Simbolinę dieną švarinkime vandens telkinių pakrantes

Baltijos jūra patenka į labiausiai užterštų jūrų pasaulyje penketuką. Jos išsaugojimas yra būtinas ne tik dėl jūros ekologinės būklės gerinimo, jūros gyvūnijos, bet ir milijonų žmonių, gyvenančių aplinkinėse šalyse, gerovės.

Ekspedicijos aplink Baltijos jūrą iniciatorius ir vadovas visuomenininkas Giedrius Bučas įsitikinęs, kol neturėsime kritinės masės, nusiteikusios veikti gamtos gerovei, pokyčiai bus lėti.

Ekspedicija „Išsaugokime Baltiją“

„Iškeliavę į ekspediciją aplink Baltijos jūrą, patyrėme daugybę išbandymų, tačiau nuo to noras išsaugoti Baltijos jūrą ateities kartoms nė kiek nesumažėjo. Labai tikiuosi, jog tokie renginiai atkreips visuomenės dėmesį ir taps svarbūs ne tik nedidelei grupelei žmonių, bet įkvėps imtis pokyčių ir iniciatyvos savarankiškai.

Todėl visus, kuriems rūpi mūsų jūros išsaugojimas, rugsėjo 8 d., sekmadienį, 12 val. kviečiu burtis ir švarinti bet kurią Baltijos jūros pakrantę, pliažą ar kitą jums artimiausią vandens telkinį – ežerą, marias ar upę“, – pranešime spaudai pasakoja renginio idėjos autorius G. Bučas.

Renginio tikslas pirmiausia yra rinkti šiukšles, nuorūkas įvairiuose paplūdimiuose ir pakrantėse. Giedrius Bučas teigia, jog savo rūpestį geriausia pademonstruoti konkrečiais veiksmais, nes tarsi teoriškai daugelis žinome apie mūsų jūros užterštumą, tačiau kiekvienas galime paklausti savęs – ką galiu padaryti aš? Nesvarbu, kurį vandens telkinį nuspręstumėte švarinti, Baltijos jūros dieną organizuojama akcija gali tapti gražia šeimos ar draugų kompanijos tradicija, tvarkyti aplinką bei kartu džiaugtis bendravimu ir buvimu bendraminčių būryje.

Ekspedicija „Išsaugokime Baltiją“

„Mūsų komanda šią dieną sutiks Suomijoje, Hellnäs paplūdimyje, kur kartu su susirinkusiais švarinsime vieną iš paplūdimių su vietos bendruomene.  Aš tikiu, kad švarinimo akcija gali tapti savotiška gerumo „banga“, nuvilnijančia per visas Baltijos šalis. Nesvarbu kur bebūtumėte, nuvykę prie artimiausio vandens telkinio, ten surinkę šiukšles, palikę švarią aplinką prisidėsite prie Baltijos jūros išsaugojimo“, – teigia G. Bučas.

Ekspedicija „Išsaugokime Baltiją“

Istorinės tradicijos atgimimas

Giedrius pasakoja, jog ši iniciatyva – tai 1988 m. rugsėjį žaliųjų bendrijos „Atgaja“ ir „Sąjūdis“ surengtos akcijos atgarsis.

„Tuomet prie Baltijos jūros iš visos Lietuvos vyko žmonės ir gyva grandine susikibo rankomis, taip siekdami atkreipti dėmesį į kritišką Baltijos jūros ekologinę padėtį. Rankų vainikas nusitęsė ir per Lietuvą, Latviją bei Estiją. Tuomet buvo nuspręsta pirmąjį rugsėjo savaitgalį švęsti Baltijos jūros dieną“, – pasakoja G. Bučas.

Organizatorius džiaugėsi, kad ne tik pavyks išlaikyti istorinį tęstinumą, bet prie atgaivintos iniciatyvos šiais metais prisijungs ir vienas iš „Atgajos“ steigėjų, pirmosios akcijos sumanytojas, Saulius Vytas Pikšrys.

Norintys susitikti su šia svarbia asmenybe bei švarinti pakrantę kartu, rugsėjo 8 dieną gali atvykti į Klaipėdą, Karklės paplūdimį. Kviečiama susirinkti 11.45 val. prie Pajūrio regioninio parko, Placio g. 54, kur dalyvius pasitiks akcijos partneriai, Klaipėdos regiono asociacijos darbuotojai.

Ekspedicija „Išsaugokime Baltiją“

G. Bučas džiaugiasi, jog labai simboliška – prabėgus daugybei metų galime susitikti ir minėdami Baltijos jūros dieną padovanoti savo laiką bei pastangas pajūrio švarai.

Tvarūs patarimai akcijos dalyviams

Atvykstančius tvarkyti pajūrio organizatoriai kviečia atsinešti maišus šiukšlėms, daugkartines pirštines, o surinktas šiukšles išrūšiuoti ir atsakingai utilizuoti.

„Ši akcija – tai idėja, prie kurios tikime prisijungs vis daugiau žmonių. Norėtume, kad ši atgimusi tradicija būtų kasmetinė ir taptų svarbia rudens sutikimo dalimi. Vasarą visų pamėgtas Baltijos pajūris atėjus rudeniui sulauktų „svečių“, kuriems rūpi prisidėti prie Baltijos jūros išsaugojimo. Ketinančius prisijungti prie tvarkymo darbų kviečiu burtis į didesnes grupes, ieškoti bendraminčių ir kviesti draugus, kaimynus, gimines ar darbo kolegas bendrai veiklai“, – pranešime spaudai teigia G. Bučas.

Ekspedicija „Išsaugokime Baltiją“

Organizatoriai dalinasi tvariais patarimais, kurie leis susiorganizuoti aplinkai draugišką išvyką.

„Iškylos metu geriausia būtų nenaudoti jokių vienkartinių indų – lėkščių, puodelių, įrankių, šiaudelių. Išvykdami namo gerai pasižiūrėkite, ar nepalikote savo inventoriaus ar asmeninių daiktų. Naujų įpročių ugdymas, gero pavyzdžio savo vaikams rodymas neišvengiamai atneš teigiamų rezultatų. Pakvieskite savo šeimos narius ar draugus bendrai išvykai, kuri ne tik praturtins, bet ir įkvėps dalintis gerais darbais. Būkime aktyvūs, prisijunkime prie pakrančių tvarkymo iniciatyvos“, – kviečia ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ vadovas G. Bučas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją