Olga Lapygina, kuriai diagnozuota išsėtinė sklerozė, per savo kūrinius dalinasi patirtimi ir išgyvenimais, susijusiais su šia liga. Kiekvienas paveikslas atskleidžia skirtingus anatominius kūno pokyčius ir fiziologinius procesus, kuriuos ji patiria dėl išsėtinės sklerozės. Jos darbai iliustruoja ne tik fizinius simptomus, bet ir vidinę jėgą, reikalingą kasdienei kovai su šia sunkia liga. Paroda siekia ne tik parodyti menininkės kūrybinį talentą, bet ir atkreipti dėmesį į išsėtinės sklerozės problemas bei iššūkius, su kuriais susiduria žmonės, gyvenantys su šia liga.

Paroda „Odum“ kavinėje sukuria ypatingą atmosferą, kurioje lankytojai gali ne tik mėgautis menu, bet ir susimąstyti apie gyvenimo trapumą bei žmogaus stiprybę. Olga Lapygina savo kūriniais kviečia žiūrovus įsijausti į jos gyvenimo istoriją ir rasti įkvėpimą kovai su savo pačių iššūkiais. Kiekvienas paveikslas yra gilus asmeninės istorijos atspindys, rodantis, kaip menininkė naudoja savo kūrybą kaip terapiją ir saviraiškos priemonę.

Lietuvoje veikia kelios organizacijos ir fondai, skirti padėti žmonėms, sergantiems išsėtine skleroze. Vienas iš tokių fondų yra Lietuvos išsėtinės sklerozės draugija, kuri teikia paramą pacientams, organizuoja renginius ir informacijos sklaidą apie ligą. Šie fondai atlieka svarbų vaidmenį gerinant pacientų gyvenimo kokybę ir didinant visuomenės supratimą apie išsėtinę sklerozę.

Jei esate Klaipėdoje, nepraleiskite progos aplankyti šią išskirtinę parodą ir susipažinti su Olgos Lapyginos kūryba bei gyvenimo istorija. Paroda veiks iki rugpjūčio 31 dienos, todėl dar turite laiko pasinerti į šį jautrų ir įkvepiantį meno pasaulį. Paroda ne tik suteikia galimybę pasigrožėti unikaliu menu, bet ir skatina platesnį dialogą apie gyvenimą su išsėtine skleroze bei galimybes padėti sergantiesiems.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją