Sugalvojo mokykloje
„Idėja kilo mokyklos suole, kai gavome užduotį sukurti stalo žaidimą. Pradėjome galvoti nestandartiškai – ne apie tipinį žaidimą, kurių mes tiek daug pasaulyje turime, o sukurti kažką unikalaus, tad priėjome iki sprendimo sukurti žaidimą akliesiems ir tai sėkmingai padarėme“, – dalijasi D. Samarin.
Jaunuoliai idėją kūrė padedami Mažeikių silpnaregius vienijančios bendruomenės. Projektas tapo ir nuostabios draugystės pradžia.
Nori tobulumo
Gimnazistai neslepia, kad teko ilgokai paplušėti, kol sukūrė pirmąjį savo projektą ir pagaliau pasiekę norimą rezultatą gavo pasiūlymų imtis rimtos veiklos, tačiau jie vis dar „gludina“ žaidimą.
„Tai pirmas toks projektas gyvenime, todėl galime jame save įvardyti perfekcionistais. Gavome nemažai įžvalgų iš šalies, kad galbūt jau reikėtų eiti į rinką su žaidimu, o mes vis dar galvojame, ką patobulinti, ką pakeisti, kur dar galime geriau padaryti. Iš tikrųjų aklieji yra labai ypatingi žmonės ir mes norime jiems kuo geresnį produktą pateikti nes kai sužinojome, kad nėra tokio dalyko kaip stalo žaidimas akliems – iš karto supratome, kad mes turime kurti ir kad ir kaip buvo kartais sunku, nesustojome ir tęsėme, mes norime, kad jie turėtų kokybišką, gerą, įmanomą geriausią stalo žaidimą“, – pasakoja D. Samarin.
Entuziastingi jaunieji kūrėjai nuo pirminės idėjos iki galutinio rezultato judėjo apie metus. E. Girdenis sako, kad tai išties geras rezultatas, o idėjos realizavimą prasitaria galintis įvardyti ne žingsnių o šuolių sparta.
Žaidimas – ir socialinis projektas
Dar vienas žaidimo unikalumas – jį gali kartu žaisti tiek regintieji, tiek silpnaregiai ar neregiai.
„Pats šio žaidimo gėris, kad mes nepadarome produkto tik specifinei, labai siaurai auditorijai ir duodame tik jiems žaisti, lyg nustumtume juos į šalį. Visas mūsų projektas skirtas socialinei atskirčiai mažinti. Mes sukuriame žaidimą, kuris gali sujungti prie vieno stalo aklą, silpnaregį, puikiai matantį žmogų, ar jauną, pagyvenusį – visus mes norime suburti bendrystei, bendravimui kartu“, – atskleidžia žaidimo unikalumą D. Samarin.
„Žaidimas susidaro iš keturių lentelių, jos susijungia magnetais. Žaidimas žaidžiamas kryžiažodžių principu. Prie kiekvienos raidytės yra iškeltas brailio raštas. Yra aklųjų, kurie prarado savo regą gyvenimo eigoje, nespėjo išmokti brailio rašto, tai dar yra iškelta ir pati raidė. Taip pat yra naudojamas juodai baltas kontrastas, nes tai pats geriausias kontrastas silpnaregiams“, – parodo žaidimą E. Girdenis.
Jaunuoliai sako, kad sukūrę ir pristatę viešai savo žaidimą nepastebėjo, ar atsirado ir jo kopijų, nes buvo taip susitelkę į savo produkto gamybą, kad nė nesidairė, kad vyksta rinkoje. Tačiau abu teigia, kad jei kas ims kopijuoti kažką panašaus ir kurti stalo žaidimus silpnaregiams ir akliesiems – tai bus ne konkurencija, o nuostabus būdas gerinti regos sutrikimų turinčių žmonių gyvenimą.
„Jei ir atsirado konkurentai – na, toks yra gyvenimas. Mes kuriame istoriją ir Eligijus, ir Damir – mes kuriame istoriją, mes nekuriame tik produkto. O jei kiti bandys kopijuoti, to jau nebeturės, mes turime unikalumą“, – priduria E. Girdenis.
Žaidimu tikisi aprūpinti Lietuvos rinką
Gimnazijos suole užgimusi jaunuolių idėja jau sulaukė ir tarptautinio pripažinimo.
„Dar šiai dienai niekas negali nusipirkti šio stalo žaidimo, nes, kaip minėjome, norėjome eiti į rinką jau su geriausiu įmanomu produktu. Tai tikslas numeris 1 šiai dienai yra pagaminti stalo žaidimus rinkai, aprūpinti Lietuvos rinką – mokyklas, šeimas, Aklųjų ir silpnaregių centrus stalo žaidimais“, – teigia D. Samarin.
„Mes nuosekliai ties tuo dirbame. Galima sakyti, jau turime gamyklą, kur gaminsime savo žaidimus. Ieškome ir finansavimo, ieškome ir partnerių, ieškome taip pat naujų šeimos narių, kurie nori prisijungti prie mūsų verslo, kurie nori padėti jaunimui įgyvendinti, nes verslo kelias nėra lengvas. Kiekvieną dieną reikia prisiimti rizikas ir taip pat mes dar esame mokykloje, 12-toje klasėje, reikia ir mokytis, lankyti mokyklą. Sunku viską apjungti, bet įmanoma“, – teigia E. Girdenis.