DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas kartu su menininku Simu Šerkšnu apsilankė Molėtų mieste, kur netrukus naujomis spalvomis pražys molėtiškiams ir miesto svečiams puikiai pažįstamas pastatas.

„Aš dirbu prie sraigių ir noriu, kad nupieštų man didelę sraigę“, – Orijui džiaugsmingai pareiškė Molėtų centre sutikta senjorė.

Akivaizdu, apie projektą čia kalbėta ir ne kartą, o bendruomenės nariai ne tik džiaugiasi nuskynę pergalę, bet ir spėlioja, kas gali „išdygti“ ant namo fasado sienų.

„Labai liuks, reikia to pagyvinimo miestui“, – sakė vienas gatvės praeivių. Jam talkino ir jaunuolis, pareiškęs, kad, jei tik būtų jo valia, pripaišytų sau ant sienų vienaragių ir vaivorykščių.

Pastatą, ties kurio netrukus darbuosis, apžiūrėjęs menininkas S. Šerkšnas pažėrė daugybę pažadų. Tiesa, ne tik miesto gyventojams, bet ir sau.

„Pamačius šį pastatą iškart kilo įvairių minčių. Labai gražus, žavus namas, matosi, kad su istorija. Visada išsikeliu sau užduočių – šį kartą sau pažadėjau viską padaryti estetiškai. Šviesiai, gaiviai, gražiai, tvarkingai. Kadangi tapysiu su tepamais dažais, noriu, kad piešinys būtų labai gražus“, – sakė S. Šerkšnas.

Simas Šerkšnas

Ar menininkas planuoja atsižvelgti į miesto gyventojų pageidavimus ir nuomonę? S. Šerkšnas sako, kad tai yra kertinis dalykas, tai dovana miestui ir svarbu, kad molėtiškiai su šia dovana susigyventų.

„Man patinka kurti darbus, kurie žadina fantaziją. Šiek tiek abstrakčius, kad žmogui kiltų klausimas, kas tai yra, kad jis ilgiau laiko praleistų galvodamas apie piešinį.

Gatvės menas gali suteikti idėjų, įkvėpti jaunus žmones, kurie domisi menu. Jie taip pat gali prieiti, pabendrauti su manimi proceso metu. Esu nusiteikęs puikiai, saulė šviečia, oras geras. Tikiuosi, taip pat bus ir kai įgyvendinsiu darbą“, – kalbėjo menininkas.

Apie projekte laurus nuskynusį buvusį Molėtų kino teatrą – menininkų centrą:

Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1387 metais, Molėtai šiandien tampa vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančiu rajonu. Traukos priežastis – švari gamta ir nepakartojamas kraštovaizdis. Buvęs Molėtų kino teatras, stovi pačiame miesto centre ir žvelgia į pagrindinę miesto aikštę. Pokario metais pastatytas, o vėliau rekonstruotas jis buvo vienas geriausių kino teatras Lietuvos rajonuose, todėl čia žmonės atvykdavo ir iš aplinkinių miestų.

Nuo 1953 metų veikusiame kino teatre kasdien buvo rodomi įdomiausi filmai, lankėsi garsūs aktoriai, vykdavo iškilmingos premjeros. Kultūra šiam pastatui nesvetima – jame buvo eksponuojamos dailininkų tapybos parodos, teatro sienas puošė dailininko Valdo Jurevičiaus freska, fojė veikė dailės muziejus. Darbus jam padovanojo įžymūs respublikos dailininkai: tapytojos L. Vaineikytė, L. Trečiokaitė-Žebenkienė ir kt.

1993 metais kino teatras buvo uždarytas, bet neapleistas – dabar jis tapęs jaunimo pasilinksminimų vieta.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)