Cheminiai preparatai – ne visiems
Kai kurie žmonės vengia bet kokių cheminių preparatų – nesvarbu, ar jais būtų gydomi žmonės, ar gyvūnai. Tokie asmeniniai įsitikinimai dažnai daro lemiamą įtaką augintinio gydymo parinkimui. Tačiau, kaip pasakojo K. Ausmanė, kartais priežastys atsisakyti cheminių preparatų – kur kas rimtesnės.
„Kai kurie gyvūnai paprasčiausiai netoleruoja produktų, kuriuose yra cheminių preparatų. Šis netoleravimas gali pasireikšti alergija bei kitais sveikatos negalavimais, kurie tuomet suteikia atvirkštinį efektą – vietoje to, kad preparatas gerintų jo sveikatą, augintinis jaučiasi prasčiau“, – teigė KIKA vet. gydytoja.
Tokiu atveju šeimininkai neturi kitos išeities, kaip ieškoti natūralių alternatyvų augintiniui diskomfortą keliantiems produktams. Kaip toliau pasakojo K. Ausmanė, kita priežastis taip pat gali būti susijusi su padidinta rizika, kuri atsiranda naudojant cheminius preparatus.
„Pagrindinis cheminių priemonių minusas, lyginant jas su natūraliais produktais – galimybė apsinuodyti. Tai gali įvykti, jei naudojama per didelė cheminio preparato dozė.
Pavyzdžiui, jei kalbame apie apsaugą nuo erkių, pagrindinė taisyklė – vienu metu galima naudoti tik vieną cheminę priemonę. Tai reiškia, kad jei šeimininkai naudoja cheminius lašus ar cheminį antkaklį, jų negalima naudoti vienu metu.
Tokiu atveju šalia jų reikia naudoti natūralaus pagrindo antkaklius, lašus, purškalus, ultragarsinius pakabukus ar kitas, sudėtyje cheminių preparatų neturinčias priemones“, – pasakojo K. Ausmanė.
Kaip aiškino KIKA vet. gydytoja, naudodamas natūralias priemones šeimininkas gali būti ramus, kad net naudojant jas kompleksiškai, augintinis neapsinuodys. Būtent ši rizika dažną keturkojį auginantį asmenį paskatina atsisakyti cheminių preparatų.
Natūraliam gydymui ar apsaugai renkasi originalius sprendimus
Žmonių sveikatos procedūrų praktikos keliasi ir į veterinariją. Dabar natūralių sprendimų ieškantys šeimininkai gali rinktis ne tik iš žolelių pagrindo preparatų, bet ir įvairiausių procedūrų, kurios išpopuliarėjo žmonių tarpe.
„Dabar veterinarijoje yra tokios praktikos, apie kurias anksčiau net nebūtume pagalvoję. Pavyzdžiui, tarp tokių naujų šakų yra ir veterinarinė akupunktūra, ir aromaterapija.
Pastaroji itin populiarėja tarp augintinių šeimininkų ir yra visiškai saugi gyvūnams, tik reikia pasirinkti būtent augintiniams tinkančius eterinius aliejus“, – pasakojo KIKA vet. gydytoja.
Pasak K. Ausmanės, prasidėjus erkių sezonui keturkojus auginantys šeimininkai vis dažniau ieško natūralių priemonių apsaugai nuo kraujasiurbių. Tarp labiau paplitusių natūralius insekticidus turinčių priemonių, kurios rinkoje egzistuoja jau ne vienerius metus, šeimininkų akys krypsta ir į kiek originalesnius ginklus kovai prieš erkes.
„Natūralūs antiparazitiniai antkakliai ir purškalai – tarp populiariausių ir labiausiai žinomų apsaugos priemonių, kurios savo sudėtyje neturi cheminių preparatų. Tačiau dabar kai kurie šeimininkai renkasi ir tokias alternatyvesnes priemones, kaip ultragarsinius pakabukus, vabzdžius atbaidančius eterinius aliejus ar net gintarinius antkaklius“, – pasakojo KIKA vet. gydytoja.
Kaip toliau pasakojo K. Ausmanė, tokios priemonės iš tikrųjų gali apsaugoti augintinį nuo parazitų, tačiau veterinarai rekomenduoja nepatikėti savo augintinio apsaugos tik vienai priemonei ir jų naudoti net keletą.
Nereikėtų nuvertinti natūralių priemonių
Kaip teigė vet. gydytoja, šeimininkų tarpe taip pat dar yra tikinčių, kad tik cheminiai preparatai gali suteikti rezultatus ar būti veiksmingi kovoje prieš parazitus. Tačiau, pasak K. Ausmanės, tai – pasenęs mitas.
„Kaip ir kalbant apie žmonių sveikatos priemones, taip ir veterinarijoje yra tikinčių, kad rezultatus galima gauti tik naudojant cheminius preparatus. Tačiau tyrimai ir praktika rodo, kad natūralios priemonės taip pat gali būti veiksmingos.
Nereikėtų nuvertinti alternatyvių sprendimų, ypatingai tuomet, kai augintinis tiesiog negali naudoti cheminių preparatų dėl alergijos ar kitų sveikatos negalavimų. Ir jei šeimininkai turi gyvūną, kuris susiduria būtent su šia problema, tai tikrai nereiškia, kad dabar jis negalės būti lygiai tiek pat apsaugotas nuo parazitų, negu tie keturkojai, kurie naudoja chemines priemones“, – pasakojo K. Ausmanė.
Kaip toliau teigė vet. gydytoja, atsižvelgiant į žmonių medicinos tendencijas, panašu, kad ir veterinarijoje atsiras didesnė natūralių sprendimų paklausa ir pasiūla. Alternatyvių sprendimu ieškantiems keturkojų šeimininkams K. Ausmanė rekomenduoja vadovautis veterinarų rekomendacijomis.
„Svarbiausia, kad alternatyvių priemonių ar gydymo būdų ieškantys šeimininkai konsultuotųsi su profesionalais. Nors kai kurios žmonių gydymo tendencijos persikelia ir į veterinarinę praktiką, tai nereiškia, kad visos priemonės yra tinkamos augintiniams.
Nerekomenduoju žmonėms naudoti alternatyvius sprendimus, kuriuos jie, pavyzdžiui, rado internete, nepasikonsultavus su vet. gydytoju. Dabar yra nemažai natūralių priemonių ir gydymo metodų, kurie nenaudoja cheminių preparatų, ir šeimininkai, kurie dėl savo įsitikinimų nenori jų naudoti ar negali to daryti dėl augintinio sveikatos, tikrai gali rasti efektyvias ir saugias priemones bei gydymo būdus“, – pasakojo KIKA vet. gydytoja.