Augintinius saugoja įvairiomis priemonėmis
Paklausta, kokiomis apsaugos priemonėmis nuo erkių pasitiki labiausiai, du šunis auginanti kaunietė Ieva teigia jiems reguliariai lašinanti lašiukus. Juos naudojant, moteriai dar nė karto netekę iš augintinių traukti įsisiurbusių erkių.
„Gyvenu miškingoje vietovėje, gamtoje su šunimis praleidžiame keletą valandų per dieną, tad akistata su erkėmis yra kasdienybė. Ypač jų gausu aukštesnėje, nešienaujamoje žolėje, miško pievose, drėgnesnėse, laukinių gyvūnų dažnai lankomose vietose. Būna, kad, vaikštant pamariu, kur aukšta žolė abiejose tako pusėse, tiek nuo savęs, tiek nuo šunų kailio nubraukiu dešimtis kraujasiurbių. Nepaisant didelio jų kiekio, apsisaugoti pavyksta“, – aiškina moteris.
Tuo metu vilnietė Lina, auginanti ketverių metų vakarų Škotijos baltąjį terjerą Vilį, jį saugoja ne tik dėdama specialių antkaklį nuo erkių, bet ir kruopščiai iššukuodama po kiekvieno pasivaikščiojimo.
„Mudu mėgstame ilgus pasivaikščiojimus. Kadangi gyvename šalia Verkių regioninio parko, tam turime visas sąlygas, tačiau čia gausu erkių. Apsaugai naudojame antkaklį. Kadangi, kiek teko domėtis, nei viena apsaugos priemonė neapsaugo 100 proc., parėję iš pasivaikščiojimo kruopščiai išsišukuojame kailį. Kol kas tokių apsaugos priemonių pakanka, susidurti su šunims pavojingomis erkėmis ir erkių platinamomis ligomis dar neteko“, – teigia Lina.
Papildoma apsauga nuo erkių – ne tik cheminiai preparatai
Nors dažnas šuns šeimininkas augintinio apsaugai renkasi tokius cheminius preparatus, kaip tabletės ar lašiukai, parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja Ieva Plungytė pastebi, kad papildomą apsaugą gali sukurti ir natūralios priemonės.
Paklausus, kada verta pagalvoti apie natūralias apsaugos priemones ir kiek galima jomis pasitikėti, I. Plungytė aiškina, kad tokia priemones visada galima naudoti kaip alternatyvą arba papildomą apsaugą gyvūnui.
„Ji yra saugi jauniems gyvūnams, taip pat turintiems alergijų cheminėms medžiagoms. Reikia nepamiršti, kad eteriniai aliejai veikia ne tik atbaidančiai, bet turi ir daugiau naudingų savybių gyvūno sveikatai. Be to, šias priemones galima naudoti ne tik gyvūnams, tačiau ir patiems šeimininkams pasivaikščiojimo metu“, – pabrėžia veterinarijos gydytoja.