Nors menininkai planavo, kad sienos dažymas turėtų trukti apie penkias dienas, keturių žmonių komandai tai pavyko atlikti vos per tris dienas. Tiesa, skubėjo jie ne tik tam, kad žmonės galėtų greičiau pasigrožėti užbaigtu meno kūriniu.

„Pirmąją naktį vyko projektavimo darbai, dar dvi dienas piešėme. Viską pavyko atlikti sklandžiai ir operatyviai, ir orai buvo neblogi. Tiesa, paskutinę dieną buvome įspausti į gamtos ir laiko rėmus, nes artinosi škvalas – darbą vos spėjome baigti iki jam pasiekiant Palangą. Užbaigus piešinį, škvalas prasidėjo maždaug po valandos. Bet viskas gerai, dažai spėjo išdžiūti, piešiniui škvalas nepakenkė“, – sako „Gyvos Grafikos“ komandos narys Žygimantas Amelynas.

Visgi sudėtingiausia, anot jo, buvo ne tapyti sekant orų prognozes, o sugalvoti, koks kūrinys geriausiai tiktų šiai vietovei ir statiniui. Mat tai, kas tinka kurortiniam miestui, kas patiktų jo gyventojams bei svečiams, nebūtinai paliks įspūdį mokiniams.

Gatvės menininkai pateikė net aštuonis pasiūlymus, iš kurių pradinės mokyklos, Palangos miesto atstovai ir projekto organizatoriai išsirinko vieną – stilizuotą meno kūrinį „Svajonės ant pečių“. Jame vaizduojami du mokiniai, besinešantys debesų pilnas kuprines.

Ž. Amelynas teigia, kad piešinį nuspręsta orientuoti į mokyklą ir mokinius, kurie jį matys kasdien. Todėl jis turi juos įkvėpti, skatinti drąsiai svajoti ir siekti tų svajonių išsipildymo.

„Mūsų mintis buvo parodyti jauno žmogaus ateitį, lūkesčius, kad jo kuprinėje telpa visos jo ateities svajonės ir būsimi siekiai – tie debesys yra perkeltinė metafora. Moderni estetika ir vaizduojamas draugiškas ryšys tarp mokinių kuria pozityvią atmosferą ir primena, kad mokymasis ir bendravimas taip pat yra kūryba“, – sako menininkas.

Dar dažydami mokyklos sieną „Gyvos Grafikos“ menininkai spėjo įsitikinti, kad kūrinio pasirinkimas yra teisingas. Jį teigiamai įvertino ne tik praeiviai, bet ir mokiniai, vasarą susirinkę į mokyklos stadioną pažaisti futbolo. „Mus labiausiai įkvėpė matyti, kaip juos džiugina rezultatas, kokią įtaką jis daro. Jie jau dabar supranta, kad gyvenime saviraiškai nėra ribų, ant sienų galima piešti – visa tai formuoja nevaržomą, laisvą asmenybę“, – teigia Ž. Amelynas.

Menininko teigimu, tokio „bendravimo per sienas“ vienas svarbiausių tikslų – atkreipti bendruomenės ir visuomenės dėmesį, paskatinti diskusiją ir paraginti juos būti aktyviais, patiems vertinti, siūlyti, imtis veiksmų. Todėl svarbu, kad kūrinys įsilietų į aplinką, prie jos derėtų, o geriausias įvertinimas gatvės menininkams yra teigiama žmonių reakcija, suprasta ir priimta žinutė.

„Telia“ projektas „Nuspalvink vasaros miestus“ spalvingais piešiniais papuošė ne tik mokyklą Palangoje, bet ir Molėtų kino teatro fasadą bei Anykščiuose, greta centrinio parko esančio daugiabučio sieną. Šiuos miestus ir jų pastatus iš šešių kandidatų išrinko portalo DELFI skaitytojai ir bendruomenių nariai.

Visi piešimo darbai buvo filmuojami ir tiesiogiai transliuojami internete, o po šiuo straipsniu esančiame pagreitintame vaizdo įraše galite per kelias minutes pamatyti, kaip Palangos mokyklos siena virto įspūdingo dydžio paveikslu. Jau netrukus tokius vaizdo įrašus paskelbsime ir iš Molėtų bei Anykščių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)