Jo teigimu, sukčiai siūlo kompiuterių taisymo paslaugas. Prisijungę nuotoliniu būdu prie svetimo kompiuterio, jie įdiegia naujas programas ar virusus, o vėliau paprašo sumokėti nuo 200 iki 250 eurų mokestį už suteiktas paslaugas.
Kaip teigia „Microsoft“ technologijų ekspertas Šarūnas Končius, toks sukčiavimo atvejis jiems nebe naujiena:, „Lietuvoje tokių atvejų girdėti dar neteko, tačiau pati tokio tipo apgavystė yra žinoma, tad mums tokios istorijos nėra naujos.“
Pasak specialisto, tokios apgavystės Lietuvą pasiekė dėl euro įvedimo: „Pavyzdžiui, virusai, kurie užšifruoja diską, mūsų šalyje taip pat atsirado po šių metų sausio mėnesio. Panašu, jog sukčiams aktualu neprarasti pinigų, kuomet bandoma pakeisti valiutą, gavus apgaule išviliotus pinigus.“
Š. Končiaus teigimu, žmonės neturėtų tikėtis sulaukti jokių skambučių iš „Microsoft“, tačiau mano, jog tokios apgavystės klesti užsienio šalyse, tad bus naudojamos ir Lietuvoje.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius teigia, jog peržiūrėjus policijai praneštus telefoninių sukčių atvejus nuo š.m. sausio iki rugpjūčio mėnesio, atvejų, kuomet sukčiai prisistato „Microsoft“ darbuotojais, Vilniaus apskrityje neužfiksuota.
„Norime akcentuoti, jog jokie svarbūs klausimai telefonu nėra sprendžiami. Konfidencialūs duomenys telefonu neturėtų būti atskleidžiami. Reikėtų pasiteirauti, o kodėl prašoma asmens duomenų ir kreiptis į policiją“, – teigė P. Radvilavičius.
„Microsoft“ atstovas Š. Končius taip pat ragina apie tokius įvykius geriau pranešti policijai: „Tokiu atveju reikėtų kreiptis į policiją. Neverta bandyti sugauti sukčių patiems, veltis į diskusijas su apgavikais, nes jie gali naudotis tam tikrais neatsekamais pinigų gavimo būdais. Siūlau per daug iniciatyvos nerodyti, tai yra policijos reikalas.“