tačiau rezultatas pranoko visus lūkesčius – iš viso buvo parduota net šešis kartus daugiau – 126 mln. Šios sėkmės nepavyko pakartoti ir pirmajam „iPhone“, kuris stipriai sudrebino telefonų rinką: buvo parduota 25 mln. šio modelio vienetų.

Nokia 3310

Sėkmės paslaptis – neišsenkanti baterija ir „Gyvatėlė“

Pirmiausia „Nokia 3310“ vartotojus nustebino paprastu ir lengvu naudojimu. Ji turėjo tylųjį režimą su vibracijos funkcija, lengvai keičiamus korpuso dangtelius ir nemažą skambėjimo tonų pasirinkimą.
Mobiliajame telefone taip pat buvo galimybė melodiją susikurti pačiam. „Nokia 3310“ išsiskyrė ir geru ryškumu, kas leido perskaityti gautas SMS žinutes ar sužinoti, kiek valandų, net tiesioginiams saulės spinduliams krentant ant ekrano. Kompaktiškas telefono dydis leido jį patogiai nešiotis švarko ar kelnių kišenėje.

„Akimirksniu išpopuliarėjusi „Nokia 3310“ tapo ne tik bendravimo, bet ir laisvalaikio dalimi. Jei šiandien telefoninių žaidimų kūrėjai žmogaus dėmesį gali pritraukti ir išlaikyti tik pasiūlę jam išskirtinius specialiuosius efektus, tai anksčiau žmogus valandų valandas praleido žiūrėdamas į nespalvotą ekraną ir bandydamas „užauginti“ kuo ilgesnę gyvatėlę“, – sako „Bitės“ ekspertas.

Vis tik svarbiausiu šio telefonu akcentu tapo jo patikimumas ir tvirtumas. Apie „neužmušamo“ telefono reputaciją pelniusio modelio kietumą iki šių dienų vis dar plinta internetiniai juokeliai. O į „Google“ paieškos sistemą suvedus „Nokia 3310“ galima rasti visą galybę vaizdo įrašų, kaip mėtydami telefoną iš drono, nuo aukštų pastatų stogų ar į namų sienas žmonės sau ir kitiems bando įrodyti, kad jo jokiais būdais neįmanoma sudaužyti.

„Nokia 3310“ mums primena ir apie laikus, kai galėjome išvykti iš namų savaitei ir neimti įkroviklio. Telefonas neišsikraudavo net po keleto dienų, o rečiau naudojant baterija galėjo išlaikyti ir daugiau kaip savaitę. To niekaip nepalyginsi su šiandieniniais išmaniaisiais, kuriuos dažnas žmogus krauna bent kartą per dieną“, – sako ekspertas.

Legendos sugrįžta

2017 m. vasarį apskriejus žiniai apie legendinio modelio sugrįžimą, žmonės pasiskirstė į dvi stovyklas. Kol vieni su nekantrumu laukė sentimentus keliančio telefono, kiti atkakliai tvirtino, kad jis nebus toks populiarus kaip anksčiau. Visgi nostalgija ir šilti jausmai šiam telefonui buvo tokie stiprūs, kad tais pačiais metais prekyboje pasirodžiusi pirmoji modelio partija taip pat iš lentynų dingo akimirksniu.

„Viena pagrindinių tokios sėkmės priežasčių, žinoma, yra senajam modeliui juntama nostalgija – daugeliui iš mūsų „Nokia 3310“ buvo pirmasis telefonas, kuriuo rašėme SMS žinutes draugams ar iki išnaktų žaidėme „Gyvatėlę“. Nors naujasis modelis be anksčiau turėtų funkcijų turi ir daugybę reikalingų šiuolaikiniam telefonui, jis kaip ir prieš 20 metų yra skirtas skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes“, – sako ekspertas.

Nokia 3310

Telefone įdiegta ir naršymo internete funkcija, ko nebuvo senajame modelyje. Jis taip pat turi 240x320 dydžio, 2,4 colių spalvotą ekraną su poliarizuota danga. O geriausia šio telefono savybe išlieka ilgai neišsikraunanti baterija. Jos veikimo trukmė, pasak „Nokia 3310“ gamintojų, tris kartus ilgesnė nei originalaus modelio. To šiandien negali pasiūlyti nei vienas išmanusis telefonas.

„Telefone galima rasti ir 2 megapikselių raiškos kamerą bei atnaujintą legendinę „Gyvatėlę“. Naujasis modelis taip pat pasiūlė ir galimybę praplėsti atmintį micro SD kortele. Vis tik be šių privalumų „Nokia 3310“ daugiau nelabai turi ką naujo pasiūlyti. Naujasis modelis ir nebe toks patvarus kaip anksčiau. Jei senoji „Nokia 3310“ buvo tituluojama kaip vienas atspariausių ir net nuo stipresnio smūgio neskildavo, tai jaunasis modelis, kaip ir kiti šiandieniniai telefonai, lengvai dūžta. Jis tikrai prarado „neužmušamo“ telefono vardą“, – paaiškina K. Špiliauskas.

Tikėtis, kad šis telefonas galės varžytis su išmaniaisiais – naivu, tačiau jis puikiai įsitvirtino tarp vyresnio amžiaus žmonių. Naujasis modelis dar puikiai tiks kaip nostalgiškus jausmus keliantis suvenyras ar priemonė, leisianti pabėgti nuo išorinio pasaulio triukšmo.

Šypseną keliantys memai

Tai, kad 2000 m. išleista „Nokia 3310“ yra vienas įsimintiniausių visų laikų mobiliųjų telefonų, rodo ir įvairūs juokeliai. Jų tiek daug, kad telefonas tapo interneto legenda ir memu (angl. meme). Juokaujama, kad kelnių kišenėje vibruojantis telefonas gali sulaužyti žmogui koją, o numetę jį ant žemės, greičiau įsikelsime grindis nei patį telefoną.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)