Istorija gyva ir leidžia mums iš jos ko nors išmokti tol, kol mes ją prisimename. Neužmiršti lietuviams skaudžios, bet svarbios istorijos neleidžia ir projektas „Misija Sibiras“. Projekte dalyvavęs ir Kazachstane lietuvių tremtinių kapines aplankęs istorijos mokytojas T. Vaitkūnas paruošė nuotolinę pamoką, kurios metu ne tik primena apie svarbiausius istorinius įvykius, bet ir tai, kaip istorija vis dar gyva tarp mūsų.

Praėjusiais metais Kazachstane, lietuvių trėmimo vietose ir lietuvių kapinėse, apsilankęs istorijos mokytojas pabrėžia, kad pradedant kalbėti apie tai, ką turime dabar, svarbu prisiminti praeitį.

Tremties istorijos pradžia galima laikyti 1939 m. rugpjūčio 23 d., kai Molotovas ir Ribentropas pasirašo paktą, kuriuo dvi didelės valstybės - nacionalistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga - įsipareigojo viena kitos nepulti. Tačiau kartu buvo patvirtintas ir slaptasis susitarimas, kuriuo buvo pasidalinta Rytų ir centrinė Europa. Lietuva juo atiteko Vokietijai, tačiau prasidėjus Antrajam pasauliniam karui mūsų šalis galiausiai patenka į Sovietų Sąjungos teritoriją. Kaip toliau vystosi situacija ir kaip lietuviai pradedami tremti iš savo gimtųjų namų, T. Vaitkūnas dalijasi nuotolinėje pamokoje.

Netradicinės pamokos metu istorijos mokytojas atskleidžia, kaip istorija yra susijusi su dabartimi. Pasitelkdamas aplankyto buvusio tremtinio Jurgio Dirvonskio asmenine istorija T. Vaitkūnas pasakoja, kaip Kazachstane pavyko atrasti tremtinio dukters kapą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)