Lygiai prieš du mėnesius „Bitė Lietuva“ vadovas Fredas Hrenchukas paskelbė, kad šis operatorius per artimiausius penkerius metus investuos net 50 mln. eurų į 4G+ infrastruktūros plėtrą – tai, esą, vartotojams turėtų leisti pasiekti net 300 Mbps duomenų atsisiuntimo spartą - o komercines paslaugas penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose paleis jau ateinančių metų pirmą ketvirtį.

Tuo tarpu „Omnitel“ atsakas – galimybė po programinio technologijų atnaujinimo vienu mygtuko paspaudimu pradėti teikti 4G+ ir 4G++ „LTE Advanced“ paslaugas.

4G su dviem pliusais nuo 4G su vienu pliusu skiriasi gebėjimu išnaudoti ne dvi, o visas tris dažnių juostas: 800 MHz, 1800 MHz ir 2600 MHz. Visiems ryšio operatoriams ties šiais dažniais yra išskirtos 10-20 MHz pločio dažnių juostos.

Pasak „Omnitel“ technologijų vadovo Mindaugo Varanausko, šis apribojimas – santykinai siauros dažnių juostos – reiškia, kad praktiškai vartotojai galės pasiekti „tik“ iki maždaug 280-300 Mbps duomenų atsisiuntimo spartą. Būtent tokią spartą pademonstravo „Speedtest.net“ testas, atliktas laboratorijoje. Išplėtus operatoriams prieinamus dažnius iki 60 MHz pločio juostų būtų galima kalbėti ir apie maksimalią 450 Mbps spartą.

Tiesa, kol kas tai – tik ateities technologijos: kol kas pasaulyje nėra nė vieno 4G++ įrenginio, skirto kasdieniam naudojimui. O „Omnitel“ yra vienas iš pirmųjų ryšio operatorių pasaulyje ir pirmas Baltijos šalyse, atliekantis šios technologijos bandymus. Pačių pirmųjų įrenginių, sumažintų iki į kišenę telpančių telefonų dydžio, galima tikėtis maždaug po metų.

Trečio savo infrastruktūrą turinčio ryšio operatoriaus „Tele2“ komunikacijos vadovas Baltijos šalims Andrius Baranauskas tikina, kad ir jų tinklas yra pasirengęs programiniam jau esamos infrastruktūros atnaujinimui tiek, kad pradėtų veikti 4G+ paslaugos. „Bet kol kas egzistuoja tik vienas įrenginys [„Huawei Ascend Mate 7“ - red.], galintis išnaudoti šias technologijas, o bet koks atnaujinimas yra išteklių naudojimas. Šiuo metu matome, kad išteklių nukreipimas vos pradėjusio veikti 4G tinklo atnaujinimui nėra tikslingas – geriau mes juos nukreipsime kainos mažinimui“.

„Paslaugoms, reikalaujančioms didesnės mobiliojo interneto spartos, šiandien visiškai pakanka 4G LTE ryšio, tačiau mes galvojame apie ateitį. Turėdami 4G+ ir 4G++ „LTE Advanced“ pritaikytus įrenginius, vartotojai galės kokybiškai naudotis paslaugomis, reikalaujančiomis itin didelės mobiliojo interneto spartos, tokiomis kaip 4K raiškos televizija ar sudėtingi žaidimai internete realiuoju laiku. Svarbu pažymėti, kad skirtumą įdiegus 4G+ ir 4G++ „LTE Advanced“ pajus ir įprastus 4G LTE įrenginius turintys vartotojai, kurių skaičius mūsų tinkle sparčiai auga. Padidėjus 4G LTE tinklo pralaidumui, jiems išaugs duomenų perdavimo greitaveika“, - sakė M. Varanauskas.

Nors kamantinėjamas apie komercinių paslaugų teikimo pradžios datą „Omnitel“ technologijų vadovas tiesaus atsakymo vengė, paklaustas, ar „Bitei“ žadant jau kitų metų pirmą ketvirtį paleisti 4G paslaugas „Omnitel“ bent trumpam užleis taip puoselėjamas technologijų lyderio pozicijas, M. Varanauskas atsakė griežtai: „Ne“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (65)