Šią mintį pranešėja plėtojo, argumentuodama, kad turtingumas jai – turėti daiktų, kurie tarnauja labai daug metų, yra perduodami iš kartos į kartą – kaip mamos dovanota suknelė, kuria ji pasipuošė šiam renginiui.

Anot Rugilės, kitokį požiūrį ir elgesį skatina socialiniai tinklai, kurie nejuntamai iššaukia perteklinį vartojimą.

„Man atrodo, mes labai rūpinamės tuo, ką dedame į savo kūną, bet nelabai rūpinamės tuo, ką mums rodo socialinių tinklų algoritmas. Ne tai, kuo patys dalinamės, bet kokį turinį žiūrime“, – pastebi ji ir ragina pasirūpinti savo socialinių tinklų dieta, galinčia ne tik padaryti reikšmingą pokytį mūsų emocinei sveikatai, bet ir gerokai sumažinti vartotojiškumą.

Plačiau apie visa tai – šiame pokalbyje.

„Aš galiu daryti poveikį“ (asmeniškai, šalies ir net visos ES mastu) – pagrindinė konferencijos, vykstančios Varšuvoje, Lenkijoje, rugpjūčio 21 d., žinutė. Ši konferencija – tai daugiau nei metus trunkančio projekto MANO POVEIKIS (https://manopoveikis.delfi.lt/) finalas. Renginio metu įkvepiantys ir patyrę žmonės dalinsis savo istorijomis emocinės sveikatos, pilietinio aktyvumo, tvarumo, LGBT temomis. Pranešėjų ir renginio tikslas – atkreipti jaunų žmonių dėmesį į vertybes, kuriomis remiantis turi būti kuriamas dabartinis pasaulis, skatinti auditoriją mąstyti ir diskutuoti, keisti nuostatas bei formuoti įpročius. Renginio programa ČIA.