Leidinys „The New York Times“ rašo, kad šiuo metu „uBeam“ inžinieriams pavyko sukurti veikiantį prototipą, kurio pagrindu gali būti kuriami ir masiniam naudojimui skirti produktai. Siųstuvas, kurį pademonstravo kompanijos atstovai – tai vos 5 mm storio plokštelė, kuri skleidžia ultragarsą – žmogus jo negirdi, nors apie poveikį gyvūnams kol kas nekalbama.
Imtuvas yra dar plonesnė plokštelė, kurią galima sumontuoti, pavyzdžiui, išmaniojo telefono arba planšetinio kompiuterio nugarėlėje.
Kompanija „uBeam“ tiki, kad bevielė elektros energijos perdavimo technologija, pagrįsta ultragarsu, bus įdiegta ne tik nešiojamuose išmaniuosiuose įrenginiuose, tačiau ir išmaniųjų namų ekosistemoje. Tiesa, kompanijos atstovai nepatikslino kada gali pasirodyti pirmieji komerciniai įrenginiai.
Ultragarsu perduodamos elektros energijos technologija pirmą kartą buvo pademonstruota 2011 m. Tuomet veikimo atstumas buvo 7-10 metrų, nors kroviklio galingumas nebuvo skelbiamas. Taip pat reikėtų pažymėti, kad ultragarso bangos neįveikia sienų, todėl įkrovimo plokštelės turėtų būti montuojamos paviršiuose kiekvienoje patalpoje.