„Draugai, kurie turi augintinius! Pirkit lašus, antkaklius ir dalinkitės vieni su kitais, kas veiksminga o kas ne. Valanda laiko – ištrauktos 26 erkės. Ryte – spėju, apie 30–35 erkės. Jei augini ir šunį, ir katę – nepamiršk priemonių ir katinui. Neikite į aukštas pievas, pjaukit žolę, skatinkit bendrijas pjauti žolę, gi pavasaris. Po pasivaikščiojimo gamtoje ar po pievas apsižiūrėkit patys, apžiūrėkit vaikus ir augintinius. Ramybės“, – perspėjimu dalijosi sunerimęs vyras.
Dalindamasis savo patirtimi, vyras teigia, kad su augintiniu dažnai mėgsta važiuoti prie jūros, o tą dieną, kai pasidalino nuotrauka, buvo Klaipėdos rajone. Tąkart šuo kažkur trumpam pabėgo, o tai, koks sugrįžo, vyrą nustebino.
Erkes skaičiuoja dešimtimis nebe pirmus metus
Tiesa, vyras pastebi, kad erkių gausu ne tik šiais metais – anksčiau jam taip pat tekę augintinį užpuolusias erkes skaičiuoti dešimtimis. Anot Andriaus, daugiausia erkių jam tenka pastebėti balandžio ir gegužės mėnesiais.
„Vaikštant apie vasaros estradą teko rasti didesnį kiekį erkių, apie 27 erkes išrinkom pasivaikščioję už Karklės. Taip pat praėjusiais metais prisirinkom erkių apie porą kilometrų už Klaipėdos, atrodo, ten žolė pjaunama, bet tikrai, traukėm erkes tiek aš, tiek draugai. Jei nežiūrint tos baisios pusės, kad įsisiurbė erkė, Ralis praėjusį pavasarį gavo didelį rankų masažą, nes vis kažkas utinėdavo jį“, – juokiasi vyras.
„Man atrodo, kad nuo vasario 1–2 savaitės jau radau ant kailio „draugių“. Viduj kažkas kužda, jog reiktų naudoti dar ir lašus, nes vis dažniau iš veterinarijos gydytojų girdžiu, jog tiesiog viena priemonė ne tokia jau ir veiksminga. Nors dažnai veterinarijos gydytojai sako, kad, va, šeimininkai leidžia augintiniui po nepjautą pievą lakstyti, bet kur tada augintiniams leisti išsilakstyti? Ten, kur pjaunama žolė, dažniausiai bus žmonių, kurie, greičiausiai, ne taip ir palankiai žiūri į palaidą augintinį“, – pastebi klaipėdietis.
Ne visas priemones nuo erkių galima derinti
Tam, kad augintinis būtų kiek įmanoma labiau apsaugotas nuo erkių platinamų ligų, veterinarijos gydytojai rekomenduoja derinti skirtingo poveikio apsaugos priemones ir nepasikliauti tik viena iš jų. Tačiau parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė perspėja, kad ne visas priemones galima derinti tarpusavyje. Pavyzdžiui, kartu naudojamos stipraus poveikio priemonės gali net iššaukti augintiniui sveikatos problemų.
Paklausta, kokių apsaugos priemonių patys šeimininkai teiraujasi dažniausiai ir kuriomis pasitiki labiau, veterinarijos gydytoja pastebi, kad šunų apsaugą šeimininkai dažniausiai patiki lašiukams nuo erkių.
„Dažniausiai teiraujasi lašų nuo erkių, jie populiariausi ir patogūs naudoti. Tačiau kadangi kartais jau vienos apsaugos priemonės nebeužtenka, dažnas šeimininkas kabina prie antkaklio ir ultragarsinį pakabuką, atbaidantį parazitus. Renkantis apsaugos priemonę, svarbiausia pasikonsultuoti su specialistu, atkreipti dėmesį, kad priemonės atitiktų jūsų augintinio kilogramus ir amžių. Taip pat pasižymėkite, kada vėl pakartotinai reikia sulašinti, suduoti tabletę ar pakeisti antkaklį, kad veikimo laikas nepasibaigtų ir gyvūnas būtų apsaugotas“, – pataria veterinarijos gydytoja.