„Hialurono rūgštis yra natūraliai žmogaus organizme esanti medžiaga, tačiau bėgant laikui jos kiekis mažėja, oda praranda elastingumą, atrodo suglebusi, atsiranda raukšlių. Redermalizacija – tai unikali hialurono ir gintaro rūgšties komplekso procedūra, kuri efektyviai padeda kovoti su drėgmės trūkumu odoje“, – pasakoja dr. J. Ūselienė.

Procedūra suteikia dvigubą efektą

Gydytojos pastebi, kad redermalizacijos privalumas yra tas, jog vienu metu ji leidžia pasiekti dvigubą rezultatą – hialurono rūgštis drėkina, o gintaro – suteikia antioksidacinį efektą.

„Jau vienos procedūros dėka oda yra atgaivinama, pamaitinama, pridrėkinama ir tampa pastebimai skaistesnė bei elastingesnė. Jeigu hialurono rūgšties privalumais nieko nebenustebinsi, nedaug kas žino, kad gintaro rūgštis gerina odos mikrocirkuliaciją, mažina uždegimą, odos pigmentaciją, kapiliarus, padaro odą atsparesnę laisviesiems radikalams“, – pasakoja Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja dermatologė dr. J. Ūselienė.

Taip pat redermalizacija yra itin naudinga procedūra susiduriantiems su aknės ar kitų odos ligų, pavyzdžiui, rožinės, problemomis – gintaro rūgštis mažina bėrimus, odos paraudimą ir net padeda išnaikinti randelius, likusius po bėrimų.

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja dermatologė dr. Jurgina Ūselienė

Tiesa, ši procedūra nesuteiks tokio veido patempimo bei pakėlimo efekto, kokį galima pasiekti hialurono rūgšties užpildais. Visgi redermalizacijos metu oda yra gausiai pridrėkinama, smulkios raukšlelės užsipildo, todėl pagerėja odos tonusas ir matomas natūralus atsigavusios odos rezultatas.

Kaip atliekama procedūra?

Pasak Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytojos dermatologės Karolinos Liubinienės, pacientams, ketinantiems atgaivinti savo odą šia procedūra, laiką reikėtų planuoti taip, kad klinikoje galėtų užtrukti bent valandą. Nors pats preparatas į odą suleidžiamas per maždaug 20 minučių, bet laiko užima konsultacija, srities, į kurią bus leidžiamas preparatas, nuskausminimas bei supažindinimas su tolesniais nurodymais.

„Veido odos redermalizacija atliekama mažomis adatėlėmis leidžiant preparatą į kaktos, paakių, skruostų bei aplink lūpas esančias sritis, tačiau injekcijos taip pat gali būti naudojamos stangrinti plaštakų, dekoltė ar kaklo sritis“, – pastebi dr. J. Ūselienė.

Siekiant nuslopinti skausmą prieš procedūrą užtepamas vietinis anestetikas – lidokainas, kuris sumažina jautrumą, aptirpina odą, todėl jaučiamas mažesnis diskomfortas.

„Jeigu žmogus itin bijo ir jaučia stresą, procedūrą galima atlikti kitokiomis priemonėmis, pavyzdžiui, naudojant kaniulę – specialią adatą, kuria padaroma mažiau dūrių. Be to, procedūros metu visada galima papildomai pašaldyti veido odą“, – pabrėžia K. Liubinienė.

Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytoja dermatologė Karolina Liubinienė

Siekiant geriausių rezultatų, hialurono ir gintaro rūgšties injekciją gali prireikti atlikti 3–4 kartus kas mėnesį, bet priklausomai nuo paciento odos būklės ir poreikių, reikalingų procedūrų skaičius gali mažėti. K. Liubinienė atkreipia dėmesį, kad kai kurioms pacientėms užtenka ir vienos procedūros, kad jos liktų patenkintos rezultatu ir juo galėtų džiaugtis visus metus, tačiau tam turi įtakos amžius ir kiti aspektai.

Rezultatas matomas jau kitą dieną

Po redermalizacijos grįžti į kasdieninį gyvenimą dažniausiai galima jau kitą dieną, nors tam tikrais atvejais gali tekti palaukti ir iki trijų dienų. Poprocedūrinis periodas priklauso nuo to, kaip buvo atlikta procedūra, kokios adatos bei kokios koncentracijos injekcijos buvo naudojamos.

„Jau kitą dieną po procedūros galima pastebėti akivaizdžiai matomą rezultatą, visgi visas ląstelių regeneracijos procesas įsibėgėja apytiksliai po maždaug trijų, keturių savaičių. Tada jau tikrai pacientai pasižiūrėję į veidrodį mato, kad jų oda skaistesnė, spindinti bei drėgnesnė“, – pasakoja gydytoja dermatologė K. Liubinienė.

Atlikus redermalizaciją bent dieną nenaudojamos makiažo priemonės. Taip pat artimiausią savaitę, kol oda atsistatys, nenaudojami rūgštiniai preparatai – kremai bei prausikliai – vietoj jų tinka kuo švelnesni prausikliai, o kremai – tik drėkinamieji.

„Svarbu bent savaitę laiko rytais naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Net ir žiemos laikotarpiu, kai saulė nėra tokia agresyvi, vis tiek reikėtų bent SPF 30 apsaugos“, – akcentuoja K. Liubinienė.

„Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centras
Ukmergės g. 219, Vilnius
Savanorių pr. 75, Kaunas
Registracija tel. +370 620 33383
www.dermatologija.kardiolitosklinikos.lt