Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, atsiųstame pranešime spaudai pristato „Samsung Galaxy A52“ ir „A72“ apžvalgą, kurioje sužinosite, kuo nustebino naujoji serija ir kodėl ji lipa ant kulnų flagmanams.
Solidus dizainas ir maloni staigmena
„A“ serijos telefonai visada išsiskyrė flagmano lygio dizainu, funkcionalumu ir geru galios bei kainos balansu. Matinės nugarėlės, apvalūs kampai, chromuotos briaunos, dideli ekranai ir jokių nereikalingų detalių – minimalizmo gerbėjams šie telefonai tikrai patiks. Pagyrimo vertas ir galinių kamerų modelis. Jis nedarko telefono linijų, yra subtiliai įkomponuotas ir natūraliai įsilieja į nugarėlę.
Briaunose tik trys mygtukai, asmenukių kamera įstatyta tiesiog ekrane, o piršto atspaudo jutiklis yra po ekranu. Taškų prideda ir modernios spalvos bei telefono atsparumas drėgmei ir dulkėms (IP67 sertifikatas).
Išmanieji taip pat turi kai ką, ko neberasime net geriausiuose flagmanuose. Tai klasikinis ausinių lizdas, kuris yra šalia „USB-C“ jungties.
Flagmanų lygio ekranai ir švarus garsas
Turbūt per daug nenustebinsime pasakę, kad abu telefonai turi itin ryškius ir spalvingus „Super Amoled Infinity-O FHD+“ ekranus. Tačiau čia ekrano subtilybės tikrai nesibaigia. Šie telefonai gavo flagmanų lygio, 90 Hz dažniu atsinaujinančius ekranus, kurie pasiekia 800 nitų šviesumą. Tai yra triskart daugiau nei paprastas kompiuterio monitorius.
Ką tai reiškia? Vaizdo sklandumas ir puikus matymas bet kokio apšvietimo sąlygomis garantuotas. Tiesa, „Samsung Galaxy A72“ ekranas yra kiek didesnis – 6,7 colių. O „Samsung Galaxy A52“ turi 6,5 colių įstrižainės ekraną.
Tam, kad geras vaizdas tikrai džiugintų, reikia ir ne prastesnio garso. Šioje srityje vidutinės klasės telefonai dažniausiai nusileisdavo flagmanams. Tačiau abu naujieji „Galaxy A“ serijos telefonai pasižymi ypač kokybišku garsu. Jie turi stereogarsiakalbius, palaiko „Dolby Atmos“ technologiją tiek vaizdo turiniui, tiek žaidimams.
Gigantiška baterija, optimalus procesorius ir „lanksti“ atmintis
Išbandžius naujuosius modelius, nustebino jų baterija. Tiek „A52“, turintis 4500 mAh bateriją, tiek „A72“, kuriame buvo sutalpinta didžiulė 5000 mAh baterija, vienu įkrovimu veikia apie 48 val. (tai priklauso nuo telefono naudojimo intensyvumo). Išmanieji neturi belaidžio įkrovimo funkcijos ir negali be laidų įkrauti kitų įrenginių. Tačiau abu palaiko greitąjį 25 W krovimą. Greitasis įkroviklis yra parduodamas kartu su telefonu, tad jį rasite įrenginio pakuotėje.
Abejuose telefonuose sukasi 8 branduolių „Qualcomm Snapdragon 720G“ procesorius. Čia flagmanai turi žymiai didesnį pranašumą, bet optimali septintos kartos „Snapdragon“ procesoriaus architektūra leidžia mėgautis pakankama galia ir tuo pačiu tausoti energiją.
Išmanieji turi 6 GB operatyviosios (RAM) ir 128 GB vidinės atminties. Vidinę telefono atmintį galima išplėsti papildoma Micro SD kortele – net iki 1 TB talpos. Daugelis šiuolaikinių flagmanų tokios galimybės nebesuteikia.
Kameros
Svarbiausia telefonų apžvalgos dalis – kameros. Abu modeliai turi identiškas, milžiniškos 32 MP raiškos asmenukių kameras. Jos neturi automatinio vaizdo fokusavimo, tačiau leidžia pasirinkti tarp platesnio ir siauresnio apžvalgos kampo. Abu telefonai taip pat turi 64 MP raiškos pagrindinę kamerą ir labai šviesų (F/1,8) objektyvą, 5 MP raiškos makro ir 12 MP itin plataus kampo kameras. Tuo panašumai ir baigiasi.
Jei ketvirtoji „Galaxy A52“ kamera yra tiesiog 5 MP raiškos vaizdo gelmės jutiklis, geresniam tiesioginio ir portretinio fotografavimo efektui išgauti, tai „A72“ šioje vietoje turi 8 MP kamerą su triskart optiškai vaizdą artinančiu teleobjektyvu. „A“ serijos kameros šiek tiek nusileidžia flagmanams – pavyzdžiui, maksimali filmavimo raiška yra 4K 30 Kps, o optinį stabilizavimą turi tik viena kamera.
Tiek „A52“, tiek „A72“ kameros programėlėje rasite visas funkcijas, kuriomis gali didžiuotis ir šiais metais pristatyta „Samsung Galaxy S“ serija: vieno fiksavimo režimą, itin stabilų filmavimą, dirbtinio intelekto valdomą naktinį fotografavimą, papildytą realybę bei makro ir portreto fotografavimo režimus. Telefone taip pat yra įdiegti linksmi portretiniai filtrai.
Skirtumų nedaug
„Samsung Galaxy A52“ ir „Samsung Galaxy A72“ telefonai griauna nusistovėjusias taisykles. Telefonų skirstymas į geresnius ir prastesnius jau paseno.
Skirtumų tarp šių dviejų modelių tikrai nedaug. „A72“ šiek tiek didesnis, turi didesnės talpos bateriją ir teleobjektyvą. „A52“ didžiausias privalumas – mažesnė kaina.