„LEGO Group“ paskelbė keletą iniciatyvų, skirtų padėti neįgaliems savo produktų gerbėjams ir kolekcininkams. Bendradarbiaudama su „Hidden Disabilities Sunflower“, LEGO jau šiemet pristatys tris rinkinius, kuriuose bus pavaizduoti personažai su saulėgrąžų juostelėmis. Apie tai įmonė paskelbė 2024-ųjų gruodį.

2016 m. pasauliui pristatyta saulėgrąžų juostelė yra tarptautinis paslėptos negalios simbolis. Visame pasaulyje pripažintas saulėgrąžos simbolis leidžia asmenims nepastebimai pranešti, kad turi nematomą ligą, dėl kurios jiems gali prireikti papildomos paramos, laiko, erdvės ar supratimo, skelbia Thiis.co.uk.

Trijuose naujuose rinkiniuose – „Lego Icons“, „Lego friends“ ir „Lego Duplo“ – sukurtuose padedant ekspertams ir asmenims, turintiems gyvenimiškos patirties, bus naudojama oficiali saulėgrąžų juostelė, skatinanti informuotumą ir įtrauktį įvairiose amžiaus grupėse ir temose.

Rinkinys „Pirmas kartas oro uoste“ bus skirtas padėti mažyliams orientuotis oro uoste. Rinkinyje pavaizduotas vaikas su saulėgrąžų juostele. Ši minifigūrėlė yra su lagaminu ir meškiuku. Į rinkinį įeis judantis lėktuvas, apsaugos stalas ir piloto minifigūrėlė.

Panašios tematikos rinkinyje „Heartlake City Airport and Airplane“, skirtame aštuonerių metų ir vyresniems konstruotojams, bus universiteto studentas su triukšmą slopinančiomis ausinėmis ir saulėgrąžų raišteliu. Rinkinyje yra dar aštuonios minifigūrėlės, šuo, lėktuvas, oro uostas, taksi ir bagažo vežimėlis.

Vaikai stato LEGO

18 metų ir vyresniems konstruktorių mėgėjams skirtas rinkinys „Lego Icons Tudor Corner“ yra 3266 dalių, kuriame yra moters minifigūrėlė su saulėgrąžų juostele. Personažas gyvena senoje užeigoje, kurioje yra galanterijos parduotuvė ir laikrodžių dirbtuvė. Moters bute šalia įėjimo yra speciali vieta jos saulėgrąžų juostelei.

Ši partnerystė yra dar vienas svarbus etapas „Lego Group“ nuolatinėje kelionėje, kuria siekiama sukurti daugiau įtraukiančių žaidimų galimybių. Neseniai atliktas prekės ženklo tyrimas atskleidė, kad beveik aštuoni iš dešimties tėvų teigia, jog dabartiniams vaikams įvairovė ir įtrauktis rūpi labiau nei jų kartai, ir norėtų, kad jie būtų geriau pasirengę apie tai kalbėti žaisdami. Su tuo sutinka ir vaikai, sakydami, kad jiems rūpi, jog su visais būtų elgiamasi vienodai (88 proc.), ir kad jie nori žaisti su žaislais, kurie moko apie skirtumus (83 proc.).

Paulas White, „Hidden Disabilities Sunflower“ generalinis direktorius, teigė, jog visame pasaulyje kas šeštas žmogus turi kokią nors negalią, o 80 proc. iš jų turi nematomą negalią, tad tokie bendradarbiavimai itin svarbūs ir nekantru sulaukti, kokį poveikį ši naujovė turės.

Be to, visame pasaulyje žinomus konstruktorius kuriančios įmonės darbuotojai Jungtinėje Karalystėje, turintys nematomą negalią, sutrikimų ir sensorinių poreikių, gali nemokamai pasiimti „Lego“ firminį saulėgrąžų raištį, taip pat bus rengiami specialūs mokymai, skirti žmonių vadovams, kad jie galėtų geriau padėti komandoms. Mokymai ir internetiniai kursai bus prieinami visiems darbuotojams, norintiems daugiau sužinoti apie saulėgrąžų raištį ir kaip išreikšti paramą.

„Nematomos negalios saulėgrąžos“ juostelė

„Nematomos negalios Saulėgrąžos“ projektas pradėtas įgyvendinti dar 2016-aisiais Jungtinėje Karalystėje esančiame Gatviko oro uoste. Žalią juostelę su saulėgrąžomis ant kaklo ar rankos dėvintis žmogus aplinkiniams praneša, kad turi nematomą negalią ir tokiu būdu visuomenė žino, jog šiam asmeniui gali prireikti papildomos pagalbos. Pavyzdžiui, autistiškiems žmonėms gali kilti keblumų ilgose oro uostų eilėse, mat srautai, didelis triukšmas ir dinamika autizmo spektro sutrikimą turintiems žmonėms gali kelti didelį stresą ir diskomfortą. Pamatę saulėgrąžų juostelę, oro uosto darbuotojai ar kiti keleiviai gali priimti sprendimus, padedančius šiems žmonėms sutrumpinti laukimo laiką.

Parengta pagal: https://thiis.co.uk/lego-group-announce-new-initiatives-to-support-consumers-with-non-visible-disabilities/