Grilio patiekalai populiarėja kasmet
Šiltuoju metų sezonu pasivažinėję po individualių namų kvartalus bene kiekviename kieme išvysite ir stovinčią kepsninę. Lietuviai mėgsta grilio patiekalus, juos kepa ne tik progoms, tačiau ir kasdieną. Tai – puikus būdas greitai bei skaniai pamaitinti visą šeimą.
„Kiekvieną pavasarį akivaizdžiai padaugėja produktų, skirtų kepti grilyje, paklausa. Dažniausiai pirkėjai renkasi pamėgtus šašlykus ar šonkaulius, tačiau „Iki“ parduotuvėse ką įsigyti randa net patys išrankiausi. Pavyzdžiui, šįmet galima paskanauti išskirtinių naujienų: halumi sūrio kepsnių, šamo filė „Thai“ padaže, baltakojų krevečių“, – pasakoja Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Ji pastebi, kad pirkėjai linkę rinktis marinuotus patiekalus, kuriuos tereikia iškepti. Tai – itin patogu, mat parduotuvėje įsigijus grilio patiekalų, juos galima vežtis į gamtą ir kepti, nereikia nieko pjaustyti bei gardinti prieskoniais.
„Iki“ siūlomi „Grill party“ gaminiai kurti atsižvelgiant į skirtingus pirkėjų poreikius. Vaikams ypač patiks kepamos klasikinės dešrelės arba dešrelės su sūriu.
Iškylų mėgėjai turėtų išbandyti kiaulienos šonkaulius su medumi, sausai marinuotą kiaulienos sprandinės šašlyką, kiaulienos sprandinės šašlyką majonezo marinate ar tradicinį kiaulienos sprandinės šašlyką. Norintys išbandyti savo marinatus neatsispirs atšaldytai kiaulienos šoninei, kiaulienos šonkauliams. Mėgstantys mėsainius turėtų pamėginti naująsias „Iki“ bandeles.
Žuvies mėgėjai taip pat ras, ką kepti grilyje: „Iki“ parduotuvėse galima įsigyti šamo filė „Thai“ marinate bei šamo filė su juodojo alaus marinatu.
Siekiant tobulo rezultato svarbu marinavimo bei kepimo laikas
Nusprendus šeimos narius ir svečius nustebinti grilyje keptais patiekalais, svarbu jų nepermarinuoti bei neperkepti. Niekada „neprašausite“, jei marinatui rinksitės žolelių, citrinos, česnako ir mėgstamų prieskonių mišinį, maišytą su mineraliniu vandeniu.
Svarbu įsidėmėti, kad vištienai marinuoti pakanka 3–6 valandų, kiaulienai ir jautienai – iki 24 valandų, ėrienai ir veršienai – iki 2 parų. Žuvį bei jūrų gėrybes pakanka marinuoti vos pusvalandį.
Jei kepate įprastoje kepsninėje, kūrenamoje malkomis, geriausiai rinktis vaismedžių, ąžuolo ir beržines malkas. Jei naudojate beržines malkas, prieš pradedant jas kūrenti, nulupkite žievę. Vis dėlto, jei kepimui naudojate kiaušinio tipo kepsninę, naudokite tik stambias anglis.
Norint išvengti kulinarinės nesėkmės – sausos bei perkepusios mėsos, verta įsigyti specialų termometrą, kuriuo galima lengvai patikrinti patiekalo vidinę temperatūrą. Jautienos vidinė temperatūra gali svyruoti nuo 48 iki 92 laipsnių. Tai priklauso nuo to, kokią mėsą mėgstate. Iškepusios kiaulienos vidinė temperatūra turėtų siekti bent 60 laipsnių. Vištienos temperatūra turėtų būti apie 75 laipsniai. Iškepusios žuvies temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei 55 laipsniai, antraip ji taps sausa, prėska.
Kokių klaidų nedaryti kepant šonkaulius ir krevetes
Nutarus grilyje kepti šonkaulius ar krevetes, reikėtų tam pasiruošti. Svarbiausia – įsigyti kokybiškus gaminius, kuriuos liks tik pagardinti prieskoniais ir iškepti. Parduotuvėje renkantis šiuos produktus reikėtų atkreipti dėmesį į jų išvaizdą, kvapą.
Šonkaulių mėsa turi būti blizgi, nesudžiūvusi, atrodyti sultingai. Svarbu ir tai, kad kepsninėje kepami šonkauliai neturėtų būti itin liesi – būtent ištirpę bei nuvarvėję riebalai garantuoja, kad mėsa bus sultinga.
Dūmo aromatas padeda atsiskleisti ir visai kitokiam krevečių skoniui. Jas rekomenduojama kepti suvėrus ant iešmelio. Taip krevetės iškeps tolygiai, pasidengs traškia plutele. Krevečių itin svarbu neperkepti. Jei tai padarysite – jos visiškai praras savo skonį bei aromatą.
Skanaus!