„Nors piešinio mintis su nykščiais gana akivaizdi, bet visą piešinį apimančią „a“ raidę pastebi ne visi – dėl didelio mastelio, žiūrint gyvai, jos reikia šiek tiek paieškoti“, – sako gatvės meno kūrinio autorius Dmitrij Borodin iš studijos „Dimart“.

Šį kūrinį Anykščiams jis pasiūlė atsižvelgdamas į legendas, susijusias su Anykštos upės, o vėliau – ir gyvenvietės vardo kilme. Pirmoji pasakoja istoriją apie milžiną, kuris beraudamas medžius užsigavo nykštį ir iš skausmo ėmė aimanuoti: „Ai, nykštį! Ai, nykštį!“ Antroji legenda byloja, kad kadaise viena moteriškė bevardėje upėje velėjo rūbus ir, užsigavusi nykštį, ėmė aukšti: „Aaa, nykštys, aaa, nykštys!“ Šį riksmą išgirdę žmonės ėmė pasakoti apie atsitikimą kitiems ir galiausiai praminė upę Anykšta.

D. Borodin kūrinys – savotiška šių istorijų interpretacija, atkartojanti ir paties miesto vardą: „A – nykščiai“.

Paklaustas, ar šių nykščių žmonės nepainioja su „Facebook“ patiktukais, menininkas nepasimeta: „Juk Anykščiai atsirado gerokai anksčiau nei „Facebook“! Beje, svarstydami, kokias spalvas parinkti nykščiams, nusprendėme, kad mėlynos nereikia vengti, nes asociacija su „Facebook“ tikrai nėra blogai. Juk šį socialinį tinklą visi žino, jis patinka jaunimui.“

Ryškios, kontrastingos piešinio spalvos buvo parinktos atsižvelgiant į tai, kad ši pastato siena „žiūri“ tiesiai į parką, kur gausu žalumos – siekta, kad kūrinys būtų pastebimas, atkreiptų dėmesį. Ir bent jau vietinių dėmesį jis tikrai atkreipė: jau darbams prasidėjus jie domėjosi, kodėl siena dažoma ir kokio piešinio laukti.

Visus darbus D. Borodin atliko vienas ir tam skyrė beveik visą darbo savaitę. „Pirmą dieną teko sugaišti vien sienos paruošimui. Sienos fasadą sudaro silikatinių plytų blokeliai, kurie stipriai sugeria dažus, todėl visą sieną pirmiausia reikėjo padengti silikatiniu gruntu. Be to, tarp plytų yra siūlės, kurias dažyti sudėtinga – tai buvo rimtas iššūkis, kaip vienam viską spėti laiku. Iš viso dirbau keturias su puse dienos, po 12 valandų per dieną – nebuvo kada ilsėtis“, – prisimena menininkas.

Jis teigia, kad tiek „Telia“ projekte „Nuspalvink vasaros miestus“, tiek apskritai gatvės mene svarbiausia – tinkamai parinktas eskizas ir kokybiškas jo įgyvendinimas. Atsižvelgiant į pirmąsias anykštėnų reakcijas, šis kūrinys pasiteisino.

„Telia“ projektas „Nuspalvink vasaros miestus“ spalvingais piešiniais papuošė ne tik daugiabutį Anykščiuose, bet ir Molėtų kino teatro fasadą bei mokyklą Palangoje. Šiuos miestus ir jų pastatus iš šešių kandidatų išrinko portalo DELFI skaitytojai ir bendruomenių nariai.

Visi piešimo darbai buvo filmuojami ir tiesiogiai transliuojami internete, o po šiuo straipsniu esančiame pagreitintame vaizdo įraše galite per kelias minutes pamatyti, kaip Anykščių daugiabučio siena virto įspūdingo dydžio paveikslu. Tokį vaizdo įrašą iš Palangos galite pažiūrėti čia, netrukus bus paskelbtas ir Molėtų piešinio vaizdo įrašas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją