„Kardiolitos klinikų“ tinkle, jungiančiame šešias klinikas visoje Lietuvoje – po dvi klinikas Vilniuje, po vieną – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Utenoje, dirba net 85 aukštos kvalifikacijos suaugusiųjų ir vaikų kardiologijos bei intervencinės kardiologijos specialistai, kurių teikiamos paslaugos apima platų spektrą – nuo konsultacijų iki sudėtingų širdies procedūrų bei operacijų.
Atliekami detalūs kardiologiniai tyrimai
Klinikose atliekami išsamūs kardiologiniai tyrimai: ramybės elektrokardiogramos (EKG), širdies echoskopijos, fizinio krūvio testai (veloergometrijos), Holterio paros ar dvieju parų monitoravimai ir kt.
Pažangūs tyrimai, pasak „Kardiolitos klinikų“ gydytojų kardiologų, leidžia ne tik aptikti organizme vykstančius pakitimus, bet ir išsaugoti gyvybes: „Nors vis daugiau visuomenėje kalbama apie tai, kaip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, modernūs tyrimai padeda laiku diagnozuoti įvairias būkles, kurias galima pradėti gydyti dar ankstyvoje ligos stadijoje, taip pat sparčiai tobulėja ir gydymo metodai, leidžiantys pacientui sugrąžinti kokybišką gyvenimą.“
KT kardioangiografija – išskirtinė paslauga Vilniaus „Kardiolitos klinikose“
Vienas iš efektyviausių būdų ištirti širdies ir kraujagyslių sistemą – Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ atliekama vainikinių arterijų kompiuterinės tomografijos (KT) angiografija.
Tai – minimaliai invazinis metodas, leidžiantis nustatyti kraujagyslių pažeidimus, susiaurėjimus, aneurizmas (prasiplėtimus), įvertinti jų anatomiją bei anomalijas ir paskirti reikalingą gydymą.
„Vainikinių arterijų KT angiografija yra nepakeičiamas tyrimo metodas šių dienų diagnostikoje, galintis padėti nustatyti įvairių sutrikimų priežastis, pavyzdžiui, jeigu pacientas patiria skausmą krūtinėje, jeigu jam įtariama vainikinių arterijų liga, nustačius širdies nepakankamumą arba norint įvertinti širdies stentų būklę po jų implantavimo ir kt. KT galima atlikti visų sričių angiografijas. Angiografijos rezultatai itin aktualūs gydytojams kardiologams, širdies ar kraujagyslių chirurgams“, – pasakoja Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja radiologė Ingrida Zeleckienė.
Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ tyrimas atliekamas itin greitu naujos kartos „Canon Aquilion ONE“ tomografu, todėl pacientas gauna gerokai mažesnę jonizuojančios spinduliuotės dozę, o tyrimas yra saugesnis.
Naudinga žinoti, kad šis tyrimas atliekamas tik su gydytojo specialisto siuntimu ir gali būti kompensuojamas PSDF lėšomis.
Vienas tiksliausių metodų miokardo infarkto profilaktikai
Dėl besikaupiančio cholesterolio didėjančios aterosklerotinės plokštelės laikui bėgant sukelia kraujagyslių susiaurėjimus, kuriais sunkiau prateka kraujas ir sutrinka širdies raumens veikla.
Vienas iš efektyviausių būdų užkirsti kelią dėl šių pakitimų atsirandančioms būklėms, tokioms kaip miokardo infarktas, ritmo sutrikimai ar net staigi koronarinė mirtis – širdies kraujagyslių koronarografija, dar vadinama zondavimu. Šis diagnostikos metodas – vienas tiksliausių, leidžiantis pastebėti širdies ir kraujagyslių patologijas ir pradėti jų gydymą laiku.
Koronarografija trunka vos 30 min., o gauti rezultatai leidžia tiksliai įvertinti širdies kraujagyslių būklę ir, aptikus kraujagyslių susiaurėjimų, iš karto pradėti gydomąsias procedūras – balioninę angioplastiką arba stentavimą.
„Stentavimas – minimaliai invazinis, greitas, saugus bei itin efektyvus koronarinės širdies ligos gydymo metodas. Procedūros metu yra atliekamas susiaurėjusios vainikinės arterijos išplėtimas, įvedant balioninį kateterį, ją praplečiant ir įvedant vieną ar kelis stentus, kuriais yra atstatoma kraujo tėkmė“, – pasakoja „Kardiolitos klinikų“ gydytojai intervenciniai kardiologai.
Vilniaus „Kardiolitos klinikos“ yra vienintelė privati ligoninė Lietuvoje, turinti procedūroms naudojamą naujos kartos angiografą „Philips“. Šis modernus prietaisas leidžia atlikti sudėtingas procedūras, užtikrinant greitą ir efektyvų paciento ištyrimą bei gydymą.
Į įprastą gyvenimą sugrąžina širdies stimuliatoriai
Viena dažniausių priežasčių, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus kardiologus, yra širdies ritmo sutrikimai.
Kartais gydytojai gali identifikuoti ir pašalinti retą širdies ritmą nulėmusius veiksnius ar priežastis: širdies ritmą retinantys vaistai, širdies išemijos epizodai, dideli elektrolitų pakitimai ir kt., tačiau tam nepasiteisinus, lieka vienintelė galimybė – implantuoti širdies stimuliatorių.
Širdies stimuliatorius – mažas (apie 5 cm), plonas (apie 6 mm) ir lengvas (20 g) baterijomis maitinamas prietaisas, neleidžiantis širdžiai plakti per lėtai.
Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytojas kardiologas doc. dr. Gediminas Račkauskas pasakoja, jog implantuojamų elektroninių širdies prietaisų operacijos vyksta rentgeno operacinėje, kurioje pacientas įprastai praleidžia iki 1 val. Dažniausiai intervencija atliekama taikant vietinę nejautrą, padarant vos kelių cm pjūvį kiek žemiau raktikaulio.
„Atlikus šią operaciją, žmogus greitai susigrąžina gyvenimo kokybę, nes viena iš širdies stimuliatoriaus funkcijų – atkartoti normalų širdies dažnį, atsižvelgiant į paciento aktyvumą. Šių dienų stimuliatoriai veikia 8–12 metų, priklausomai nuo to, kiek dažnai prietaisas turi įsijungti bei kiek laiko jis gali stebėti nuosavą pačios širdies veiklą“, – pažymi doc. dr. G. Račkauskas.
Nors šiuo metu pacientams implantuojami prietaisai leidžia juos užprogramuoti ir vėliau jiems veikti autonominiu režimu, gydytojas specialistas turi įvertinti prietaiso veikimo režimą kartą per vienerius ar dvejus metus. Šiuolaikiniai stimuliatoriai, priešingai nei senesnės kartos, yra saugūs ir neturi ribojimų atliekant viso kūno magnetinio rezonanso tyrimus.
Verta priminti, kad pacientams, draustiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems gydytojo specialisto siuntimą, koronarografijos tyrimai, stentavimo procedūra ir širdies stimuliatorių implantavimas gali būti kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Tel. +370 620 33383
„Kardiolitos klinikos“
Laisvės pr. 64A, Vilnius
P. Baublio g. 2, Vilnius
Savanorių pr. 423, Kaunas
Taikos pr. 28A, Klaipėda
Tilžės g. 11A, Šiauliai
J. Basanavičiaus g. 54, Utena