Informaciją apie aptiktą padarą pajūrio lankytojai perdavė vietos jūrų muziejui „Seaside Aquarium“. Pasak mokslininkų, tai – velniažuvės arba kitaip – kamuolžuvės patelė. Lytį išduoda gelmių tamsoje švytinti galvos atauga ant kaktos. Ji skirta grobiui privilioti.
Ramiojo vandenyno kamuolžuve (lot. Himantoliphus sagamius). Šios žuvys gyvena visiškoje tamsoje, maždaug kilometro gylyje, todėl tai mokslui mažai žinomas padaras. Pasak „Seaside Aquarium“ pranešimo, pasaulyje iki šiol tėra užregistruotas 31 kamuolžuvės aptikimo atvejis.
Oficialiai užregistrutuos aptiktos kamuolžuvės buvo Naujojoje Zelandijoje, Japonijoje, Rusijoje, Havajuose, Ekvadore, Čilėje ir JAV – Kalifornijoje, o dabar ir Oregono valstijoje.
„Apie jų gyvenimo būdą žinoma nedaug, tačiau tai, kas žinoma, yra nepaprastai įdomu. Kaip ir kitos žuvys „meškeriotojos“, grobiui privilioti jos naudoja šviesą, sklindančią iš tamsoje švytinčios ataugos ant kaktos. Gilumoje maisto gali būti labai mažai, todėl kamuolžuvės nėra išrankios valgytojos. Jos ėda viską, kas telpa į burną. Aktyviai medžioja tik patelės, nes patinai yra labiau panašūs į parazitus“, – praneša „Seaside Aquarium“.
Ramiojo vandenyno kamuolžuvė yra viena iš daugiau nei 200 rūšių velniažuvių visame pasaulyje. Įprastai jos gyvena giliose ir tamsiose vandenyno vietose.
Šios būtybės dantys yra labai aštrūs, tarsi ašmenys, o itin plačiai prasiveriantys nasrai leidžia kone vienu ypu apžioti auką sulig jos pačios kūnu.
Kamuolžuvių patelės užauga iki maždaug 60 cm ilgio, tuo tarpu patinai – vos 2-3 cm ilgio.
Vienintelė patinėlio gyvenimo užduotis – padėti daugintis patelei. O šių žuvų dauginimosi procesas – kraupiai unikalus: patinėliai įsikimba dantimis į patelės kūną ir tampa tarsi „seksualiniais parazitais“, kurie per laiką sunyksta ir iš jų lieka tik organas, skirtas ikrų apvaisinimui.
Praėjusių metų rudenį panaši kamuolžuvė buvo aptikta Kalifornijoje. Apie tai pranešė „Crystal Cove“ valstybinio gamtos parko darbuotojai.
Parengta pagal BBC Wildlife, LiveScience, Seaside Aquarium ir Delfi arch. inf.