Visuomenės raida, sparti technologijų pažanga ir pasaulinė globalizacija turi savo kainą – dalis senųjų amatų ir verslų beveik išnyko, o tai reiškia, kad iškilo reali grėsmė prasasti lietuvių tautos savitumą ir išskirtinumą.
Pastaruoju metu šie procesai tampa tikru iššūkiu išsivysčiusioms valstybėms, tarp jų – ir Lietuvai. Skelbiama, kad šiuo metu į tautinį paveldą įtraukta daugiau nei 1600 gaminių, kuriuos gamina daugiau nei pusė tūkstančio amatininkų. Nenuostabu, nes seniau tradicinių profesijų atstovai visą produkciją gamindavo rankomis, o specialybė ir jos paslaptys buvo paveldimos iš kartos į kartą.
Tokia nykimo tendencija piešia liūdną paveikslą – apie kai kuriuos profesijų atstovus ir jų kasdienybę netrukus bus galima išgirsti tik iš likusių gyvų senelių ar prosenelių pasakojimų, o vėliau viskas nuguls dulkėtuose istorijos archyvuose.
Būtent todėl Delfi kūrybinė komanda leidžiasi į IŠLIKUSIŲ paieškas. Tai projektas apie žmones savo rankomis prisidedančius prie Lietuvos istorijos išsaugojimo. Jų pasakojimai, įžvalgos ir išgyvenimai.
Kūrybinė projekto komanda kviečia iš arti pažvelgti į šių žmonių kasdienybę. Projekto metu ne vienas pašnekovas atvirai pasakys: „Tuo jau niekas neužsiima, niekam nebereikia“.
Jie iki šiol savomis rankomis žiedžia puodus, siuva batus, mezga tinklus, muša sviestą, krosnyje kepa duoną. Kokie buvo ir kaip šiandien gyvena kailiadirbiai, puodžiai, batsiuviai, žvejai, stogdengiai, laikrodininkai, klumpiai, verpėjai, siuvėjai ir kiti senųjų amatų bei verslų mylėtojai – naujuose Delfi komandos pasakojimuose.