Besivysčiusiame pasaulyje sparčiai plečiantis mobiliojo ryšio tinklams, atsiveria puikios galimybės pritraukti daugiau vartotojų, nors dėl to ši atviroji enciklopedija netenka dalies potencialių redaktorių, „Wikipedia“ fondo viešųjų ryšių direktorius Jay Walshas sakė naujienų agentūrai AFP Tokijuje.

Atokiose pasaulio dalyse, kur kompiuteriai mažai paplitę, reikalinga „lengvesnė“ tekstinė šios enciklopedijos versija, pridūrė jis.

„Keista, kokiu iššūkiu tampa padaryti savo tinklalapį prieinamu per paprasčiausią telefoną, – J.Walshas sakė sekmadienį Japonijos sostinėje vykusios konferencijos kuluaruose. – Regionuose, tokiuose kaip Artimieji Rytai, įsijungti telefoną ir prieiti prie projekto, tokio kaip „Wikipedia“, gali kainuoti porą JAV dolerių, o tai nemaža šalyse pinigų suma.“

„Stengiamės eliminuoti šią kliūtį, kad žmonėms nereikėtų apie tai galvoti“, – aiškino jis, pridūręs, jog šiuo metu mobiliųjų „Wikipedia“ vartotojų pasaulyje yra apie 483 milijonus.

Projekto vadovai tikisi, kad mobilioji enciklopedijos versija „Wikipedia Zero“ padės įveikti potencialiems redaktoriams kylančias kliūtis, ypač žengiant į regionus, kuriuose vietinės šios žinių saugyklos versijos dar tik pradedamos kurti. Pavyzdžiui, „Wikipedia“ versija suahilių kalba teturi 88 aktyvius redaktorius.

„Wikipedia“ prieinama 285 kalbomis, tarp jų lietuvių ir žemaičių.

Tačiau J.Walshas pripažįsta, kad mobilusis telefonas tebėra labai nepatogi priemonė rašyti ir redaguoti „Wikipedia“ straipsnius.

„Daugiausiai dėmesio esama sutelkę į technologijų infrastruktūrą, kad dirbti taptų lengviau, – sakė jis. – (Šiame projekte) svarbiausios didžios idėjos – nešti pokyčius ir daryti pasaulį geresne vieta.“

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)