Ekspedicijoje atsidūrė netikėtai

Lissi pasakojo, kad šioje ekspedicijoje atsidūrė netikėtai, o dar labiau ją nustebino, kad visi dalyviai buvo tik lietuviai: „Iš tiesų, tai yra juokinga istorija. Aš čia atsidūriau netyčia. Man atrodo, spalį ar lapkritį Estijos žygeivių grupėje perskaičiau apie projektą, kur ieškojo žygeivių kelionei pėsčiomis aplink Baltijos jūrą. Pamąsčiau, kad čia pernelyg gerai, jog būtų tiesa.

Pradėjau detaliau analizuoti šį skelbimą, patikrinau internetinį puslapį, kuris atrodė tikrai gerai. Paklausinėjau partnerių Estijoje, ar norint čia patekti reikia jūrų biologijos išsilavinimo.

Aš maniau, kad kandidatuoju į tarptautinį projektą, kur bus susirinkę žmonės iš visų Baltijos jūros valstybių, per kurias žygiuosime, bet, pasirodo, ne. Prisimenu akimirką, kai atvykau į Lietuvą ir supratau, kad visi ekspedicijos dalyviai – lietuviai. Viskas dėl to gerai, tiesiog dabar linksma tai prisiminus.“

Ekspediciją „Išsaugokime Baltiją“ paliko paskutinė jos dalyvė moteris estė Liisi

Prarado viltį

Kalbėdama apie šią ekspediciją, Liisi sakė, kad tai buvo beprotiška kelionė, atnešusi jai pamokų visose srityse: „Tikrai vertinu šią ekspediciją – su visomis sėkmėmis ir nesėkmėmis, nes buvo visko.“

Paklausta, kaip jaučiasi dabar, kai turi išvykti anksčiau, ekspedicijai dar nesibaigus, Liisi prisipažino, kad viduje – daug emocijų: „Man labai liūdna, nes, kai prisijungiau, tikrai nesitikėjau, kad viskas baigsis anksčiau. Buvau pasiruošusi praleisti čia visus devynis mėnesius, žygiuoti lapkritį, kai bus sniego.

Žinojau, kad gali būti sunku, bet tikrai nesitikėjau pamatyti, kaip komanda išsiskirsto. Tai mane tikrai liūdina. Iš dalies aš turiu keliauti namo, nes nebėra komandos. Turiu omenyje, kai komanda tokia maža, daug sunkiau pasiekti žmones. Aš kaip ir praradau viltį, kad mums pavyks padaryti pokytį, nes nebeturime tam pakankamai žmonių.“

„Delfi“ laidų vedėja Kornelija Jasiūnaitė ir ekspediciją „Išsaugokime Baltiją“ palikusi estė Liisi

Žygiuoja beveik 20 metų

Liisi taip pat prisipažino, kad yra be galo užsispyrusi ir labai nemėgsta palikti neužbaigtų projektų, tad ne veltui šią ekspediciją ji palieka paskutinė. Tvirtos jos valios ir ryžto įrodymų įspūdinguose tarptautiniuose ilgos distancijos žygiuose – tikrai ne vienas:

„Žygiuoju jau beveik 20 metų. Tai yra mėgstamiausias mano sportas. Prieš penkerius metus turėjau pirmą ilgos distancijos žygį. Tai buvo žymusis „Pacific Crest Trail“, 4,270 km ilgio. O 2022 ir 2023 m. žygiavau Naujojoje Zelandijoje, 3000 km „Te Araroa“.

Taigi čia žygiavimo dalis man nė kiek nekėlė baimės, žinojau, kad sugebėsiu. Tai buvo mano komforto zona.“

Norėtų užbaigti žygį savaip

Liisi teigimu, didysis iššūkis ekspedicijoje jai buvo susijęs su komandos dinamika, o kalbėdama apie tai, kad pradėtą projektą reikia užbaigti jam nepasibaigus, jauna moteris sakė, jog ir ši situacija ją šio to išmokė:

„Mane tai moko to, kad viskas gerai, jog nenužygiuosiu iki galo. Prieš tai buvusiuose žygiuose aš labai save spaudžiau. Labiausiai fiziškai. Čia aš neturėjau tokio didžiulio fizinio iššūkio. Tai mane išmokė, kad neturiu savęs spausti, jei nebematau tikslo.“

Liisi prasitarė, kad per artimiausius keletą metų norėtų užbaigti žygį aplink Baltijos jūrą, tik savais būdais: „Gal dviračiu, gal kai kurias dalis pėsčiomis, bet toliau nešti žinutę, nes Baltijos jūra mums yra labai brangi, ji nuostabi. Išmokau vertinti ją daug labiau nei prieš šią ekspediciją, ir jūrai noriu visko, kas geriausia.“

Išsaugokime Baltiją: estė Liisi

Atskleidė priežastis, kodėl pasitraukė

Palikusi ekspediciją, Liisi socialiniuose tinkluose pasidalijo atvira žinute, kurioje atskleidė pagrindines priežastis, kodėl galiausiai pasitraukė ir ji:

„Tikriausiai nė nenumanote (o kaip galėtumėte, juk mūsų nuotraukos visada atrodo šviesios, pilnos šypsenų), kad pastaruosius mėnesius gyvenome nuolat jausdami neužtikrintumą – su nesibaigiančiais finansiniais sunkumais, lyderystės stoka ir tuščiais pažadais. Visa tai lėmė, kad išsibarstė vienas po kito komandos nariai.

Bet, jei atvirai, pagrindinė priežastis, dėl kurios nusprendžiau išvykti, buvo ta, kad pamačiau, jog ekspedicija virsta tuo, kam aš nebuvau pasirašiusi. Tiesiog pajutau, kad visa tai – jau ne apie jūrą, tad daugiau nebebuvo priežasčių čia pasilikti.“

Ekspedicijos vadovas Giedrius Bučas lieka vienas, jo kelionė aplink Baltijos jūrą tęsis nebe pėsčiomis, o autobusiuku.