Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, teigia, kad vietoje auginamos sezoninės daržovės, o ypač šviežios bulvės pirkėjų kasmet labai laukiamos. Ir nors ankstyvojo lietuviškų bulvių derliaus dar reikės šiek tiek palaukti, parduotuvių lentynose jau dabar puikuojasi šviežios, iš pietų atkeliavusios bulvės.

„Lietuviai visuomet laukia pirmojo agurkų, pomidorų ar salotų derliaus, tačiau šviežios lietuviškos bulvės visuomet vertinamos ypatingai – vos pasirodžiusios lentynose, kaip mat atsiduria pirkėjų krepšeliuose Norėdami užtikrinti kuo greitesnį jų tiekimą ir ankstyvą šviežių bulvių pasiūlą, nuolat glaudžiai bendradarbiaujame su vietos ūkininkais ir partneriais iš kitų šalių tam, kad šviežio derliaus gėrybių lietuviai galėtų įsigyti visus metus“, – sako V. Budrienė.

Bulvės

Cepelinams tiks ne visos bulvės

Svečiose šalyse gyvenantys lietuviai dažnai sako labiausiai pasiilgstantys tradicinių lietuviškų patiekalų. Atrodytų, pasigaminti visai nesunku, tačiau išsivirti cepelinus pavyks tikrai ne iš visų bulvių, mat skirtingos bulvių veislės tinka skirtingiems patiekalams gaminti.

Įprastai visos bulvių veislės pagal savo sudėtį skirstomos į tris skirtingus tipus – vienos savyje turi daugiau vandens, kitos – krakmolo, tad suvirusios būna skirtingų formų. Vandeningos bulvės išlaiko savo formą, tad puikiai tinka salotoms ar kaip garnyras prie įvairių patiekalų. Vidutiniškai krakmolingos bulvės išvirusios gali šiek tiek sukristi, tačiau jos puikus pasirinkimas bulvių košei gaminti, blynams kepti. Labai krakmolingos bulvės išvirusios stipriai sukrenta, tad tinka tradiciniams lietuviškiems patiekalams – cepelinams ar kugeliui – gaminti.

Pasiilgusiems sunkesnių patiekalų, geriausia rinktis rudeninio derliaus bulves, mat ankstyvosios šviežio derliaus bulvės įprastai būna vandeningesnės, savyje turi mažiau krakmolo. Jomis mėgaukitės ruošdami lengvesnius patiekalus, leidžiančius atsiskleisti jaunų bulvių skoniui.

Į namus parsinešę ryšulėlį šviežio derliaus bulvių, neskubėkite jų skusti. Plonytėje lupenoje, kurią galima drąsiai valgyti, gausu vitaminų bei mineralų. Išvirta bulvė su lupenomis turi net 5 kartus daugiau ląstelienos nei bananas ir 3 kartus daugiau vitamino C nei avokadas. Be to, taip dar skaniau – pačirškintos ant sviesto, šviežio derliaus bulvės su lupenomis gražiai paskrus ir bus traškesnės.

Šviežio derliaus bulvių keptuvė su čorizo dešrelėmis

Reikės:

  • 1 kg šviežio derliaus bulvių,
  • 300 g čorizo dešrelių (tinka ir kitokios, rūkytos),
  • 50 ml grietinėlės (riebesnės),
  • 2 valgomųjų šaukštų sviesto,
  • saujelės tarkuoto parmezano sūrio,
  • 1–2 skiltelių česnako,
  • šviežių žalumynų.


Gaminimas:

Bulves gerai nuplaukite, supjaustykite maždaug kąsnio dydžio gabaliukais ir sudėkite ant kepimo popieriumi padengtos skardos. Apšlakstykite aliejumi ir pašaukite į orkaitę maždaug 30 minučių.

Dešreles supjaustykite ir dėkite į keptuvę – pakepinkite 3­–4 minutes, kad šonai šiek tiek apskrustų. Kol dešrelės keps, supjaustykite žalumynus, sutrinkite česnako skilteles.

Atskiroje keptuvėje įkaitinkite sviestą ir sudėkite orkaitėje keptas šviežio derliaus bulves su lupenomis. Kelias minutes paskrudinkite ir sudėkite dešreles, trintą česnaką. Leiskite česnakui minutę pakepti ir supilkite grietinėlę, parmezano sūrį. Sumažinkite kaitrą ir pakepkite dar maždaug 5 minutes, kad grietinėlė spėtų susigerti į bulves. Prieš patiekiant pagardinkite šviežiomis žolelėmis.

Šaltinis
Temos
Projektas „Vasara arčiau tavęs“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją